eskileri değerlendirelim (resimli)

kkontess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
21.108
4
konuyu uygun yere mi açtım emin değilim
eğer yanlış yerdeysem özür dileyerek başlıyorum sözlerimee...:kedi:
canlarım benim annem kendi dönemindeki kıyafetlerini şaşılacak derecede özenle muhafaza etmiş
dükkanlarda görüyorum bazısı günümüz modasında mevcut
bildiğiniz üzre moda 80'ler 90'lar şeklinde takılıyor bir süredir...
bir kaç parçaya göz diktim , ama yine de bi şekilde modernleştirilip günümüze adapte edilebilir diye düşünüyorum
düğme değişimi,boy kısaltması, kemer /kuşak eklenmesi şeklinde...
bu yüzden fikirlerinize ihtiyaç duydumopuyorumnanaktan
bu eskiler nasıl yeni olabilir sizcee?

sizin de bu şekilde fikirlere ihtiyacınız olursa lütfen eskilerinizi paylaşın,hep birlikte modern hale getirelim onlarıolumunekankayizsmile

Diğerleri için aklıma pek bir şey gelmedi şimdilik ama

Bunun yaka oyuğunu biraz açarak, önüne dantel dikebilirsin,
Tam anlatamadım kelimelerle, resimle anlatayım, Zara'nın şu elbisesinin yakasına benzetebilirsin.

aa evet cidden hiç aklıma gelmemişti buu :1shok:
sanki etek boyu da kısalabilirmiş,çok uzun duruyor :bbo:

çenebazın yazdığı güzel bir fikir bencede
onun dışında ilk elbise için askıları biraz kalın ya daha inceltebilirsin.
aklımada başka bişey gelmedi canımm
kazağı söküp tekrar örebilirsin kaydirigubbakcemile3

aa o yakalı kazaklar gömlekler çok var mağazalarda,neden beğenmedin =(

yakayı oyup dantelleyince askı kalınlığı da azalmış olurr,1taş2kuşa.s

kontescim tam benlilk bişey buu :)
bana yolla yapayım dermişim

ilk yavruağzı renklerdeki elbise değişebilir, güzelde olur ama senin tarzın olurmu bilmem
mesela hemen göğüs altından kemer gibi ,yavru ağzı renkte kurdela dikilebilri ve bir fiyon yapılır
yakası kolları ve etek kısmındaki fırfır sökülüp beyaza yakın renkte dantel eklenebilir

sondaki sarı siyah renklerdeki elbiseye ise yine yakasına siyah bir kurdela dikilip önden fiyonk yapılabilir
ayrıca üst ve altın bileşim yerine beldeki kısmada siyah kurdela dikersen kemer gibi yakayla bir bütün olur

kontescim güzel bi topik olmuş canım
annem sağolsun bana pek bişey bırakmamış ama ben kendi kıyafetlerimi çok değiştiririm
aklıma gelirse eklerim ben de

bence ilk elbisede çenebazın fikri gayet iyi danteli aynı şekilde yapman şart değil tabi değişik şekiller deneyebilirsin
ikinci elbisede düğmeleri değiştir bence altın sarı iyi durmuyo, yakayı hakim yakaya çevirebilirsin onun dışında beyaz bi kemerle gayet hoş olur
sarılı siyahlı lbisenin de yakasını biraz daha açıp kollardan yakaya doğru büzgü yapabilirsin iki dakkada yapılıyo ve çok hoş duruyo onun dışında yine siyah kalın bi kemerle çok hoş olabilir canım

bence onemli olan aksesuarlar sen kolyelerinle falan çok hoş yaparsın bunları eminim

koluna değil de yaka+etek dantel güsel olur bence deopuyorumnanaktan
kurdela olayı dediğin gibi pek tarzım olmucak sankimmohaoldumsmile

kurdela değil de azcık büzmesi için içten lastiklesem :gitme:

2. elbiseye ne diyosun b&m'cim?
bence kesinlikle düğmeleri değişmeli,başka da gelmiyor aklımaa

hatta siyahlı elbisenin üst kısmını kısaltmalısın yani etekle ayırıp biraz daha yukarı dikmeli ve dediğim gibi birleştirme yerini kurdela ile kapatmalısın

hatta siyahlı elbisenin üst kısmını kısaltmalısın yani etekle ayırıp biraz daha yukarı dikmeli ve dediğim gibi birleştirme yerini kurdela ile kapatmalısın

hımmm peki tam belde mi iyi olur yoksa gögüs altından mı dikilmeli?

hımmm peki tam belde mi iyi olur yoksa gögüs altından mı dikilmeli?

eğer göğüs altına yaptınızda giyebileceğin kısalığı sağlıyorsa sana mutlaka göğüs altından olmalı
hafif balon elbise hafasını vericektir

eğer çok kısa oluyo dersen münkün olduğunca göğüs altına yakın yapmaya çalış a.s

saol hayatımm walla aldıklarım yetmedi bi de bunlara sardım kaydirigubbakcemile3
bahsettiğin şeyde omuzlar büzgülü durcak di mi?
tam belli olmamış ama şöyle bir şeyden söz ediyorsun sanırsam;

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…