eşinizlen aynı işyerinde çalişmak istermiydiniz?

MorAnka

Nirvana
Pro Üye
24 Aralık 2007
9.013
28.216
geçen arkadaşlarlan sohbet sırasında geçti konu
aceba eşimiz, sevgilimiz vs. gibilerlen ayni yerde çalişsak nasık olur diye

ben kendi adıma bu fikirden hiç ama hiç hoşlanmadım
nedenmi? günün 24 saatini birlikte geçirme fikrini güzel bulmadım
çünkü insan birbirini özlemez akşam eve gelince paylaşacaği bişey kalmaz diye düşünüyorum
zaten heran birliktesin eve gelince sohbet etcek konuda kalmaz
bütün günü onu özlemek eve gelince sarılmak ve sohbet etmek günün değerlendirmesini yapmak benim daha çok hoşuma gidiyor a.s
tabii bu benim fikrim

ya siz nasıl düşünüyorsunuz?
eşinizlen beraber çalışmak istermiydiniz yada çalişan arkadaşlar var ise nasıl buluyorlar?

Biz nişanlıyken eşimle aynı firmada çalışıyorduk.
Düğüne 1 hafta kala eşim işten ayrıldı.
O yüzden her iki durum hakkında da yorum yapabilirim sanırım.
Bence eşlerin aynı işyerinde çalışmaları evliliğin sağlıklı ilerlemesi için pek doğru değil.
Hatta bence bırakın aynı işyerini, aynı meslekten bile olmaları iyi değil.
Günün 10 saatini ofiste kalanını da evde sürekli bir arada siyam ikizleri gibi geçirmek ilişkiyi yıpratır, zedeler.
Hem işyerinde yaşanan sıkıntılar ilişkiye yansır hem de çiftlerin birbirini özlemesine dahi fırsat kalmaz.
Eşim işyerinden ayrıldıktan sonraki hayatımızdan ikimiz de daha memnunuz.

Aman sakın ha..süprizzzzz.Ben 10 yıldır 7/24 eşimle beraber aynı yerde ,kendi işimizi yapıyoruz.Kimselere tavsiye etmem.Akşam oldumu anlatacak birşeyler ,biraz özlem olsun.

Ben işyerilerimizin yakın olmasını bile istemem açıkçası..:1no2:
Eteğime,bluzuma,sigarama bir şey der durur,ona laf yetiştirecem diye ya kovulurum ya da boşanırdım.:roflol:
Kızkardeşim flört döneminden itibaren kocasıyla aynı işyerini çalıştırıyorlar. Sanırım mayıs ayında 5. seneleri dolacak.Allahım nazardan saklasın o kadar tatlılar ki..
Hem resmi durmayı hem de cıvıldamayı çok iyi başarıyorlar. Evde de asla bir sorun olmuyor. Ama onlar bir istisna bence.:1hug:

bende esimle ayni is yerinde calisiyorum.. 7*24 saat hemde.. baslarda ne güzeldi.. gözümün önünde aklim onda kalmiyor falan.. ama zamanla baktim ki paylasilcak bisi kalmiyor..

ama bizim icin baska bir olasilikda yok..o yüzden böyle devam.. ama insanin kendi elinde gpnün nasil sekillendirecegi,,

biz mesela ögle tatilinde el ele gezeriz disarda.. büromuzda vakit buldukca mutfaga dogru ufak bi kacamak yapariz..

aksam eve varincada günün acisini cikaririz.. paylasilcak birseer her zaman olur

Biz eşimle kendi işyerimizde son derece keyifle çalışıyoruz ve bugüne kadar da hiç problem yaşamadık şükür...
İkimizin işyerinde sorumlulukları ve koşuşturmacası farklı olduğundan sorun olmuyor...
Ayrıca bütün gün sohbet etsekte akşama yine konuşacak çok şeyimiz oluyor...
Eve gittiğimizde de birbirimize sarılarak televizyon izliyoruz... Lavaboya gittiğim anda bile nerede kaldın seni özledim diye söyleniyor benim canım...
Biz birbirimizi beş dakika görmeden yaşayamıyoruz... Dört ay sonra oğluşumuzda geldiğinde değmeyin keyfimize...

Kesinlikle istemem. Böyle süper bir iş imkanı çıksa bile
oralı olacağımı sanmıyorum....:dilcikar:

Üstüme başıma karışacak, akşam birlikte eve girecez, sabah beraber çıkacağız...
Ne telefon görüşmesi kalacak, ne tatlı bir mesaj...:mymeka:

Kavgalı olduğumuz zamanlarda akşama kadar işyerinde birbirimizi göreceğiz.
Nefes alacak zaman kalmaz ya...

Becerebilenlere bravo derim...
Ama benim işim olmaz.

Bende istemem ilk zamanlarda olumlu olur herşey sonrasında tadı çıkar ortamın en iyisi farklı iş yeri akşama çok özlemiş olayım isterim.

