Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm testi ve yorumunuz 😔

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

MelodiXX

Dünyanın adaletine karşıyım.
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2018
1.429
3.601
Merhaba herkese,
Eşimin sperm sayısı iyi fakat morfoloji %2 , ileri hızda %14 doğrusal olmayan hareketli %41 çıkmıştı.
Pekmez çakşır fındık vs herşeye devam ediyoruz ama hiç gebe kalamadım 5 6 aydır daha erken daha çok bekleyenler var biliyorum umutsuz olmak istemiyorum Allah tan umut kesilmez ama sizden fikir almak istedim cidden bu sonuçlarla hamile kalmak çok zor mu ?
Bazı yazılanları okuyorum değerler bizimkilerden çok iyi onlara bile tüp bebek deniyor veya 2 sene 3 sene uğraşıp sonuç alamayanlar var onları gördükçe onlar bile bu değerle hamile kalamıyorsa ben hiç umutlanmayayım demeden geçemiyorum.
Fikirlerinize ihtiyacım var eşime bir şey yansıtmıyorum üroloji doktorumuz sonuç ne çok iyi ne çok kötü uğraşın gelin dedi ve yolladı. Eşim durumun bu denli ciddiyetini farkında değil kendi içimde yaşıyorum herşeyi cidden değerlerimiz çok mu düşük kızlar
Bu arada rabbim gerçekten isteyen herkese nasip etsin hepimiz artık muradımıza erelim inşallah her zaman hepiniz dualarımdasınız

Son düzenleme:
Herhangi bir ilaç takviye vermedi mi doktor canım?

Herhangi bir ilaç takviye vermedi mi doktor canım?
Üroloji doktoru vermedi canım sanırım başından savdı . Kadın doğum doktorum sperm sonucunu görünce eşime vitamin verdi bir tek . Denilen şey deneyin olmazsa 1 sene sonra gelin.
Ben burda araştıra araştıra durumun ciddiyetini öğrendim
İleri hız çok düşük mü sizce ? Veya morfoloji ? Yani normal yoldan gebe kalmam baya zorlar mı ?

Doktorlar malesef 1 seneden önde umursamıyor biz sperm testini Bile zorla kendimiz isteyip verdik.. hız vitaminlerle artar ama canım canını sıkma çok kötü sonuçlarla hamile kalanlar okudum ben burda kötü değil bence yani olsa doktorlar da dikkate alırdı :) biz de takviye vitamin kullanıyoruz tekrar test vermedi eşim ama ne durumda suan bilmiyorum ikinci ay bu ay henüz gebelik oluşmadı burdan okuduğum kadarıyla zaten 3ayda spermler kendilerini yeniliyormuş bir de proxeed diye bir ilaç var bizim doktor hızda sorun olsa bundan vercem demişti bizim sayı az ama ondan artmed kullanıyoruz bir bak istersen :) bir de keçiboynuzu kürü yapın biz de yapıyoruz hem sayı hem hızı artırıyormuş

Bence çok da kötü değil sıfır morfolojiyle bile hamile kalan varmış havuç suyu içsin her akşam eşiniz veya havuç Yesin bol bol hızı artırır yeşillik yesin bol bol sigara kullanıyorsa bırakması laızm bide kuruyemişler kavrulmamış olsun bide e vitamini kullanın proxeed plus alın yada başka takviye proxeed biraz pahalı ama bizde etki etmişti

Bu kadar umutsuzluğa düşmeyin bizim toplam 600.000 spermimiz var ve yüzde 5 i hareketli ve ileri hızlı hiç yok ama daha kötüydü önce yavaş yavaş düzeliyor sizin daha hızlı bile olabilir ama beslenme tarzınızı değiştirin bol bol meyve sebze yeşillik kuruyemiş

umarım siğara içmiyordur ,
kilo varsa versin ve sağlıklı beslensin ,
demir kan butun değerlerine baktırın , ve vitmaın takviyesi alın ,
ve onun yanında bal çörek otu yağı propolış taviyeleri alsın ,

Canim morfolojiyi degistirmese de hiz icin etkili olabilecek proxeed plus diye takviye bi vitamin var doktorunuza danisip kullanip kullanamayacaginizi sorun bence

