eski karısına dönüyor ve en kötüsü hala seviyorum:(

eşinden 8 yıl önce ayrılmış ve biz 2 yıldır evliyiz. ama biz evliyken hep görüşürlerdi
daha çok arkadaş gibilerdi. londrada birlikte yemek yemiştik oda buraya gelmişti
aralarında aşk olsa hissederdim. kocam ona aşkından dönmüyo
hala bana aşık o! öyle olsa neden üzgün olsun neden toparlanıp gitmesin
her gece sızana kadar neden içiyo peki?
ama konuşmuyoda! konuşsa benimle birlikte bi çözüm bulsak
çocuğunun kaprisi için bizim yuvamız yıkılıyo:KK43:
of allahım ben çokmu kötüyüm ya!

Haklisin kendine göre tabiki lakin sunu söylemeden gecemicem arkadasim:kahve:

Ister 2 yasinda olsun ister 22 yasinda evlad her zaman elvadtir, bir annenin bir babanin gözünde evladi büyümez, sen ben koskoca adam deriz ama annesi babasi demez diyemez....a.s

Bence esin vicdan azabi cekiyor, ailesini evladini birakip gitmis kendine tekrar bir hayat kurmus seninle ve ogluda böyle yollara girince madde bagimlisi olunca muhtemelen kendinide sucluyordur...Yani basinda olsaydim böyle olmazdi belki diye....:nazar:

Bir bakima ben esini anlayabiliyorum evlad herseyin basinda gelir, rabbim kimseyi evladinla sinamasin insallah.....:Saruboceq:

Fakat böyle olmamaliydi sesiz sedasiz cekip gitmek olmaz, seninle paylasmaliydi hisslerini:teselli:

Hakkinda hayirlisi olsun canima.s.

canim benim seni seveni iki kez sev seni birakip gideni iki kez birak git zaten belliki evliliginiz pamuk ipligine baglamis esin cocugunuz olmasi neyi degistirecekti sana cocukla baglanan birinin askine derece sagliklidir bence kendini yipratma senin askina deger vermeyen adamdan ne koca ne baba olur umarim bir an gelir oyle bir mutluluk yasarsinki su gunune katila katila gulersin hayatta en degerli sey kendinsin unutma belkide dogru adam bu degildi gercekten seni cilginca sevecek seninde sevecegin cocuklarinin babasi olacak kisiyle daha yollariniz bulusmadi bir yerlerde bulusacaginiz zaman dilimini bekliyor gidene anca gule gule denir beyefendide alsin attigi eskisini yolu acik olsun

ayrica ben ingilterede yasayan biri olarak sunu belirteyim 22 yasinda biri bu ulkede zaten anadan babadan ayri yasiyor ve onu toplamak bu saattten sonra zor oglunu kaybedeli cok olmus yeni mi uyanmis madem oglu toparlanacakta annesi neciymis basinda baba olunca cocuk yasta 22 toparlanacakmiymis simdi yalan altinda baska is var bence esiyle gorusuyordu oglu bahane heleki bu yasta ve bu ulkede madde bagimli 22 yasinda birini degil baba sulale gelse adam edemez cunku laf gecmez

belki hamileliğimi sona erdirmeseydim beni terketmezdi
ona bi evlat verseydim hazır olmadığım halde anneliğe
gideceğini bilseydim herşeyi yapardım gitmemesi için... ama okadar ani olduki!

bu yazdığınız önemli geldi bana.
korunmadan yani isteyerek hamile kaldınız da sonra kendi kararınızla mı -eşiniz bebek istediği halde- gebeliğe son verdiniz? eğer böyle oldu ise, birçok erkek için yeterince büyük bir sebeptir sevgisinin yara alması için.

bunun dışında;
çocuğu için eski karısına döneceğini sanmıyorum. küçük bir çocuk değilmiş. babasına en çok ihtiyaç duyduğu zamanlar geride kalmış. bundan sonra bir araya gelmeleri sonuç vermeyebilir.

ama şu da var. eğer çocuğun durumu kritik ise,sizin deyiminizle kapristen öte bir durum ise çare arıyordurlar. mantıklı bir karar vermeyebilir eşiniz.

karşınıza alıp, açık açık konuşun. tercihi yine çocuğunun annesinden yana olacaksa ; yolunu seçmiş demektir. gidene 'kal' demeyin boşuna.

