Eşler arasında sır olması doğrumu?

B

busra_tuna

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi busra_tuna
Senelerce aynı yastığa baş koyan çiftlerin birbirlerine seneler sonra itiraf ettikleri sırları duyarız orda burda.Bazı sebepler engel olmuştur söylenmesine bu sırların yada bile isteye gizlenmiştir.Hayatın her türlüsünü paylaşan kadın ve erkek için kendi mahremiyet sınırları olmalı mıdır? :1shok:

Bir erkeğin/kadının kendi ile alakalı bir sırrı taşıması ne kadar doğru?:uhm:

• Konu Sahibi busra_tuna
ne kadar dogru bilemem ama sakladigi seye baglidir bu sirlar. saklanmasi iyi olanlar vardir saklanmasi kötü olan vardir. kötü niyetle söylemiyorum ama annemin sözü aklima geldi- bir kadinin 10 kili varsa kocasi 1 tanesini bilmemesi gerekir.. ne kadar dogru bilemem amma ben annemin sözlerine güveniyorum :)

• Konu Sahibi busra_tuna
sirini soyledinmi kocana o bir gun senin suratina tokat gibi carpar kisiliginle olsun ailenle gecmisinle olsun farketmez yeterki ellerine koz gecmesin sakladim sey vardir

• Konu Sahibi busra_tuna
Eşler arasında sır olabilir.Öyle çok yadırganacak bir durum değil bence...

• Konu Sahibi busra_tuna
Sırdan sıra değişir bence..Kendimle ilgili hiç bir şeyi saklamam,tek sırdaşım eşimdir..O dururkende yedi kat yabancıya sırrımı falan vermem..Ama bazen kendi ailemizin içinde kalması gereken sırlar vardır ki,bunları ise cımbızla çekerek eşime anlatırım..Çünkü oda öyle yapıyor..

• Konu Sahibi busra_tuna
bencede sırlar olabilir.şimdiye bir yararı veya zararı olmıcak şeyleri öğrenmesinin veya öğrenmemin bi anlamı yok.geçmiş geçmiştedir.hatta bazı şeyler bilinirse zarar bile verebilir.ama bu sırlar senden başka birileriyle paylaşılıyorsa o zaman kötü.bir de sır la yalanı karıştırmamak lazım derim...

• Konu Sahibi busra_tuna
Eşim diye herşeyi anlatmak zorunda değilim insanoğlu çiğ süt emmiş gün gelir onu koz olarak kullanır karşındaki büyük bir aşkla sevgiyle bağlandığın eşin olsa bile zamanın insanlara ne getireceği belli olmaz o yüzden ben bu konuda daha katı olurdum sanırım.

• Konu Sahibi busra_tuna
belki ufak tefek sırlar olabilir ama asla yalan olmamalıdır esler birbirlerine yalan soylemeye baslamıslarsa o evlilikten hayır gelmez ve mutlaka bir gun yalanlar ortaya cıkar eslerin birbirlerine olan guvenleri sarsılır ben boyle dusunuyorum sevgiler

• Konu Sahibi busra_tuna
İnsanların mutlaka sırları vardır. Bazen eşlerin herşeyi bilmemesi daha iyi. İlerde ne olacağı bilinmez. Annem derdiki;'' hiç kimseye sonsuza kadar güvenme, mutlaka açık bir yer bırak ki sonunda sen hayal kırıklığına uğramayasın'

• Konu Sahibi busra_tuna
Sırlar olacaktır.Önemli olan bu sırrı bilmesi gerekip gerekmediği karşı tarafın.Eğer ailevi bir konuysa bilmeli eşler.Çocuklarla ilgili olur maddi konuda vss.Bunlar saklanamaz eşlerden.Ama sadece bir kişiyi ilgilendiren konuysa sır olarak kalabilir.Birbirine karşı açık olma,paylaşma çok farklı konular.

• Konu Sahibi busra_tuna
güzel bir konu seçmişsin arkadaşım önce tebrikler...

