Eski sevgilinin amaçsızlığı

Melis303030

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2023
639
325
Selamlar,

Daha önce konular açmıştım. Eski sevgilim, aslında ilk sevgilim bile sayılır. İlk 1 yılda beni vazgeçilmez kılan, ama sonrasında hayatını yaşamak isteyen biriydi. Toksik bir ilişki olmuştu. Sonra başka kadınlarla takılmak istediğini söylemişti. Ayrılmıştık. Sonra aradı geçen gün, havadan sudan konuştuk. Hayatından biri varmı gibi bir tık sorularda sordu. Bugünde geldi buluştuk. Açıkcası biraz gerilim istedim . Sordum bunu bana neden yaptın ben haketmedim, hayatıma devam ediyorum ama bu yaptıgın seyın nedenını sorguluyorum sürekli dedim. Dediki işte ne istedimi anlamaya çalısıyorum, işte suan senle evlenelım dersem aklımda kalıcak dısarısı Belki dısarıyı bile istemiyorum, ama kafam rahat olsun istiyorum dedi.Dışarda kadınlar takılıyormus, herkes benim gibi iyi değilmiş.İşte ne istediğimi bilmiyorum vs. Yok bi beni bekle, bi anlayayım ne istiyorum gibisinden. Kendimi engelletmeye calıstım birdaha aramasın diye, yapmadı.Bide diyorki evlenirsem sadece senle evlenırım. Ya aslında benim böyle çok takma durumum yok hani. Zaten ondan koca olmaz. Bunu da biliyorum. Bu kadar zaman harcadığım şeyin bitmesi çok koydu bana. Önceden çok sevmiştim. Ama şimdi tanıdıgım, benı tanıyan biri. Hani sorun bende engellemiyorum. Hanş gel evlenelim dese bile, bununla olmayacağı ortada.Yani beni sorguluyor, hayatın istedinle görüş va diyor, ama gorusuyorum dediğimde de bozuluyor. Bende bu amaçsızlığı çözmeye çalışıyorum. Yok 35' te evlencekmiş. Hayır bana yazması anlamsız. Çünkü benle arasında benden çıkarı olacak bir şey yok. Çok iyi düzgün biriymişim. Dedim ki bence senin piskolojik hastalığın var. Piskoloğa görünmen gerekli. Ülkeden şikayetçi, ailesinden, çok şeyden. Benim görüşmem hata ama cidden şu amaçsızlığını adlandıramadım. Beni sevmediği de orta yani. Bana bugün bir kaç hediye getirmiş. Almadım bende.Takıldıklarına ver dedim. Kimseyle takılmıyorum diye yeminde ediyor. Diyor ki en azından dürüstüm, evliyken de bu olabilirdi.

Sizce bunun amaçsızlığı nedir ? Ve ülkecek ne hale geldik , üzülüyorum.

Adı üstünde amaçsız işte, pek çok kadının hayatının bir yerinde böyle lüzumsuz bir uzatmalı vardır. Benimki en son aldatan karısından boşandığında aramıştı. 'Geç kaldın, Ben evleniyorum, boşanırsam ararım seni ama boşanmayacağım' demiştim (intikamın dibi ) 16 yıla yakın oldu, daha da aramadı koy arkasına rahvan gitsin. Bu tiplerle ilişki bir yere varmıyor tecrübeyle sabit

Sizle neden sizle evlenmedi? Bunu uzattığım için kızıyorum kendime, boş beleş birsey

Merhaba,
Bu şahsın dengesizliği bireysel bir durum bir kere.
Yıllar önce karşıma çıkmıştı böyle biri, ne kadar çok flört, o kadar çok tecrübe, ne kadar çok tecrübe o kadar çok mutluluk gibi bir denklem kurmuştu kafasında.
Hayatının her alanına sirayet etmiş bir boşvermislik,
Bir yandan da senin gibisini bulamam halleri.
Ben resti çektim, her türlü irtibat kapısını kapattım.
Aradan bir kaç yıl geçtikten sonra da tekrar tekrar denedi.
Ben netim, net insan seviyorum, dengesizlerle işim yok diye haber gönderdim.
En son 40 yaşında ve bekardı, yerinde tecrübeleri ile mutlu olsun.
Ama bizden uzak olsunlar.