Eşiniz Londra'ya gidiyor..sizi hiçe sayarak yani siz söz konusu bile olmadan eski eşi ile tekrar birlikte olma kararı alıyorlar..ve hala size olan sevgisinden eminsiniz öyle mi?
Ya çok yüzeysel anlatıyorsunuz biz anlamıyoruz
Ya da bilemediğimiz bazı şeyler var..
Eşiniz çocuğu çok mu istiyordu?Sizi bu şekilde cezalandırmış olabilir mi?
2 yıldır evliymişsiniz..evlilikte sizden beklentilerini alamamış olabilir..
Londra'ya sizinle birlikte dönmeyi teklif dahi etmemesi ilginç bir durum..
Yani sanırım sorununuz ne oğluunun madde bağımlısı olması ..ne de eski eşi..

evlilik kurumu her iki kişinin almış oldugu ortak kararlarla yürür.yoksa bi şekilde yaralanır.siz kendi duygularınız yüzünden eşinizin 2.kez baba olma hakkını elinden almış oldunuz....onun duygularını acaba hiç önemsedinizmi.şimdi ah demenin vah demenin hiç anlamı kalmamış..sizin adınıza çok üzüldüm....insanlar sevdiklerini kaybedince anlarlarmış kıymetini.elinizden uçup gidince şunu yapmasaydım demenin de hiç anlamı kalmamış oluyo...
umarım eşiniz yuvanıza sahip çıkar.tekrar eski mutlu günlerinize geri dönersiniz.sevgilerimle.ALLAH yardımcınız olsun...

çok ilginç...anlamak mumkun degil
bir adam, bir es, gelipte "çocugumun bana ihtiyaci var, hadi bana eyvallah" der mi ?
evlisiniz, dedigin gibi siz sevgili degilsiniz, kolay mi bir yuva yikmak ? eskiye donmek ?
bu isin içinden baska seyler var
2 yildir evlisiniz, bu kadar kolay olmamali, olamaz da
yorum yapmak çok zor. esiniz iyi degil, bunalimda gibi. konusun, ogrenin. bu sekilde bitmesi çok uzucu
yanliz, "beni hala çok seviyor, ama gitmek zorunda oldugunu soyluyor" demeyin
seven adam, karisini, esini birakip gitmez
hele hele, çocugunu kurtarmak için bosandigi karisina donmez
var birseyler...

Herseyden once siz esinizi yuvanizi öle cok benimsemissiniz ki ona oyle cok deger vermissiniz kiii yazdiginiz satirlardan bunu cok iyi anlayabiliyoruz kimimiz belkide hesap sorar kavga boyutunu buyuturduk ama sizz hala sabirla ayni evin icinde olmaniza ragmen size bir adim kadar yakin ama baska bir odada dunyalar kadar uzak kalmasina musade edip ondan gelecek sozu beklemissiniz....ondan gelecek bir adim bir sozz iki dudagindan dokulecek bir kac cumle sizi boyle dagitmasin siz elinizden geleni yapmissiniz belkide bebeginizi dunyaya getirdiginizde yine gidecekti ...ve siz bebeginizle daha kirilmis bir sekilde arkasindan bakacaktiniz gidenee dur demenin faydasi yok ...akacak kan damarda durmaz derler ya birak gitsin...sevmis saymis deger vermissin ...kendin icin kendi mutlulugun icin yasa su dakikadan sonraa

çok kötü bir olay yasamak istemezdim...hataların olmuştur senin de eşinin de belki bunları oturup zamanında çözmediniz..bi de ben bir şeye inanıyorum kadının ilk evliliği hevesi var ama adam görmüş geçirmiş artık pek de hevesi yok...keşke yaşına ve hayat sartlarına daha uygun birini secseydin kendine...aşk her zaman kazanmıyor ve nankör bi duygu...oturup konuş bi an önce sor bakalım neden boşanıyoruz diye?hala senin evinde kalıyor ve senden boşanma kararını almış madem açıklamasını yapsın...aşık bana diyorsun ama gözünü aç lütfen aşık adam gider mi?