biliyormusun bu aralar o kadar çok düşünüyorum ki bunu.. SIR denilen şey bence senden başka seninle o olayı yaşayan'ın bilmesi gereken birşeydir. Yani her kim olursa olsun artık o olayı bilmemelidir. Bu ne eşin ne annen ne baban ne de kardeşin. Ama sanırım eş deyince bizler pek bir parçası oluyoruz evliliğimizin ve eşimizin. Evliliğine inanmak güvenmek ve ölene kadar devam etmesini dilemek ve de o niyetle başlamak doğru ve normal olanı. Ancak unutulmamalı ki bizler tıpkı eşlerimiz gibi tek başımıza da birer bireyiz. Yani bizler kendimize ait bir hayatı sürdürmekteyiz. Bu hayatın büyük bir kısmında elbette ki eşimiz/çocuklarımız var ancak bize ait küçük de olsa bir parça kalıyor. İşte o parça tamamen bizim ve o parçada yaşadıklarımız bizim insiyatifimizde olmalı. Eşimiz dahi olsa bize ait olan o küçük parçada olanlardan çokda haberdar olmamalı. Yaptıklarımızın yada yaşadıklarımızın bilincinde olan kadınlar olarak, BİZ bilmeliyiz onları ve BİZ taşımalıyız her ne sırrımız varsa.
Eşlerimizi her ne kadar çok seversek sevelim unutmamalıyız ki hayatta yaşanması imkansız olan hiçbirşey yoktur. Gelecek gün bizlere birçok tatlı tatsız süpriz getirebilir. Ve eğer biz bir coşkun anımızda aslında yanlızca bize ait olması gereken bir Sırrımızı paylaşırsak, karşımıza çıkabilecek her türlü sıkıntıya da hazırlıklı olmalıyız.

• Konu Sahibi busra_tuna
Eşler arasında sır olabilicek bir şey yoktur bence olmamalıda,
önce kendi adınıza düşünün,ailesi maddi manevi sakladığı konuları evlendikten sonra duymanız hiç iyi olmaz,
yada evlilik süresince bir olayı saklar duyduğunuzda ne hissedersiniz,sırcılık her zaman doğru deyil,güvensizlik getirir,
kendinizin bilmesi gereken şeyleri eşinizinde bilme hakkı var,
ilerde yüzüme vurucakmış diye hiç düşünmedim,hiç bir konuda geçmişim ve gelmişim,ailem ,maddi,manevi ne olursa olsun çok açık oldum,neticede aynı yastığa ömür boyu baş koyucaksınız,siz saklasanızda gün gelir olmadık birinden hiç olmadık sakladığınız küçük bir şey güvensizlik yaratır,
ben söyliyim benim ağzımdan duysun,sonradan öğrenmek yada başkasından duymak kötü bir durum.
acizane fikrim

• Konu Sahibi busra_tuna
Eşler arasında sır varsa o ilişkinin sağlamlığından şüphe ederim ben. Eş olmak bir elmanın iki yarısı gibi olmaktır. Sırlar, yalanlar, bilinmezler güven diye bir şey bırakmaz ortada. İnsanın eşi en iyi sırdaşı olmalı aynı zamanda. Çok önemsiz birşey de olsa eşden saklamak iyi sonuçlar doğurmaz diye düşünüyorum. Bazı şeyler zedelendimi onarılması güçtür ve bunlardan en hassası güvendir. Çok kötü birşey bile olsa eşinden saklamamalı insan...

• Konu Sahibi busra_tuna
bence olmamalı sen ondan saklarsan oda senden saklar çünkü bizim armızda yok sır falan herşeyi birbirimize anlatırız

• Konu Sahibi busra_tuna
aslında bu birazda eşler arasındaki güvenle ve evliliğin oturmasıylada ilgili çünkü yeni evliyken paylaşmak istemediğim konuları yıllar geçtikçe daha rahat konuşur oldum sanki zamanla taşlar yerine oturuyor ancak ailemle ilgili bir kişinin çok ta özelini o merak etmediği sürece anlatmam bence gereksiz olur. yoksa iyi kötü herşeyi paylaşırız çünkü o da benimle paylaşıyor

• Konu Sahibi busra_tuna
süpr:enbuyukkk:

• Konu Sahibi busra_tuna
ne erkeklerle açık komuşmak mı nedıyorsun kız sen bekarsın da soruyorsun canım tabıkı sırr çok varrrrrr ve olmalı

• Konu Sahibi busra_tuna

çok güzel özetlemişsin berşulemŞeniz

• Konu Sahibi busra_tuna
Bazi sirlar vardirki söylenmez.Sadece Allah ve sen bilirsin.Böyle sirlari da esine anlatmanin bir manasi yok.

• Konu Sahibi busra_tuna
kayınvalidemin bir lafı var 10 taneden sadece 5 ni eşine söyle...ağız tadın bozulmasın diye...
ben hiç birşeyimi eşimden gizlemem ama kendi ailemle ilgili olan özel şeyleri kesinlikle de söylemem..eşin herşeyi bilmesine gerek yok diye düşünüyorum.zaten bilmesi gerekenleri de söylüyorum.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…