Dışarda başka kadınlar varmışmışta, Nasıl bir bahane bu ... Akrep olduğumdan belki de tokatı vurur o masadan kalkardım....siz engelleyin bence

Su donemde bekar erkek olsam, hayatima ciddi iliski sokmam. Cunku evlenmek icin kenarda 1 milyonun falan olmali ki, bu takiydi dugundu dort dortluk isteyen bir kadini mutlu edebileyim. Yani mutlu edemeyecegim kisiyi de hayatima alip uzmek istemezdim.

O yuzden erkeklerin sacma davranislarina bazen hak veriyorum. Evlenmek isteyen bircok genc erkek su donemde sacmaliyordur eminim.

Sizle neden sizle evlenmedi? Bunu uzattığım için kızıyorum kendime, boş beleş birsey
Beni çantada keklik gördü sanırım, nasıl olsa bu beni bekler mi dedi ne dedi halâ çözemedim. Aslında kişilik olarak da çok uyumluyduk biz, sohbetimiz falan keyifliydi, tam 'biz artık bunun adını koyarız' dediğim anlarda hep gidip başkalarıyla çıktı kazma, her acı çektiğinde de bana gelir ağlardı. Aslında öyle aşık falan değildik ama ilk öpüştüğüm insandı, farklı garip bir uyumumuz vardı. Çok yakındık. Evlenip boynuzlanınca aklı başına geldi ama treni kaçırdı inan olmadığına asla pişman olmadım. Dünyaya bir daha gelsem yine kocamla evlenirim sepetledin diye bir şey kaybetmezsin, bas tekmeyi gitsin, sorumsuz yaşamına devam etsin, onun gelgitlerini mi çekeceksin ömür boyu. Ondan önce sen engelle ki adamın içine otursun

Ay neyse ne. Adam değil işte. İrtibatı kes yoluna bak.

Yaaa bunlar niye b.k beyinli böyle bee... Sen orda dur cebimde kal bende sağda solda s.rteyim demiş afedersin. Görüşme bence bunlar her şeyi başka tarafından anlıyor vakit kıymetli

Mezhebi geniş gerçekten bomboş bir insan. Sen konuştukca buluştukca ne olacak sanıyosun ciddiye aldığın apaçık orta da bunu oda bildiği için istediği gibi sallayabiliyo sana.
Bana bu tarz rahat konuşması için önce bi besmele fatiha okuyup uflemesi lazım gelmeden

Hayatından tamamen çıkar ve önüne bak demeye geldim. Ondan koca da olmaz sevgili de. Daha iyileri çıkar karşına.

Bence siz de psikoloğa görünün.

Ya erkeklerin bu hint kumaşı sendromu ne olacak dostlar ya?
"Sen kimseyle takılma beni bekle, ben bi günümü gün ediyim de karar veriyim seninle evlenebilecek miyim"

Muhtemelen engellemediğiniz ve istediği zaman buluştuğunuz için filan sizi cepte görüyor. "Eh kimseyle olmasa bununla evlenir giderim işte" diye yedeklemiş. Ki şu an gelip "Ben karar verdim, evlenelim" dese evlenirmişsiniz gibi bir hava aldım yazış şeklinizden.

Ya aynısını yaşadım bende. Hani benimde bir bekletim yok ama bu adam şimdi mutlu olabilcek mi onu merak edıyorum.

Ahhaha yok, sadece böyle bi gerilim hoşuma gidiyo. Canım sıkılıyor sanırım. Yoksa evlenmek onunla hayatımı mahvetmek olur

Ahhaha yok, sadece böyle bi gerilim hoşuma gidiyo. Canım sıkılıyor sanırım. Yoksa evlenmek onunla hayatımı mahvetmek olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…