çok ayıp etmiş kınıyorum onu.
ben hala sevmezdim,nefret ederdim,küfür ederdim.

ayıp etmiş bence eşin
birini yarı yolda bırakmak çok ayıp bence
ki bu evlilikse
belki zor olacak ama
son bir kes daha konuş derim baktın gene olmuyor
çiz kendi yolunu
emin ol bunu ilk yaşayan sen değilsin güçlü ol
hemen olmayacak ama zamanla unutacaksın.

bir evlilik böyle bitmemeli... daha mantıklı ve net bir açıklama duymaya hakkın var... ama karar vermiş eşin belli... verdiği karardan da acı çekiyor... ama bu gitmek zorunda olduğu ama istemediği için mi ; yoksa sadece giden olduğu için mi ... bunu anlaman gerek... gitmek istemeyip bunu yapmak zorunda olduğunu düşünüyorsa farklı çözümler elbette düşünülebilir...

evet ingilterede 22 yaşındaki bir çocuk annesi ve babası yeniden birlikte diye bağımlılığından kurtulamaz... 15-16 olsa ergenlik diyebiliriz bir nebze... üstelik bizden farklı bir kültür... suçluluk duyması çok normal ama verdiği karar kesinlikle çözüm değil...

ama sadece giden olduğu içinse sıkıntısı ; bırak gitsin... daha sonra kucağında bebeğinle bırakmasındansa şimdi gitmesi en doğrusu... çünkü kalırsa sen en kısa zamanda ona bir bebek vereceksin... bunun pişmanlığı var sende çünkü...

sadece durumu net bir şekilde öğrenmeye çalış... ve ailenden böyle bir durumu gizleme... yalnız kalma bu dönemde... herşeye rağmen onlar senin ailen... mutlaka destek olacaklardır...

üzülme diyemiyorum ama umarım en kısa zamanda içinden gelerek gülümseyebilirsin yalnız kaldığın anlarda bile ... :teselli:

Bana da bu işin içinde başka birşey var, bunu bahane yapıyor gibi geldi.
Birşekilde iletişim yolu bulup konuşmalısın. Bunu ileride aklında soru işaretleri kalmaması için de yapman lazım.
Ama altında ne olursa olsun boşanma fikrini şu anda öne sürdüğüne ve bunu kabullenebildiğine göre ileride yine bi yerde arıza çıkacak. Yaş farkı kültür farkı din farkı ailenin istememesi vs sanırım aslında evlilik içinde de problemleriniz de var.
Ailene ne diyeceğini ise hiç düşünme, çünkü ne olursa olsun sen onların evlatlarısın, evliliği istememiş dahi olsalar kötü gününde mutlaka yanında olacaklar sana destek çıkacaklardır. Bence sakın gizleme ve en kısa sürede paylaş onlarla da.
özet olarak eşinle biranönce uzun uzun konuşmanız lazım.. onu bi şekilde konuştur.

evlilik kurumu her iki kişinin almış oldugu ortak kararlarla yürür.yoksa bi şekilde yaralanır.siz kendi duygularınız yüzünden eşinizin 2.kez baba olma hakkını elinden almış oldunuz....onun duygularını acaba hiç önemsedinizmi.şimdi ah demenin vah demenin hiç anlamı kalmamış..sizin adınıza çok üzüldüm....insanlar sevdiklerini kaybedince anlarlarmış kıymetini.elinizden uçup gidince şunu yapmasaydım demenin de hiç anlamı kalmamış oluyo...
umarım eşiniz yuvanıza sahip çıkar.tekrar eski mutlu günlerinize geri dönersiniz.sevgilerimle.ALLAH yardımcınız olsun...

