Eşlerin oyun bağımlılığı sorunsalı

Eylul cgvhh

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2021
39
6
24
Merhaba arkadaşlar ...eşim tam bir oyun bağımlısı kendisi askerî personel bir buçuk yıldır evliyiz . Başlarda iki haftada veya ayda bir geliyordu bende kayinvalidemler ile birlikte yaşıyordum. Ama yeni yasa gelince evimizi askeriyeye yakın bir yere taşıdık artık her gün evine gidip geliyor . Iki haftada bir geldiği zamanlar eline telefonu aldı mi kizyordum ben seni burda haftalarca bekliyorum bari geldiğinde elinde olmasın diye hemen bırakıyordu. Ama şimdi her gün eve gidip gelince bırak diyince bile bırakmıyor. Eve geliyor genelde tok geliyor direk tuvalete giriyor yarim saat orda oyalanıyor oyun oynuyor ,sigara içiyor faln sonra çıkıyor çay getiriyorum beraber çay içiyoruz güya güya diyorum çünkü o sırada bile oyun oynuyor . soru soruyorum konu açılsın diye kısa cevaplar veriyor . Dikkatini çekmek için sakalar yapıyorum kucağına faln çıkıyorum yansın ölsündiye oyunda ölüyor tekrar cani gelene kadar oynuyor benimle ama tekrar oyun oynuyor . Zaten saat dokuzda bebegimin yatması gerekiyor arada bir kaç saatimiz var. Konuştum biraz bize de vakit ayir faln yeni elime aldım diyor üstelik tek bir oyun değil bir sürü oyunu var birinden sıkılınca diğerine geçiyor. Her yolu denedim ama bir türlü vazgeçmiyor. Ben de Alıyorum elime telefonu onun gibi belki anlar diye ama minnetine değil siz ne önerirsiniz benim gibi olan var mı aranızda yorumlarınızı bekliyorum

merhaba iyi akşamlar şuan hala kayınvalidenlerle birliktemi yaşıyorsunuz
Belki eşiniz ailesinden çekiniyordur onların yanında sizinle pek ilgilenemiyor utanıyor olabilir mi
Bu bağımlılık noktasında bende çok kızıyorum
Devamlı oluncada çekilmez hale geliyor çok haklısınız çok iyi anlıyorum sizi ve üzüldüm açıkcası insanı değersiz hissettiriyor gerçekten sizin onun ilgisine ve yardımına ihtiyacınız var her anlamda yeni evlisiniz bebeğinizde var Allah yardımcınız olsun eşinizin gizli bir şeyini yakalanız mı peki başka kadın olabilir mi inşallah yokturda bu kadar ilgisizliğin altında üzülerek diyorum ya başka kadın yada size sevgisi saygısı kalmamış

Hayır yaklaşık 2 aydır kendi evimizde oturuyoruz. Başka bir kadın yok çok şükür çünkü yanimda oynuyor görüyorum sürekli. Birde biz severek evlendik . Çok bekledik birbirimizi başlarda söyleyince bırakıyordu ama artık öyle degil kendimi evin içinde çok yalniz hissediyorum

Eşinizi bir süre u
Anlıyorum doğrudur okadar haklısınız ki
Bir süre onunla ilgilenmeyin sizde onu yok sayın kısasa kısas sorduğu sorulara kısa kısa cevap verin Elişi yapmayı seviyorsanız elişi yapın güzel vakit geçiyor

Eşiniz oyun bağımlısı olduğunu kabul etmeyecektir, ona göre bunlar normaldir muhtemelen. Ya tedavi olsun ya da boşanın başka çareniz yok.

benimkide ayni bazen bir gina geliyor kafasina atip birakmak istiyorum bazen de ne hali varsa gorsun diyorum artik careyi o oyun oynarken arkadaslarimla konusmakta buldum

Yasak koyun eve girince telefon masaya bırakılacak ancak birisi ararsa açılacak diye. Bebeğinizde varmış , demekki onunla da hiç ilgilenmiyor , hem ilgisiz eş hem ilgisiz baba. Kesin tavrinizi koyun , bir de oturmasına izin vermeyin yani hadi su etrafı bir toparliyalim hadi çocuğu sen yatır gibi . Eğer çok zorlarsa siz de oynayın ama işleri ihmal ederek , yemek olmasın temizlik olmasın , temiz çamaşır olmasın. Çok şımartmıssınız bence. Demekki oyun eşiyle , çocuğu ile ilgili Meltem daha eğlenceli ve önemli geliyor

Ne olacak böyle ya ne tür bir yol izlenmeli acaba
Valla bacim gecen gun dayanamadim
Gittim bagirdim cagirdim dedim sen oyuna devam et ben annemin evine gidiyorum
Tabi birakti geldi kônustuk anlattim ozur diledi uc gun dayandi geri tekrar basladi bende gittim baska oyun indirdim takmadan oynuyorum yoksa kavga kiyamet bitmez takma baska seyle oyalan
Ustune gittikce daha cok dusuyor bu kesin

Öyle tam anlamı ile yasak koymadım ama baba diyeceği şu "ben akşama kadar çalışıyorum fasa fiso" duşa girmek için bebeği ona veriyorum beni kapının önünde bekliyor

Ne güzel sizinki en azından özür dilemesini biliyor benimkinin kafasını da kessen özür dilemez

Ne güzel sizinki en azından özür dilemesini biliyor benimkinin kafasını da kessen özür dilemez
Benimki haksizsa eger haksizim der sukur o konuda sorunum yok ama oda birakamiyor
Cidden bagir cagir agla konus hic biri ise yaramiyor yani takma en temizi ha kolaymi takmamak hayir ama baska yol yok

Aynı durumdan ben de muzdaripim ve biz daha sadece 7 aylık evliyiz akşam işten eve gelir yemeğini yer yatana kadar bilgisayar başında. Ben uykum geldi diyip yatağa girerim yatak boş saat 1 olsun 2 olsun tek başıma uyurum.. çok kırıcı bir durum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…