Eşinizle dr muaynesi ve alışveriş

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
hihoyyytSELAM KIZLAR DR MUAYNELERİNE KONTROLLERİNE BABASIYLAMI(EŞİNİZLEMİ)GİDİYORSUNUZ YOKSA TEKMİ....KUZUCUKLARINIZIN ALIŞVERİŞİNİ TEKMİ BABALARLAMI YAPIYORSUNUZ?

BEN BALŞIYAYIM ÖNCE 30 HAFTALIK HAMİLEYİM DR A YANLIZ GİTTİĞİMİ HATIRLAMIYORUM SÜREKLİ EŞİM YANIMDAYDI...BENİ HİÇ YANLIZ BIRAKMADI HERŞEYİNİ BİRLİKTE ÖĞRENDİK....VE ELİNDE KAMERASIYLA HER MUAYNEMİ CEKTİ...BÖYLE OLMASI BENCE DAHA HOŞ VE ZEVKLİ...O HEYECANLI DAKİKALARI BİRLİKTE YASAMAK...KUZUMUZU BİRLİKTE İZLEMEK HAREKETLERİNİ BİRLİKTE BABASIYLA GÖRMEK MUHTESEM BİŞEY....ALISVERİŞ KONUSUNA GELİNCE HERSEYİNİ BİRLİKTE ALDIK KIZIMIZIN...BAZEN BENİM TEK ALDIGIM 3-5 SEY OLMUSTUR....GERCİ BİZ NORMALDEDE YANLIZ BİYERLERE GİTMEYİZ...MARKETE GEZMEYE PAZARA ALIŞVERİŞE AKLA GELECEK HER HERYERE BİRLİKTE GİDERİZ...TEK BİRYERLERE GİTMEKTEN ZEVK ALMIYORUZ ....2 AY SONRADA 3 KİŞİ OLARAK HEP CIKACAGIZ ARTIK....ASKIM BEN VE MİNİK KUZUMUZhihoyyyt

biz de ayrı pek gezmeyiz..
ama doktor muayenelerine ne kadar istese de gelemiyor.yoğun bir iş temposu var çünkü..
her 15 gğnde bir gittiğim muayenelerin şu ana kadar toplasan en fazl 2 tanesine gelebilmiştir..
sağlık olsunda..gerisi hikaye..

bizde başından beri bebişimizi görmeye eşimle gidiyoruz alışverişede birlikte çıkıyoruz ço:CüvCüv:ğu zaman hemen birlikte hareket ediyoruz

Bizde her yere birlikte doktora tahlile 2. bebeğim olucak daha hiç yalnız doktora gitmedim eşimin doktarlarla arası benden daha da iyi oluyor nedense

bizde bütün dr.kontrollerimizin hepsine birlikte gittik büyük eşyalarıda birlikte aldık( yatak odası + beşik + uyku seti + port bebe 5li seti) ko<metiklerinide birlikte aldık sadece belli giyisileri ben annemle gittim aldım hafta sonları ondada eşimin işi nedeniyle gelemedi ama sürekli aradı dikkat edin diye annem olmasada başkası ilede göndermezdi zaten...aşkım benimmm

benimde eşim hiç yalnız bırakmadı.daha dığrusu yalnız bırakmadı demek doğruda değil çok.gelme imkanı olduğu için ve istediği için hep yanımda oldu.eşime teşekkür ederim bu konuda :) bütün bebek alışverişimizde eşimle yaptık.her ne kadar benim beğendiğimi beğenmesede yinede oğlumuzun herşeyini aldık.inşallah doğumdada yanımda olucak.bu hayata iki kişiyken 3 kişi olarak devam edicez allahın izniyle.

dr. kontrollerimize biz de beraber gidiyoruz. onun dışında ikimiz de yoğun çalıştığımızdan alışveriş için ortak zaman yaratabilmemiz zor. ben kendimi iyi hissettikçe gidiyorum.

kociş yanlız bırakmadı sağolsun. hatta kardeşim bi kere gelmek istedi götürmedi odaya 3 kişi almazlar diye.alışverişi tek yapmayı tercih ediyorum ben

Kıskandım şimdi sizi senağlama doktor kontollerime 1 kez geldi eşim ultasonda gördü ayırt edemedi sinirlendi acayip bişey robot gibi dedi bana kalırsa korktu karnıma dokunmaya da korkuyor hatta bakamıyor bile.Kendisi bir işkolik olduğundan ve bana bütün alışverişlerimi zırt zırt çalan teliyle zehir ettiğinden ben 1,5 senedir alışverişe gitmiyorum kendisiyle.Babalığın getirdiği sorumluluğa alışmaya mı çalışıyor nedir ben çözemedim

ben de genelde eşimle gidiyorum ama 2*3 kez yalnız gitmek zorunda kaldım çünkü onun çalıştığı muayeneye yetişemeyeceği saate denk geldi, eşim bu bebeğe çok zor alıştı evet bebğimiz olmasını baba olmayı çok istiyordu ama karnım büyümeye başlayınca korkmaya başladı, dokunamam ben buna, korkarım vs. gibi laflar etti