eşim bebeği aldırmamla ilgili herhangi bir tepki vermedi hatta çok üstünde bile durmadı
yani beni terketme sebebinin bununla alakası yok
biz ayrı dinlerdeniz henüz bir çocuğa hazır değiliz die hamileliğimi öğrendiğim gün sonlandırdım.
ben bir bebeğim olmasını çok isterim ama onu nasıl yetiştireceğimi bilmezken neden dünyaya getirip
haksızlık edeyimki?

ayrica ben ingilterede yasayan biri olarak sunu belirteyim 22 yasinda biri bu ulkede zaten anadan babadan ayri yasiyor ve onu toplamak bu saattten sonra zor oglunu kaybedeli cok olmus yeni mi uyanmis madem oglu toparlanacakta annesi neciymis basinda baba olunca cocuk yasta 22 toparlanacakmiymis simdi yalan altinda baska is var bence esiyle gorusuyordu oglu bahane heleki bu yasta ve bu ulkede madde bagimli 22 yasinda birini degil baba sulale gelse adam edemez cunku laf gecmez

evet biliyorum... 22 yaşında dediğim çocuk türkiyedeki yaşıtlarından çok farklı
hatta yazın bi süre yanımızda kalmıştı ve benim için epey sıkıntı olmuştu
şimdi ölümden dönmüş hastanede tedavi görüyormuş eşim annesinden ayrıldığında
ergenlik çağına denk gelmiş ve çok etkilenmiş
o zamanlarda psikolojik tedavi görmüş. ama şimdi koskoca insan
annesi ve babası ayrılmasaydı uyuşturucu kullanmayacakmıydı sanki?

canım çok üzüldüm.ama gençsin güzelsin.yeniden sevebilirsin.giden gitmiş bence arkana bakma.promete gibi küllerinden doğabilcek gibi güçlü olduğuna inanıyorum ben. :1hug:

eşinin eski eşine ilgisi bitmemiş bence.
yoksa oğlunun durumuna başka çare bulurdu.
bundan sonra yoluna bak sende arkadaşım
umarım kolay atlatırsın.

evet biliyorum... 22 yaşında dediğim çocuk türkiyedeki yaşıtlarından çok farklı
hatta yazın bi süre yanımızda kalmıştı ve benim için epey sıkıntı olmuştu
şimdi ölümden dönmüş hastanede tedavi görüyormuş eşim annesinden ayrıldığında
ergenlik çağına denk gelmiş ve çok etkilenmiş
o zamanlarda psikolojik tedavi görmüş. ama şimdi koskoca insan
annesi ve babası ayrılmasaydı uyuşturucu kullanmayacakmıydı sanki?

Arkadasim büyük olasilikla kullanmayabilirdi, cünkü her ne olursa olsun basinda babasi olan bir gencle olmayan bir gencin arasinda cok büyük fark var....:kahve:

Babanin otoritesi, babanin egitimi ile anneninki cok degisik kanimca.....hepimiz annelerimizden duymussudur su lafi "Bak Baban gelsin aksama görürsün sen"benneyaptımki

Allah o cocuga acil sifalar annesine babasinada sabirlar versin ne kadar zor birsey bu onlar icin haberin varmi?? Cok sevdigimiz bir ablamiz var burda oglu madde bagimlisi oda bosanmis kocasindan, kadini ne zaman görsem iki gözü iki cesme!!:çok üzgünüm:

Ah gülsüm kizim gözümün önünde eriyor yavrum allah ondan evvel canimi alsinki görmeyim onun acisini diyor!! :çok üzgünüm:

Esin kimbilir nasil bir vicdan azabi cekiyor kimbilir icinde ne hesaplar ne mahkemeler yapiyor, insan her zaman yaptignin bedelini ödeyecek.. Ha bunda senin ne sucun var??
Hicbir sucun yok ama iste hani bir laf vardir ya
Kurunun yaninda yasda yaniyor iste, o yüzden bence ne yap et biran evvel kendini kopar bu isten cünkü bu senin hesabin degil aslinda....:nazar:

