Eski eşim yuvamızı yıkan kadınla evlendi.

YeniBiHayatBu

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2019
78
68
Merhaba herkese. Konuyu kısaca anlatmak istiyorum.
2 yaz önce eski eşimin bir otelde kaldığını öğrendim. Tabii bir sürü yalanı ortaya çıkarak. O zaman evliydik. Aldatıldığıma emin olduğum halde evliliğimi kurtarmak için direndim. Psikologlara gittik vs ama sonunda hakaretlerden yıldım ve evi terk ettim. 1 sene ayrı kaldık, sonra dava açıp resmen boşandık ama sırf artık nafaka bağlansın diye kabul ettim. İçimde hep umut vardı barışmaya dair yine de. Boşanma kesinleştikten 3 ay sonra yeniden evlendiğini öğrendim. Üstelik birlikte yaşamaya başlamışlar bile ve beni aldattığı kadınla yani yeni bir ilişki değildi belli ki. Bu arada 5 yaşında bir oğlumuz var, 6 yıllık evliydik. Üstelik 14 yıllık bir beraberlikti. Bu kadar çabuk unutup tekrar evlenmesi normal mi? Hiç mi sevmemiş beni? Nasıl teselli edebilirim kendimi?

2 yaz önce eski eşimin bir otelde kaldığını öğrendim. Tabii bir sürü yalanı ortaya çıkarak. O zaman evliydik. Aldatıldığıma emin olduğum halde evliliğimi kurtarmak için direndim. Psikologlara gittik vs ama sonunda hakaretlerden yıldım ve evi terk ettim. 1 sene ayrı kaldık, sonra dava açıp resmen boşandık ama sırf artık nafaka bağlansın diye kabul ettim. İçimde hep umut vardı barışmaya dair yine de. Boşanma kesinleştikten 3 ay sonra yeniden evlendiğini öğrendim. Üstelik birlikte yaşamaya başlamışlar bile ve beni aldattığı kadınla yani yeni bir ilişki değildi belli ki. Bu arada 5 yaşında bir oğlumuz var, 6 yıllık evliydik. Üstelik 14 yıllık bir beraberlikti. Bu kadar çabuk unutup tekrar evlenmesi normal mi? Hiç mi sevmemiş beni? Nasıl teselli edebilirim kendimi?
Öyle bir insana layık olamadığını bilerek teselli ol ❤️

Ben seni degil de o kadinin kendini nasil teselli ettigini merak ediyorum. Seni Allah kurtarmis da yani... ne bileyim 6 yillik karisina bunu yasatan bir adama nasil guvendi acaba? O kendini neyle teselli ediyor ki? Hele bir de cocugu olan bir adam.. karisina cocuguna bunu yapmis sana neler eder yani. Ay bu kadinlarda hic akil yok mu ya?
Sen de sukur namazi kil yoluna bak bence. Allah kurtarmis seni o adamdan. Gecmisler olsun.

Benim bilddigim inandigiim sistemde yuva yikanin yuvasi olmuyor. Bir ah alanda iflah olmuyor bununla rahatlayabilirsiniz. Kendinize yeni bir düzen kurun

Aslında dediğiniz gibi düşünüyorum düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor bazen. Bu kadar erken olması çok zoruma gitti. Bir de hep inkar ederdi, ailesine de hep beni suçlu gösterdi ama her şey ortada. Yine de 14 yılı unutamıyorum. Özlüyorum bile ama onu değil de sanki o duyguları hissetmeyi.

Evlilik tek taraflı çabayla yürümez. Birisinin kafasında bittiyse diğerinin yapabileceği hiçbir şey yoktur. Hele ki arada bu şekilde saygı kalmadıkça...

Yedirememenizi anlıyorum, çok doğal bir his, çok insani. Böyle bir durumu yaşayan her kadın sizinle benzer duyguları hissedebilirdi. Ama şunu bilmenizi isterim. Aldatmak genel olarak alışkanlıktır, bunu kendinize özgü olarak görmeyin. Aldatmaya, kandırmaya meyilli birisi ilişkilerinde her zaman kandırmaya meyilli olacaktır. Yıllarca aldatıldığını bilmeyen, bildiği halde gerek ekonomik gerek ailevi sorunlar yüzünden boşanamayan kadınlar var. Siz bu anlamda kendinizi şanslı saymalısınız; en azından sizi kandıran birine muhtaç değilsiniz; hak ettiğiniz saygıyı göreceğiniz bir ilişki yaşama ihtimaliniz her zaman var. O kişi sizin için yalnızca oğlunuzun babası olarak kalsın, siz tünelin ucundaki ışığa odaklanın. Sevgiler.

Gerçekten yıktıkları bu yuvanın üstüne kurulan birliktelikte mutlu olamazlar dimi? Bir de bu kadının büyü yaptırdığını söyleyenler oldu. Yani eski eşim bunun etkisinde böyle davranıyormuş. Aslında inanmam ama doğru olabilir mi?

Normal değil tabi ama bu karakterde birisi için üzülmene değmez seni aldatan şahıs yarın onuda aldatır emin ol
Ilerdee çok pisman olacaktır genelde bu tarz hikayelerin sonu öyle bitiyor
Umarım karsiniza sizi seven bazı duyguları tekrar hissettiren bir Adam çıkar

Gerçekten yıktıkları bu yuvanın üstüne kurulan birliktelikte mutlu olamazlar dimi? Bir de bu kadının büyü yaptırdığını söyleyenler oldu. Yani eski eşim bunun etkisinde böyle davranıyormuş. Aslında inanmam ama doğru olabilir mi?

Olamaz. Oralara girmeyin. Yani dini yönünü, konunuzun kapanma ihtimalini falan geçiyorum ama Yaradan her insana bir özgür irade vermiş. Eşinizin sizi bile isteye aldattığını kabul edemezseniz siz asla geleceğe bakamazsınız. Yalanları yaşamayı bırakın, gerçekle yüzleşin ki enkazdan daha kolay kurtulun.

Ilahi adalet var. Rabbim kimsenin ahını kimsede birakmaz. Büyü filan bilemiyorum herşey olur. Ama siz kurtudunuz ona bakın böyle seylerden sonra geri dönüş olmaz olsada eskisi gibi olmuyor

kurtulduğuna minnettar kalarak.

adamı sisteminizden tamamen atın aldatılmanıza rağmen ümidiniz varmış. ümidinizin kalmamış olması gerekiyordu. ne zaman siz tamamen unutursunuz o zaman artık canınızı yakmaz olur.

ortada bi çocuk olduğu için onu tamamen unutabilmeniz çok önemli. kinli kalırsanız çocuğa zararı olacak.

onun aciz bi insan olduğunu kabullenin. demek ki sadakatsiz ve arkadan iş çeviren biri onu da anlayın. anlarsanız öfkeniz azalır.

X