Evet doktorlar tamda dediğiniz gibi 1 sene olmadan gelenleri asla önemsemiyorlar yani önemsememe demiyim de çok ciddi sorun olarak bakmıyorlar sanırım.
Benim kadın doğumcumda proxeed verdi ama işe yaramıyormuş diye bir sürü yorum okudum oda moralimi çok alt üst etti çakşırı kullanıyoruz şuan o yüzden keçiboynuzu kürü yapmıyorum ikisi ağır gelir diye.
1 2 ay sonra tekrar kontrol ettircem sperm testini inşallah daha düşük çıkmaz

Malesef sigara içiyor baya azalttı ama bırakamadı
Kilosu normal sağlıklı besleniyor meyvesi sebzesi zaten tavuğu falan bıraktık her akşam kuruyemiş fındık badem ceviz bu şekilde besleniyor vitaminlerine baktırmadık çünkü doktorumuz istemedi bir daha ki sperm testi kontrolünde onlara da baktırıcam çok teşekkür ederim

Canim morfolojiyi degistirmese de hiz icin etkili olabilecek proxeed plus diye takviye bi vitamin var doktorunuza danisip kullanip kullanamayacaginizi sorun bence
Doktorumuz verdi elimiz de mevcut ama tam düzenli kullanıyor diyemeyeceğim açıkcası bende çok ısrar etmiyorum çünkü işe yarayanı daha duymamıştım ama onuda düzenli kullanmaya özen gösterelim artık sanki o kadar kür vitamin ilaçlar ağır gelicekmiş gibi geliyo korkuyorum bazen

Yavaş yavaş düzelsin bun razıyım fakat daha kötü olmasın gerçekten kimsenin aklında olmadığı gibi bu olay bizimde aklımız da yoktu ilk başta ileri hız ve doğrusal olmayan hızın toplamı %50 den fazlaysa normal diye duydum rahatladım ama öyle değilmiş ileri hızı %20 ler de olanlar bile gebe kalamıyorlar Bu seferde onlar kalamıyorsa ben hiç kalamam moduna giriyorum allah affetsin

Sigarayi mutlaka birakmali canim o konuda israrci ol. Proxeed plus da etkili bi ilac insallah faydasi olacaktir duzenli kullanmaya tesvik edin hunnap marka keci boynuzu pekmezi var onu kullanin canim hatta cok faydali sen de ic gunde bir kasik

Sigarayi mutlaka birakmali canim o konuda israrci ol. Proxeed plus da etkili bi ilac insallah faydasi olacaktir duzenli kullanmaya tesvik edin hunnap marka keci boynuzu pekmezi var onu kullanin canim hatta cok faydali sen de ic gunde bir kasik
Sigara evet direk spermleri etkiliyor en kötü o sanki bu kadar uğraşıp spermleri arttırırken hop birden sigara ile gene emekleri çöpe atıyormuşuz gibi geliyor
Keçi boynuzu pekmezi kullanıyoruz kuzum sizin de benzer sorununuz mu vardı

Evet canim onca emegi sigara sömüruyor bizim de ilk testte hizda dusukluk cikmisti 3 ay kullandi esim epey artis oldu ve ondan sonra duzeldi bizimki aciklanamayan infertilite negatif bir de tup bebek var

Evet canim onca emegi sigara sömüruyor bizim de ilk testte hizda dusukluk cikmisti 3 ay kullandi esim epey artis oldu ve ondan sonra duzeldi bizimki aciklanamayan infertilite negatif bir de tup bebek var
Yaaa kıyamam çok üzüldüm gerçekten
Rabbim bir an önce emeklerinizin karşılığını versin inşallah bebişinize siz de biz de isteyen herkes kavuşsun ne olur Allahııım Özel değilse sizin hızınız kaç çıkmıştı acaba bende kendimi tüp bebeğe alıştırsam iyi olucak gibi ben hiç gebe bile kalamadım

İnsallah canım ben de ondan korkumdan tekrar test verdirtmiyorum eşime çok yararını gören de var ama hız konusunda duruma göre bi denersiniz proxeedi

Amin canim benim amin insallah ilk testte yuzde 13tu ileri hizli ikinci de yuzde 52 cikti ama Rabbim buyuk vakti var demekki

İnsallah canım ben de ondan korkumdan tekrar test verdirtmiyorum eşime çok yararını gören de var ama hız konusunda duruma göre bi denersiniz proxeedi
Ya bir de bu hız için bir jel varmış hiç duydun mu kullanan var mı aramızdan acaba onu mu denesem diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…