Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm sonuçları ve Varikosel Ameliyatı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

arz3522

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2014
15
9
38
Kızlar size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.Ben 4 yıllık evliyim.Evliliğimizin ikinci yılında çocuk yapmaya karar verdik ve ilk denememizde hamile kaldım.Fakat düşükle sonuçlandı.Bu arada bende şeker hastalığı olduğunu öğrendik.Şekerim şu anda normal düzeylerde fakat 1.5 yıldır denememize rağmen çocuk sahibi olamadık.En son eşim Acıbademde bir üroloji prof. göründü.Doktor varikosel tespit edemedi fakat dopler ultrasonda grade 3 varikosel ve Her iki testis volümlerinde azalma tespit edildi.Bu arada doktor sperm testi verdi sonuçları şöyle
Volüm : 2.3 /mL
Renk : Gri-Opak
pH : 8.0
Vizkozite : (++)
Likefaksiyon : 45 dakika
Fruktoz : (+)
Spermatozoa Sayısı : 11.000.000 /mL
Total Spermatozoa Sayısı : 25.300.000
İleri Hareketli : % 20
Yerinde Hareketli : % 18
Hareketsiz : % 62
Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı: 5.060.000 /mL
Yuvarlak Hücre Sayısı : 500.000 /mL
Lökosit : 100.000 /mL
Eritrosit : /mL
Vitalite : % 58
Pellet :
Retrograd Ejakülasyon :
Morfoloji Normal : % 2 Anormal : % 98
doktor varkosel ameliyatı olmasını önerdi ve bugün ameliyat oldu.Ameliyattan 6 ay sonra spermiogram sonuçları tekrar buraya yazacağım.
sorum şu bu sonuçlar nasıl ve bu ameliyattan sonraki 6 ay içinde eşime hangi kürleri veya ilacı kullandırayım.(Ya da hiç kullandırmayayım mı ?acaba ters etki yapmasından korkuorum.)

Canim bizimde sizden biraz daha dusuk degerler pek iyi sayilmaz uzulme duzelir insallah

Biz çakşır suyu ve keci boynuzu ozu kullaniyor esim 15 gundur ama acayip enerji patlamasi oldu adamcagazda icimde volkanlar patliyor sanki diyor bakalim tahlil yaptiralim diyorum insallah iyi geldise yazarim buradan

canm benm eşimde 3.dereceden varikosel çıktı.bizede ameliyat dedi doktor.bizde yaptıracasğız ama nerede yaptıracağımıza karar veermedik.sizede geçmiş olsun inşallah sonuçları iyi olur.

canm benm eşimde 3.dereceden varikosel çıktı.bizede ameliyat dedi doktor.bizde yaptıracasğız ama nerede yaptıracağımıza karar veermedik.sizede geçmiş olsun inşallah sonuçları iyi olur.
Biz Atakent Acıbademde yaptırdık eşim gayet memnun hiç ağrı sızı olmadı.Ameliyatı kesinlikle mikro cerrahi yöntemiyle yaptırın.Bu arada 3. derece çıktı diye üzülme varikosele en iyi cevap veren 3. derece varikosellermiş.

Biz Atakent Acıbademde yaptırdık eşim gayet memnun hiç ağrı sızı olmadı.Ameliyatı kesinlikle mikro cerrahi yöntemiyle yaptırın.Bu arada 3. derece çıktı diye üzülme varikosele en iyi cevap veren 3. derece varikosellermiş.

gerçekten mi 3. derece en iyi cevap veren bilmiyordum.teşekkürler.

Arladaslarim rabbim sifamizi versin insallah bizde de morfoloji ve hareket sorunu var bu gun de gittik ultrason istedi 5 yil once oldu ameliyat bakalim yine tekrarladi mi acab avarikosel dr degerlere iyi dedi olur bebeginiz diyor

Kızlar size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.Ben 4 yıllık evliyim.Evliliğimizin ikinci yılında çocuk yapmaya karar verdik ve ilk denememizde hamile kaldım.Fakat düşükle sonuçlandı.Bu arada bende şeker hastalığı olduğunu öğrendik.Şekerim şu anda normal düzeylerde fakat 1.5 yıldır denememize rağmen çocuk sahibi olamadık.En son eşim Acıbademde bir üroloji prof. göründü.Doktor varikosel tespit edemedi fakat dopler ultrasonda grade 3 varikosel ve Her iki testis volümlerinde azalma tespit edildi.Bu arada doktor sperm testi verdi sonuçları şöyle
Pellet :
Retrograd Ejakülasyon :
doktor varkosel ameliyatı olmasını önerdi ve bugün ameliyat oldu.Ameliyattan 6 ay sonra spermiogram sonuçları tekrar buraya yazacağım.
sorum şu bu sonuçlar nasıl ve bu ameliyattan sonraki 6 ay içinde eşime hangi kürleri veya ilacı kullandırayım.(Ya da hiç kullandırmayayım mı ?acaba ters etki yapmasından korkuorum.)
eşimle aynı gün ameliyat olmuş eşiniz RABBİM şifalarını versin İNŞALLAH.....ameliyattan hemen sonra keçiboynuzu özünü kullanmaya başladık ve şu muhteşem üçlü vitamini alacağız bakalım faydasını görürüz İNŞALLAH ......GEÇMİŞ OLSUN....

