Eşler ne kadar yardımcı oluyor?

casser

öğrenci anne...
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
399
0
Arkadaşlar,
Malum evde bebek olduktan sonra daha çok iş düşüyor hepimize ve buda beraberinde aşırı bir yorgunluk getiriyor.Merak ediyorum evde eşleriniz nelere ve ne kadar yardımcı oluyor,bebekle ne kadar ilgileniyorlar?

canım benim eşim sağolsun işim varken kızımla ilgileniyor en önemlisidiğer çocuğum olan oğlumla sürekli o ilgileniyor...
bebeğin banyosunda olsun uyutma konusunda gezdirme konusundada hakkını yemememk lazım
iyiki var yani

temizlik yaptığımda benim arkamdan evi kirletip, evi dağıtmaya açayip yardımcı oluyor:)) işine gelirse bakıyor oğluma altını değiştirir, uyutur pazara filan çıkarken bırakırım ona. ama işine gelmezse vik dese bu seni istiyor bakamam ben diye üstüme atıyor. oğlum uslu olduğu işin ev işine filan yardım etmesine gerekk kalmıyor baksa yetiyor bana zaten. ama hamileliğimde çok yardımcı oldu bana evi sık sık süpürürdü halıları bile sildirmiştim tülleri asardı:))

gerektiği zaman bakıyor dicem ama benim oğlum için sürekli gerekiyor...yatmak nedir bilmiyor uykusu inanılmaz hafif.4 buçuk aylık ve oyalandığı hiçbirşey yok tuvalete bile gidemiyorum.bütün gün kucakta durmak istiyor.gündüz uyuduğu zaman sürekli ayakta sallamak gerekiyor hiç bir iş yapamıyorum.zaten 1 kişinin bakacağı bir bebek kesinlikle değil.mecbur olduğu için yardım ediyor yani..

gerektiği zaman bakıyor dicem ama benim oğlum için sürekli gerekiyor...yatmak nedir bilmiyor uykusu inanılmaz hafif.4 buçuk aylık ve oyalandığı hiçbirşey yok tuvalete bile gidemiyorum.bütün gün kucakta durmak istiyor.gündüz uyuduğu zaman sürekli ayakta sallamak gerekiyor hiç bir iş yapamıyorum.zaten 1 kişinin bakacağı bir bebek kesinlikle değil.mecbur olduğu için yardım ediyor yani..

Eşin yardım etmese işin gerçekten çok zor.Kucağa alışması kötü olmuş ama inşallah büyüdükçe düzelir.

tek ümidim o diyebilirim ama yinede sağlıklı olsunda fena olsun diyorum.çocuk bakmak kolay değilmiş gerçektennnn.

Benim eşim sadece sever benim işim var azıcık ilgilen desem onun işi daha çok olur çıkar evden gider benim yapmam gereken iş kalmış bide evden çıkarken eşimin yaptığı dağınıklıkla beraber işim daha da artar kızıma bi ben bakarım o uyuyuncada işimi yaparım.
Yarın kimse kızım büyüdüğünde bende baktım diyemez benden başka...
Bu soruya kocaman bi HİÇ yazıcaktım ama meğer için için ne dertliymişim

kuzey'le çok ilgileniyor.özellikle dışarda.geceleri de uyutmaya çalışır,altını değiştirir.beni aratmaz.elinden gelse emzirecek :)) yorgunsam veya hastaysam yemeğe ve temizliğe de yardım eder. lohusalığımda 3-4 ateşlendim çok hastaydım ve eşim ev hanımı gibi misafir bile ağırladı.ev temizliği oğlumun bakımı herşeyi yaptı. sağolsun. erkekler isteseler her işi yaparlar.

saolsun benim eşimde her konuda yardımcı olur bana...
temizlik yemek çocuk konusunda her konuda
zaten hafta sonları yemeği hep birlikte hazırlarız toplarız....
ben yapma desemde benim çok hoşuma gidiyor der canım kocişim benim..
tabii olayı fazla abartmamak lazım herşeyide eşden beklememk lazım zaten oda bunun farkında olduğu için ve onu kullanmadığımı bildiği için bu kadar yardımcı...
maksat birlikte hoş ve güzel saatler geçirmek....

