Eşinin boşandığı memlekette tekrar evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Poncik_hatun21

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2022
52
-51
Mrb. Arkadaşlar. Eşimden boşandık. Anlaşmalı olarak, 25 yaşındayım. Lakin benim dosyalarım geç gittiği için ve eşim özel avukat tuttugu icin delillerim sunulmadi. Böylece velayeti eşim aldı.
Eşim yalovada yaşıyor,bende orda 4 yıllık evlilik yaptım.esimin aldatma alkolik ve evine bakmama durumu şiddet ve anneci aileci durumdan kavgalı bi şekilde bitirdik. Ben Diyarbakır a kendi memleketime geldim. Gelince hastaydım eşim bana bakmamıştı hastaneye goturmemisti. Cok kotu hastaydım. Neyse geleyim konuya; Diyarbakır a gelince kendime geldim kilo aldım çok mutluyum oldum. Ise girdim. Yalova ya çocukları görmek için gidip geliyorum. Şuanda liseyi okuyorum. Çocuklara yakın olmak için de üniversite yi yalova da okucam yada orda evlenecem. Yalniz annemle aram iyi değil surekli beni suçluyor. Çocukların psikolojisi içinde velayet için uğraşmadim. Zaten kürtler de kalabalık olur. Bizde hem pskoloji olarak hasta var hem geçim yok. Anneme bi kez dedim yalova da çocuklar için okurum ve ya evlenirim. Annem yalova da kimse seni almaz dedi senin kaynanan evin kirli diye millete anlatmış. Zaten yalovada da okumamı istemiyo. Ablam da yalovada evli 3 cocugu var. Gerçekten niye esimin memleketinde bi daha evkenilmesinki niye yani? Zaten orda herkes esimin ayyaş olduğunu biliyor ve onu suçluyorlar. Zaten bende yalovayi seviyorum. Ama çocuklar orda olmasa gitmezdim hiç. Talipleri başka yerde çıksa bilr yalova benim bambaşka? Kocanın memleketinde evlenmek niye zor olsun? Annem bekar kiz kardeşim i bilr orda evlendirriz diyo ama ben kendime güveniyorum. Annem hep küçük görüyor beni. Napmaliyim suç mu orda evlenmek ?

Lütfen biraz olgunlaşmadan tekrar evlenmeyin zira yazdıklarınızdan henüz olgunlasmadiginiz anlaşılıyor.

Kötü bir evlilik tecrübesinden sonra çocuklar için Yalova'da evlenmek hangi akla, hangi mantığa hizmet? Velayet için uğraşmadim diyorsunuz ve çocuklar için Yalova'da evlenme hayalleriniz var.

Sizi kırmak için yazmadım yanlış anlaşılmasın ama 2.evliliginiz de hüsran olursa üzülen yine siz olacaksınız. Lütfen biraz mantık.

Alkolik ve evine bakmayan adama nasıl çocuk emanet ettiniz? İyi aile babaları bile anne kadar ilgilenmezken. Kadının çocukları için kendini hirpalamasina karşıyım ama el kadar çocukları o adama bırakacağıma başlarında dururdum.
Eşim iyi baba ama iyi bir eş degil . Diyarbakır da olsa daha çok hirpalanirlardi

İşe girip para kazanacağım, çocuklarımın velayetini alacağım deseniz anlayacağım da “Yalova’da evlenecem “ demeniz garip bir çözüm gibi geldi. Bunun için evlenilir mi? 25 yaşında kaç çocuk var? Bir de çok hakim değilim konuya, dosya geç gidince babaya mı veriyorlar velayeti? İtiraz edemiyor musunuz? Adam alkolik diyorsunuz.
Hayır bir de okumaya gitseniz nasıl geçineceksiniz orda merak ettim.

Lütfen biraz olgunlaşmadan tekrar evlenmeyin zira yazdıklarınızdan henüz olgunlasmadiginiz anlaşılıyor.

Kötü bir evlilik tecrübesinden sonra çocuklar için Yalova'da evlenmek hangi akla, hangi mantığa hizmet? Velayet için uğraşmadim diyorsunuz ve çocuklar için Yalova'da evlenme hayalleriniz var.

Sizi kırmak için yazmadım yanlış anlaşılmasın ama 2.evliliginiz de hüsran olursa üzülen yine siz olacaksınız. Lütfen biraz mantık.
Hemen evliliği düşünmüyorum. Kuruluşu evlilikte bulmuyorum. Evlilik icin korkularım var. Bu yüzden okulu orda okumayı dusundum

Konunuz bana biraz saçma geldi.Hic anlaşılmıyor da.Daha yeni bir evlilikten çıkmışsınız.Hemen evlenmeyi düşünmeniz ne derece doğru?Ailenizin yanında kalmak istemiyorsanız çocuklarınızın olduğu yere gidin işe girip çalışın.Hem çocukları sık sık görürsünüz.Evlilik konusu da nasip ilerde olursa olur artık.

Eşim iyi baba ama iyi bir eş degil . Diyarbakır da olsa daha çok hirpalanirlardi
Alkolik ve evine bakmayan adam nasıl iyi baba oluyor? Basbayağı çocuklardan bir süreliğine kurtulmak için o adama bırakmışsınız çocukları. İnşallah bir an önce şartlarınızı düzeltirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X