Erkek İnfertilitesi eşimin ultrason sonucu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Genelde elle muayene edilebilenlere ameliyat deniyor canım. Ameliyata gerek yok demiş olabilir. Derece derece oluyor çünkü.
Canım biz ilk özel doktora gittik ve elle muayene etti .Tüp denedik sonuç düşük .Neyse başka hastaneye gitti eşim ultrason çektiler sonuç bu çıktı 7 şubatta da sperm testi verecek

Bende onu diyecektim canım. Sperm testti önemli burada. Düşüklük var mı yok mu bakacaklardır. Ona göre bir değerlendirme yaparsınız

wersaff
Anladığım kadarıyla sağ testis de bir problem Yok solda çok ileri olmayan ama sperm değerlerini etkileyen bir varikosel mevcut. Reflü ise damarrdaki kan geri akarak ısıyı yükseltiyor asıl problem bu çünki sperm değerlerinizi bozmuş. Büyük ihtimal 1. Ve 2. Serce arası oynayan varikosel mevcut. Şimdi hekimlerin bazıları ameliyat olmayın bazıları ameliyat olun diyecektir kararı siz vereceksiniz. Yüzeysel olarak Eğer varikosel sperm değerlerini bozmuş, düşürmüş ise reflüde mevcutsa ameliyat olunmalı. Tabi sonuç olarak karar sizin.

AY çok Teşekkür ederim Bizim ilk doktor ağıroligospermi var sesi .Hiç ama hiç varikosel den bile bahsetmedi .Yani bizim varikosel ameliyatı olsak bile düzelmeye bilir diyorsunuz iki sene önce şu değerler vardı raporda da ağıroligospermi yazıyordu .Soerm testi sonucunu atıyorum ona da bakar mısınız

Eklentiler

• 88C15A37-1121-48B0-8A0E-4B33E80B22DA.jpeg
    69 KB · Görüntüleme: 72
wersaff sonucun altındaki yorumlara pek aldırış etmeyin. Hız düşüklüğü sayı düşüklü gibi şeylerin tıp diliyle açıklıyorlar gibi diyelim.
Ben olun Yada olmayın diyemem fakat sperm değerleriniz düşük ameliyat olursanız Eğer varikoselden kaynaklı bir sebepse %80 düzelme ihtimali var bu tarz çok araştırmalarda sonuç alanlar var. Siz iyi bir üroloğa gidin ve konuşun bütün problemleri dile getirin. Sperm değerleriniz düzelmeyecek kadar kötü değil İnan’ın sayı hariç bizimki daha kötü diyebilirim. :)
Kararınıza göre de haraket edin. Eğer ameliyat olmayacaksanız muhakkak takviyelerle eşinize destek sağlamalısınız. Kendi halinde kalırsa yükselmeyecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…