alışveriş konusuna gelince, hala alışamadı, girdiğimiz her dükkandan hadi çabuk bak neye bakacaksan , hadi beğen de alalım, gibi aleleceleci davranıp beni sinir ediyor,kendisi şu güzel bu güzel demiyor da, hadi oyalanma al da çıkalım diyor yaaaa

o yüzden tek başıma alışveriş daha iyi bence,

ilk muayenemize beraber gittik.ve bebiş fasulye kadardı.7 haftalıktı yani.bişey anlayamadı adam.bende tabi.ikinciye de beraber gittik 3 aylıktı o zaman ise elini kollunu ayaklarını gördü :1shok: ondan sonra kendi hazırlanmaya basladı randevulara gidecegimiz zamanlarda.iki defa gelemedi şimdiye kadar.birinde dr a sonuclarımı göstermeye gitmiştim dr da kontrol zamanın gelmiş diye baktı bebege bide annesiyle gittik.o kadar.şimdi 1 ay olmadan gidelim özledim ben kızımı diyor.elinde kamerayla cekiyor kızımızı her zaman.evdede izlyeyip duruyoruz kaydirigubbakcemile3
alışverişe gelince de pek fazla birşey almadık aldıklarımızıda beraber aldık.tabi aybüke senin gibi aynı.magzaya girdigimizde hadi artık acele et uff puff diyor.işimizi cabuk bitirelim diyor.alışveriş yapmayı sevmiyor diyebilirim.ama kadının fendi işte.mecbur gelicek klava:

tabi alışverişe eşlerle gitmek çok daha rahat olur. aldıklarını ona taşıtmak, seçim yaparken fikir almak v.s. ama ben ne kendimi çok rahata alıştırmaktan yanayım. ne de bu formalitelerle onu bunaltmaktan. malesef (hepsi olmasa da )çoğu için sıkıcı işler bunlar.

doktor kontrollerine hep beraber gittik ilk alışverişinide beraber yaptık ilk alışverişinde çoğu önemli ihtiyaçlarını aldık zaten kıayfet alışverişini eşimle yapmak bir eziyet olduğu için tek başıma yada annemle yapmayı tercih ediyorum hepsi çok büyükmüş 0-3 aylık tulumlara bir yaşında giyer bunları bune böyle kocaman demezmi:1shok:

merhaba canım olurmu 0-3 aylık tulumları 1 yasında giyer...3-5 aylıkkenne giyerler tamam ilk aylar büyük olur hastane cıkısları giydirilir ama 2 aydan sonra tulumlar olur....yoksa neden 0-3 yazsın etiketlerinde...bütün firmalar arastırıp yıllar önce etiketi öyle basmıslar..bu ıspat edilmiştir yani...bebeğinin kilosunada baglı 3-4 kg arası dogarsa 2 aydan sonra giyirirsin..

canım bunu bende biliyorumda eşime anlatamıyorum takmış adam kafayı kocaman onlar diyor kaydirigubbakcemile3 nerden bilsin erkekler bu konuda kadınlar kadar ilgili değil

bízde devamli esimle gidiyoruz alisverise ve doktora ... gittiginde tüm konsantresini bebege veriyor
sorulari varsa doktora soruyor .

suana kadar bebege cok bisey almadik sadece girdik magzaya baktik bir iki takim aldik ciktik .
Toplu alisveris yapmayi düsünüyoruz bebegin arabasini ve yatagini bakarken oda seciyor ,arabayi deniyor tekerleklerine falan bakiyor ... alisverise nerelere gidelim diye soruyor vs... ama tüm gün zamanimizi disarda gecirmicez heralde demeyide ihmal etmiyor

ay sizlerin haline güsel 28, haftalık hamileyım eşim daha bebeği görmedı her ay yalnız gıdıyorum alışverişede daha başlamadım eşimle aynı yerde değiliz o başka bir ilde çalışıyor ne kadar zor durum ya o yüzden galıba hiç heyecanlı değil o

benimde eşim sağolsun her zaman yanımda olmak için çabalıyor.şuan 34 haftalık hamileyim kontrollerime 2-3 kez gelemedi ondada iş yerinden izin alamadı.yoksa çok meraklı.alışverişe beraber çıkıyoruz.dahada hevesli benen diyebilirim.ama bazı şeyleride büyüklerle almak daha iyi.ilk bebek olacağı için insan kullanışlımı sağılklı mı sağlıksızmı alınan şeyler bilemiyor.annemide alıyorum ben yanıma önemli alınacak şeylerde....

bende dr kontürellerime hep eşimle gidiyorum. daha hiç yalnız gitmedim çünkü merkezde degiliz ilçede olunca mecbur beraber gidiyoruz.:ecrin_bebek: ama her defasında bebegin azalarını göremiyor dr anlatmasına ragmen ben yine bişey anlamdım göremedim diyor.:mymeka:
alış verişten nefret ediyor sadece 2 kez alış veriş yaptık onunla. bende geriliyorum onunla alış veriş yapıncaklava:

canım ya benimkide aynı bebekten korkuyor resmen uyurken bile sarılmak isteyince eli karnıma değecek diye ödü kopuyor bide bebeği kıskanmaya başladı benle ilgilenmeyeceksin diye offf aradaki dengeyi nasıl kurcam bilmiyorum bebek doğduktan sonrak alışma dönemini en az zararla atlatmam lazım offf

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…