Eşimin Teyzesiyle Ne Yapacağım Şaştım Kaldım

KarisikDunya

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2022
229
187
37
Merhaba arkadaşlar. Ben boşandıktan 7 yıl sonra 2. evliliğimi yaptım nasıl cesaret edip her şeyin güzel olacağına inandım hala kendime sitem ediyorum.

Eşim çok fazla iyi hatta biraz saftirik biri ama bu durum bazen dayanılmaz oluyor. Sülalenin tek erkek çocuğu ve üstelik anne baba ayrı dedesi, nenesi, dayısı ve büyük teyzesi büyütmüş ve onlara taparcasına hareket ediyor. İlk arkadaşlık teklifinde olmayacağını söyledim, birbirimizden çok farklıyız dedim ne yaptı etti kendini sevdirdi ve evliliğe ikna etti.

Epey sancılı süreçler yaşandı tam düzeldik artık evlilik oturdu derken hamile kaldım benim kronik kalp rahatsızlıklarım var çok nadir görülen bir hastalık özetle çok riskli gebeyim.

Geçen hafta kontrol için hastaneye gidecektik ve tutturdu küçük olan teyzem de gelsin (kendi biraz fazla sıkıntılı, evlenmeye kalktığı adam kumarbaz, hırsızlıktan sabıkalı biri çıktı diye evlenemesine müsade edilmedi artı kendisi de fazla kokoş borç batağında bir kadın) kadın mıayene çıkışı eşimle olan bir tartışmada araya girerek kavgayı büyüttü ben de kadına senin kumar batağı olmasaydı biz çok rahat yaşardık dedim tüm akrabaları da kadının ne olduğunu biliyor ve akrabaları komik olma bu sebepten boşanılır mı diyorlar eşime benim akıllı koca ben teyzem için hem ölür hem öldürürüm diyor.

Ay teyzesinin ne haddine tartışmaya girip daha da alevlendiriyor. Ne teyzeymiş! Eşinizin "teyzem için hem ölür hem öldürürüm" lafına da sinir oldum. Ailesine tapan erkekle nereye kadar yürür bilemiyorum. Silkelenip kendisine gelmesi gerekiyor eşinizin.

Merhaba arkadaşlar. Ben boşandıktan 7 yıl sonra 2. evliliğimi yaptım nasıl cesaret edip her şeyin güzel olacağına inandım hala kendime sitem ediyorum.

Eşim çok fazla iyi hatta biraz saftirik biri ama bu durum bazen dayanılmaz oluyor. Sülalenin tek erkek çocuğu ve üstelik anne baba ayrı dedesi, nenesi, dayısı ve büyük teyzesi büyütmüş ve onlara taparcasına hareket ediyor. İlk arkadaşlık teklifinde olmayacağını söyledim, birbirimizden çok farklıyız dedim ne yaptı etti kendini sevdirdi ve evliliğe ikna etti.

Epey sancılı süreçler yaşandı tam düzeldik artık evlilik oturdu derken hamile kaldım benim kronik kalp rahatsızlıklarım var çok nadir görülen bir hastalık özetle çok riskli gebeyim.

Geçen hafta kontrol için hastaneye gidecektik ve tutturdu küçük olan teyzem de gelsin (kendi biraz fazla sıkıntılı, evlenmeye kalktığı adam kumarbaz, hırsızlıktan sabıkalı biri çıktı diye evlenemesine müsade edilmedi artı kendisi de fazla kokoş borç batağında bir kadın) kadın mıayene çıkışı eşimle olan bir tartışmada araya girerek kavgayı büyüttü ben de kadına senin kumar batağı olmasaydı biz çok rahat yaşardık dedim tüm akrabaları da kadının ne olduğunu biliyor ve akrabaları komik olma bu sebepten boşanılır mı diyorlar eşime benim akıllı koca ben teyzem için hem ölür hem öldürürüm diyor.
Sız oyle deyınce teyzeye
Teyze ne cevap verdi
Kızılca kıyamet mı koptu
Esınız ne dedı bide

Sorun kocanızda. Şu forumda bütün '' Ne yapacağım. Kocamın sülalesinden şu kişi......

( Boşanması gerekiyor ama hamiledir. Kocası da çok iyidir asLında ama çıkış yolu arıyordur. Boşanma dışında kv kp görümce teyze vb. düşmana karşı taktik arıyordur)

diye açılan tüm konularda aslında sorun kocadadır. Çözüm de bellidir.

Bunun kavgasını çok yaptım ve kaç kere boşanmaya kalktım hatta dava bile açtım geri çevirdi
neyse, riskli hamileligin varmis, kötü bir sey soyleyip stres yaratmak istemem.
en iyisi adami koca gibi degil de damizlik koca gibi düşün. ne kadar kötü de olsa onun sayesinde anne olacaksin. belki evlenmesen dunyada en cok sevdigin kisi olan bebegine hic kavusamayacaktin. simdilik bebeginin sağlığına odaklan. adam iyice kendini bozarsa bosanirsin elbet.
stresten uzam tutmaya çalış kendini, teyzeyle dayiyla da laf yarisina girme. adam evini eksik birakmiyormus, bir istediysen on aliyormus. teyzesine ne verirse versin. sanki senden mi alip veriyor? bir de o kadin icin strese girmeye deger mi?
saglikla dogur, cocugun da biraz kendine gelsin, yenidogan bebeklikten ciksin. kocan hala cekilmez bir adamsa maddiyatini ayarlar herkesin ne pis oldugunu yuzlerine söyler adama "avukatimla muhatap ol" dersin. o zamana kadar etliye sütlüye dokunma, birak ne halt ederlerse etsinler. strese girsen onlara bir sey olmaz, ama seninle bebegine olur olan

Akrabaci eşle çok zor benim eski eşim halası ile aynı olay halam niye üzülsün diyordu beni üzüyordu ben de daha fazla dayanamadım öncelik siz değilseniz yürümüyor

Umarım hamileliğiniz güzel geçer , iyi diye adlandırdığınız nitelikler her eşin görevi aslında sorumluluk bilinci olan her insan alması gerekeni alır bakma yükümlülüğü varsa bakar bu eş görevidir .
Maalesef eşiniz etrafındakileri dinlediği hamile eşine bu denli yaklaştığı sürece bu sorunlar devam eder katlanarak artadabilir …
Çocuğunuz henüz dünyaya gelmemiş ve sıkıntılı süreçler içindesiniz , eşiniz bence saf birisi de değil .
Allah yardımcınız olsun

İyi dediğim bir şeyim eksik denildiğinde o tutar 10 şey alır

X