bu konuda en dertli benimdir kızlar. ilk hamileliğim düşükle sonuçlandı ikinci hamileliğimde kocam 1 kg ağırlık bile kaldırtmıyordu. ev işini yapardı vs vs. ama şimdi bizim hatice ye değil neticeye bakalım
benim adam hiçbirşey yapmaz oldu ya. bırakın yardım etmesini kıza bile mırın kırın ile bakıyor. sinir oluyorum. bayram tatili arasında ev taşıdık inanırmısınız koca evi kendim topladım. kırığını deriğini. bana bir koli alıpda kenara koymuş adam değil. o kolileri ordan oraya kendim çektim. halıları sildim.. sinir ya. bi tek yeni evi temizlemeye yardım etti o kadar. ama bundan sonra ona nasıl kadın gerek anladım ben. tutcam bi kadın 15 güne bi gelsin dipten tırnağa temizlesin. har vurup harman savurcam. ben temizlikçiye vereceğimiz parayı başka yere harcarız diye kendim temizliyordum ama kendimi yıpratıyormuşum. görcek bundan sonra. kilo veriyorum diye kıyafet bile almıyordum ama geçti artık. şu taşınma meselesinde bana yaptıkları yetti. kaç kere yok yere kalbimi kırdı. kızlar ya çok sinirlerim bozuk. yok yere kendimi yıpratmışım evlendiğimizden beri. bende çalışıyorum bende kazanıyorum hiç bu senin paran bu benim param olmadı amabundan sonra yeter

eşim oğlumla ilgilenir..o geldiği zaman rahat bir nefes alırım..yapacağım işleri tamamlamadan da zaten muhammed huysuzlanır hemen çağırır 'annesi geel oğlum seni istiyor' koştur koştur gider bakarım..ee anne olmak kolay değil..geceleri uyumakta zorlanırsa hemen yer değişiriz..beşiğini sallar, uyumasına yardımcı olur...altına bakar, üzerini kirletmişse temizler..çok kusuyor..siz de de oluyor mu??
bu arada benim oğlumun salyaları yoğun gelmeye başladı...diş çıkarıyor olabilir dediler..diş simiti aldık ama kullanamadık, ağzına büyük geliyor..yarın da doktora götürücem bakalım ne durumdayız...
Eşim mümkün olduğu kadar yardımcı olmaya gayret eder..ama bir anne gibi ilgilenmesini beklemiyorum ondan..annelere Rabbim farklı bir duygu yüklemiş..içgüdülerimizle hareket ediyoruz..hiç bir zaman ona bırakmıyorum..herşeyini ben yapmak istiyorum..ta ki darda kalıncaya dek..

canım kocammm saolsun yorulduğum zamanlarda herzaman hep yanımda...bebeğim emdikten sonra uyur ama önce yarım saat kadar pış pış istiyor eşime düşüyor o iş ama onda uyumuyorrrrrrrr:KK43::KK43:yani eşim süper ama bebeğimiz emirimiz illaki annesini istiyo:emir_bebek::emir_bebek:

bu konuda en dertli benimdir kızlar. ilk hamileliğim düşükle sonuçlandı ikinci hamileliğimde kocam 1 kg ağırlık bile kaldırtmıyordu. ev işini yapardı vs vs. ama şimdi bizim hatice ye değil neticeye bakalım
benim adam hiçbirşey yapmaz oldu ya. bırakın yardım etmesini kıza bile mırın kırın ile bakıyor. sinir oluyorum. bayram tatili arasında ev taşıdık inanırmısınız koca evi kendim topladım. kırığını deriğini. bana bir koli alıpda kenara koymuş adam değil. o kolileri ordan oraya kendim çektim. halıları sildim.. sinir ya. bi tek yeni evi temizlemeye yardım etti o kadar. ama bundan sonra ona nasıl kadın gerek anladım ben. tutcam bi kadın 15 güne bi gelsin dipten tırnağa temizlesin. har vurup harman savurcam. ben temizlikçiye vereceğimiz parayı başka yere harcarız diye kendim temizliyordum ama kendimi yıpratıyormuşum. görcek bundan sonra. kilo veriyorum diye kıyafet bile almıyordum ama geçti artık. şu taşınma meselesinde bana yaptıkları yetti. kaç kere yok yere kalbimi kırdı. kızlar ya çok sinirlerim bozuk. yok yere kendimi yıpratmışım evlendiğimizden beri. bende çalışıyorum bende kazanıyorum hiç bu senin paran bu benim param olmadı amabundan sonra yeter

deryacığım çok kızmışsın. haklısın ama ne yapsan yaranılmaz bunlara. benim kocada yan apartmanda oturan elemanları var bekar evi gidip orda okey oynuyor. gecenin 2- 3 de geldiği oluyor. evde olsa 10 da tv izlerken uyuyor otur desem benle asla oturmaz. geçen gün yine gidicek kızıyorum gitme diyorum gel beraber oturalım diyorum bırakmıyorum diye pazarlığa başladı benle. bende 100 kağıt aldım fazlasını alamadan kaçtı gitti. aldım ama çokta zoruma gitti ağladım arkasından birsürü daha önemli herşey benden:KK43:(( geldikten sonrada tutturdu ver paramı diye ama pışşşşşıııık dedim. neyapsak yaranılmaz yolucaksın bunları tavuk gibikaydirigubbakcemile