AMAN AMAN BENDEN UZAK OLSUN BIZIMDE O MESAFEYI KORUYACAK KADAR guclu oldugumuzu dusunmuyorum esim cok kiskanc biliyorumki iste konustugum herkesten kiskanacak ve sorun cikaricak hem heran birarada olmak benide sikiyo......ozlemek ve ozlenmek guzel..... basaranlari tebrik ederim..
benim isyerimde calisan kari-kocalar var ama ayri bolumlerde aksama kadar birbirlerini gormuyolar

Bu konu tam benlik vallahi
soyle anlatiyim...biz nisanlimla isyerinde tanistik, birbirimize asik oldu deli gibi, biz sene flortten sonra soz kelsildi ve nisanlandik. nisandan 1 hafta sonra isden ayrildi. basta çok agladim sizladim ama simdi mantikli dusundugum zaman çok iyi birsey olduguna karar verdim.

hadi flort ederken, disarda gorusebilmek zordu bizim için, hem yakalanmak sorunu, hemde ailelerin bu konuda sert olmalari, oyuzden dort gozle sabah olmasini beklerdik. surekli beraberdik, kaçamaklar, kahve molalari, falan filan fakat nisanlim bazen aksiydi. herseyime karisirdi. tartisinca da onu uzaktan gormek bile beni sinir ederdi. yavas yavas tartismalar artti nedense. kiskançliklar alasi.

bilmiyorum, gittiginden beri birbirimize daha bi sarildik, asiri derecede degisti. kiymetimi daha çok anladi gibi, allah nazardan korusun.
simdi dusunuyorum da, en azindan evlenince de daha guzel olacak, isden sonra evime gidip askima, esima sarilacagim.

biz yapamadik kizlar, yapanlar, basaranlar var, onlari tebrik ederim ama biz...yok yaa olmadi vallah.

Şimdi nerden başlamalı nasıl başlamalı neyse başlayayım
Eşimle beraber çalışıyorum ve 5 yıl oldu,ikimizde daha evvel farklı sektörde iş güç sahibi insanlardık..
fakat hayat rüzgarını bir esdirdi hem şehrimizi ve hemde işimizi bırakarak ayrı bir şehre taşındık..
o zamanlar ben hamileyim oğlum berkeye ve geldiğimiz bölgede emlak sektörü oldukça hareketli idi..
ve emlak sektörüne atıldık.tam koskoca beş yıl geçti ve ikimizde işimizi bir yerelere getirdik.
ikimizin gücü bu işyerini ayakta tutmaya yettii..
ne o bana karışır nede ben ona........sonuçta iş yerinde evlide olsak iş yerimizde personelimizin karşısında asla araya duygusallık girmez ve iş disiplinine göre davranırız.
ve eşimle beraber çalışmaktan çok ama çok mutluyum,ve hiç bir zaman eksilileri düşünmedim hep artılarını ve bana getirilierini düşündüm.
çünkü ikimizin olduğu her yerde birlik ve beraberlik olduğundan dolayı her türlü sıkıntımızdan beraber,el birliği ile üstesinden geldik.

ne guzel siz basarmissiniza.s.
ben ciddi ortamlara fazla gelemeyen biriyim eminimki ayni yerde calissak esimle ve isimle olan konular birbirine girer:sm_confused:
allah omur boyu mutluluk versin bu kupayi sana kk kizlari adina veriyorum hakediyosun:hooray:

Ben isterdim , aslında hiç iyi örneklerini görmedim ama neyse...
Eşimle biz başkalarının yanında mesafe koymayı bilen insanlarız sektörümzüde yakın bir gün o bir ofis kurarsa bende bir odasında çalışmak isterim ...

Masallah, insan özeniyor resmen.

Ama ben kendimi bildigim icin, esimle birlikte ayni is yerinde yapamam.

Ben sakar, esim sakar, iflaz eder is yeri valla :roflol:

Saka bir yana, aksamlari birbirimizi özleyerek görmek daha güzel. Bütün gün sIkIlirim ben onunla ... a.s

eşimle aynı işyerinde çalışmak benim açımdan problem olmaz eşim içinde. biz birbirimizle 24 saat vakit geçirsek bile sıkılmıyoruz onunla geçen bir dakikanın bile önemi benim için büyük aynı iş yerinde profosyonelce çalıştıktan sonra bir problem olacağını düşünmüyorum açıkçası işi ve özeli karıştırmayacağımızı bildiğim için ben eşimle çalışmaktan asla rahatsızlık duymam aksine bu beni daha çok mutlu eder

bi yerde iyi bi yerde kötü.
mesela iyi yönü ben büroda olduğum için dışarı çıkamıyorum,ama o gün nişanlım çalışıyorsa yanıma geldiğinde çok rahat dışarıdan bir şey istiyorsam aldırabiliyorum.bir yere gönderebiliyorum.
kötü yönü ise çalıştığında hep tepemde:)allahtan 12/24 çalışıyor da biraz nefes alabiliyorum.büroya başka memur gelse hemen damlıyor içeri.bunalıma sokuyor açıkcası beni.
yani hem iyi hem kötü:))

Son düzenleme:
BEN İSTERİM VALLA:icecream:
HEMM ÇOK ÖZLÜYOM KOCAMI BEN a.s
KEŞKE 7/24 BERABER OLSAKKK
GECE DE GÜNDÜZDE PAYLAŞACAKKK ÇOOOOOOOOK ŞEY BULURUZZ BENCE

valla bana sormadı kocacım...
aynı yerde çalışamayız dedi tayin işimi yaptı ve beni postaladı...
çok kızmıştım ama haklıydı galiba...
yoksa hergün aynı dert...dikkatli otur neden güldün söndür şu sigarayı...
bu iş ya akıl hastanesinde ya mahkemede ya da kestirmeden cezaevinde biterdi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…