Umarim kirici olmamisimdir canim sevgiyle:teselli:

Arkadasim büyük olasilikla kullanmayabilirdi, cünkü her ne olursa olsun basinda babasi olan bir gencle olmayan bir gencin arasinda cok büyük fark var....:kahve:

Babanin otoritesi, babanin egitimi ile anneninki cok degisik kanimca.....hepimiz annelerimizden duymussudur su lafi "Bak Baban gelsin aksama görürsün sen"benneyaptımki

Allah o cocuga acil sifalar annesine babasinada sabirlar versin ne kadar zor birsey bu onlar icin haberin varmi?? Cok sevdigimiz bir ablamiz var burda oglu madde bagimlisi oda bosanmis kocasindan, kadini ne zaman görsem iki gözü iki cesme!!:çok üzgünüm:

Ah gülsüm kizim gözümün önünde eriyor yavrum allah ondan evvel canimi alsinki görmeyim onun acisini diyor!! :çok üzgünüm:

Esin kimbilir nasil bir vicdan azabi cekiyor kimbilir icinde ne hesaplar ne mahkemeler yapiyor, insan her zaman yaptignin bedelini ödeyecek.. Ha bunda senin ne sucun var??
Hicbir sucun yok ama iste hani bir laf vardir ya
Kurunun yaninda yasda yaniyor iste, o yüzden bence ne yap et biran evvel kendini kopar bu isten cünkü bu senin hesabin degil aslinda....:nazar:

Umarim kirici olmamisimdir canim sevgiyle:teselli:

kırıcı olan sen değilsin gerçekler maalesef:KK43:
kafamdan herşey geçiyo zaten! benimde babamla annem ayrılsa ve erkek kardeşim bağımlı olsa bende babamı suçlardım tabiiki
ama benim hayatım benim evliliğim ne olacak? gitsin çocuğunla ilgilensin
ne kadar isretse kalsın ama boşanmayalım
yine benim kocam olarak kalsın.
ben onunla evlenmek için babamı karşıma aldım
ben bi asker kızıyım babam despot bi adam ve boşanma lafına tahammülü yok
ben kocamda bazen babamdan alamadığım şefkati alırdım
belki bu yüzden aramızda 18 yaş var...
bende uyuşturucu kullanayım o zaman
olurmu?? ozamanda onları bırakıp bana döner:KK43:
off kafayı yemek üzereyim! hiç bişey yapmak istemiyorum işe bile zor geldimmmmsenağlama

kırıcı olan sen değilsin gerçekler maalesef:KK43:
kafamdan herşey geçiyo zaten! benimde babamla annem ayrılsa ve erkek kardeşim bağımlı olsa bende babamı suçlardım tabiiki
ama benim hayatım benim evliliğim ne olacak? gitsin çocuğunla ilgilensin
ne kadar isretse kalsın ama boşanmayalım
yine benim kocam olarak kalsın.
ben onunla evlenmek için babamı karşıma aldım
ben bi asker kızıyım babam despot bi adam ve boşanma lafına tahammülü yok
ben kocamda bazen babamdan alamadığım şefkati alırdım
belki bu yüzden aramızda 18 yaş var...
bende uyuşturucu kullanayım o zaman
olurmu?? ozamanda onları bırakıp bana döner:KK43:
off kafayı yemek üzereyim! hiç bişey yapmak istemiyorum işe bile zor geldimmmmsenağlama

Güzelim dedigim gibi bu senin hesabin degil!! :teselli:

Emin ol degmez kendini bu kadar yipratmaya elden ne gelirki! Isteseydi yine bosanmazdi isteseydi sende gel derdi!!

Senin bundan sonra yapacagin tek sey kendine bir yol cizmeka.s

Ha onunla ha onsuz hayat bir sekilde devam ediyor etmek zorunda....:kahve:

X