ridacığım bu rada buğra sadece çok yediğinde kusuyor. dr bi danış istersen sebebi olabilir

bizim oğlan da çok kusuyordu doktora gittik.gazı iyi çıkmazsa ve yedikleri çok gelirse kusar dedi.
benim adam çok sabırlı ya ben de öyle olsam keşke.gece kuzey çok huysuzlandı,ben sinirimden ağladım o aldı kucağına usanmadan pışpışladı.çok sabırlı çoookkk.

kardelencim yaa delirtir bu adam beni. akşam dedim ya sen temizlersin yada temizlikçi alırsın yook dedi silersinsen. daha çok beklersin dedim. ben canımı sokakta bulmadım. yaf belki söylemem doğru değil ama söylemek istiyorum. ya eltim çalışmıyor ama yinede temizlikçi alıyor.evde olduğu halde. ya alsın gözüm onda değil ama. ben çalışıyorum bebeğim küçük herşeyi yapamamki neden anlamıyor bu adam beni bilmiyorum. bi koltuk halı silmeye gelen olmazmış. bak çağırınca nasıl gelinir dedim. söyledim eltime. ona gelen bayan yarım günde bana gelsin dedim. bi sorayım haber veririm dedi. tak dedi yaa. başlarım mali krizine.. üstüme bi pantalon alacağım parayı kadına veririm. bi pantalon fazladan giymemiş olurum o kadar... haklısın bacım bunlara har vurup harman savurcak para yicek karı lazımda. biz onlardan olamıyoruz. para kolay kazanılmıyor herhalde onu bildiğimden yapamıyorum gökçenyıl rida geçmiş olsun bebişleriniz kusuyormu. çok zor oluyordur dimi yaa.. çok şükür benimki kusmuyor bi rahatsızlığı olmadığı sürece...

bizim oğlan da çok kusuyordu doktora gittik.gazı iyi çıkmazsa ve yedikleri çok gelirse kusar dedi.
benim adam çok sabırlı ya ben de öyle olsam keşke.gece kuzey çok huysuzlandı,ben sinirimden ağladım o aldı kucağına usanmadan pışpışladı.çok sabırlı çoookkk.

aynen gökçencim benimkide öle
şaşıyorum ona ben usanıyorum o hiiçç
akşam burak çok huysuzdu altını aldım filan ilgileniyodum bizimki mutfaktan bir türlü gelmiyo geldi sonra naptın sen dedim bulaşıkları toparlayıp makinaya koymuş
e ben yapardım dedim sen burakla uğraşııyosun kıyamadım diyo:asigim::asigim::asigim:

eşinde ayıp ediyor ama gerçekten çalışıyorsun hak vermesi gerek sana yardımcı olması lazım olamıyorsa kadın tutmana izin versin. bazen yeri geliyor bende diyorum kadın tutucam diye tamam diyorda ben beceremem kadından çok iş yapar gönderirim diye cesaret edemiyorum.

deryacığım sen dışardan ticaret yapıyorsun bende içerden. valla dalga geçiyorum eşimle param bitti gitsene okey oynamaya diyorum. oda yok gitmicem diyor. işe yaradı galiba:))) bugünde maç oynamaya gitti aklıma gelmedi istemek. birincisine bişey demeyeyimde hafta içersinde tekrarlarsa isterim. parasına göre davransın oda:)))))))) kırsın dizini karısının dizinin dibinde otursun:))))) nerdeeeeee....

Yaa ben senin yazına çok duygulandım.Fazla yüz vermeye gelmeyen bi cins erkekler,sende o kadar yüz vermiş,o kadar fedakarlık yapmışsınki şımardıkça şımarmış eşin.Eee artık bana kalırsa başka bi dünyanın varlığınıda hissettir ona,eski halini mumla aratki değerini bilsin.Bide üstelik çalışıyosun yazık değilmi sana.Önce sen kendi değerini bilki eşinde bu değerin farkına varsın.Sağlıcakla kal...

Benim eşim çok yardımcı oluyor,gece uyandığında pışpışlıyor bazen,evde yardım ediyor ve en azından evi dağıtmıyor o bile yardım sayılır.Sağolsun o varken rahat hissediyorum kendimi.Bebiş kaka yapınca bulunduğu odadan ardına bakmadan kaçıyor tek kötü huyu o :)

X