arkadaşlar benım eşimdede varıkosel var 4. derece urloglar ameliyat ol dıyor ama kadındogumcular olma önce tup bebek yaptırın dıyolar amelıyttan sonra degerler tamamende düşebiliyormus napıcamızı şaşırdık eşimde ameliyattan korkuyo olmak istemıyo napcaz bılemıyorum kafamız karışık ameliyat olup sonucları düzelen varmı acaba :KK43:

arkadaşlar benım eşimdede varıkosel var 4. derece urloglar ameliyat ol dıyor ama kadındogumcular olma önce tup bebek yaptırın dıyolar amelıyttan sonra degerler tamamende düşebiliyormus napıcamızı şaşırdık eşimde ameliyattan korkuyo olmak istemıyo napcaz bılemıyorum kafamız karışık ameliyat olup sonucları düzelen varmı acaba :KK43:
cnm eşimin en yakın arkadaşının 8 senedir çocuğu olmuyordu geçen sene varikosel ameliyatı oldu eşi şimdi doğum yapmak üzere daha çok örnek var ...kafanız karışık belliki ama şifa ALLAHtan deyip kolları sıvamak lazım:)

canım kesinlikle ameliyatını olsun görümcemin eşide olmamış ameliyatı oda en son derecedeymiş doktor damarların çürüyecekmiş amelıyat olmazsan demiş 10 sene olmamış 3 tüp yaptırmış yine olmamış en son çare ameliyat olmuş ve 2 ayında hamile kalmış görümcem şimdi 3 çocugu var 7 seneye sığdırdı 3 çocugu maşallah :nazar::nazar::nazar:

Pellet :
Retrograd Ejakülasyon :
bence başka bi doktora daha muayene olun biz tam 4 doktora gösterdik anca amelıyat oldu eşim basit bi ameliyat aslında ama eşim çok nazlıydı çok çektirdi bana:KK4::KK4:

merhaba arkadaslar benım esımde azospermı cıktı malesef. ılerı derecede varıkosel cıktı yurtdısındaydık Turkıyeye ızne geldık burdakı kontrollerde de 3.derece cıktı ve burda amelıyatımızı yaptk.23 eylulde olduk . doktorumuz bıze ılac olarak proxeed ve klomenı verdı bende bazı sebeplerden dolayı onunla yurtdısına cıkamadım ama ek olarak kecıboynuzu pekmezı ve caksır koku tozu verdım balla bırlıkte kullanacak ınsallh cıkısımız gerceklesır o_O

merhaba arkadaslar benım esımde azospermı cıktı malesef. ılerı derecede varıkosel cıktı yurtdısındaydık Turkıyeye ızne geldık burdakı kontrollerde de 3.derece cıktı ve burda amelıyatımızı yaptk.23 eylulde olduk . doktorumuz bıze ılac olarak proxeed ve klomenı verdı bende bazı sebeplerden dolayı onunla yurtdısına cıkamadım ama ek olarak kecıboynuzu pekmezı ve caksır koku tozu verdım balla bırlıkte kullanacak ınsallh cıkısımız gerceklesır o_O
canm benim eşimde 3. dereceydi 8 ekimde ameliyat oldu hatta sağ da 2. derece solda 3. derece idi.bakalım inşallah sonuç iyi olur. bizede gnc nin 2 ürününü yazdı doktor.ayrıca klomen de verdi

canm benim eşimde 3. dereceydi 8 ekimde ameliyat oldu hatta sağ da 2. derece solda 3. derece idi.bakalım inşallah sonuç iyi olur. bizede gnc nin 2 ürününü yazdı doktor.ayrıca klomen de verdi
Bız 23 ınde bır ayımızı bıtırecez ama ılacları esım bugun kullanmaya baslamış yani aynı sayılırız hakkımızda hayırlısı olsun inşllh ınsallh faydasını goruruz amelıyatın ve cıkıs gercekleşir. Bizdede ıkı tarafta gercekleşti ameliyat proxeed ve klomn verdı.hayırlısı dıyelimm

Bız 23 ınde bır ayımızı bıtırecez ama ılacları esım bugun kullanmaya baslamış yani aynı sayılırız hakkımızda hayırlısı olsun inşllh ınsallh faydasını goruruz amelıyatın ve cıkıs gercekleşir. Bizdede ıkı tarafta gercekleşti ameliyat proxeed ve klomn verdı.hayırlısı dıyelimm
umarım canım inşallah ameliyatın bir faydasını görürüz

slm lalokcum nasilsin cok gecmis olsun biliyomusun dua ederek seni arastirdim insallah bebek olmustur dedim kendi kendime ama Allahtan umit kesilmez bu arada ben sirnaktan melek bilmem hatirlarmisin canim arkadasim....

Eşimin 3.derece varikoseli var .1.5 yıldan beri çocuğumuz olmuyor.şu anda doktor araştırıyoruz .Sperm sayısı 2 milyon ve %92 cansız sperm.Ameliyattan önce görüştüğümüz doktorlar spermlerin dondurularak saklanmasını önerdiler.Ameliyat öncesi bunu yapan oldu mu ve fiyat aralığı nedir.? inş ameliyat çözüm olur.Ameliyat sonrası ne zaman normal sperm sayısına ulaşılabiliyor?

Eşimin 3.derece varikoseli var .1.5 yıldan beri çocuğumuz olmuyor.şu anda doktor araştırıyoruz .Sperm sayısı 2 milyon ve %92 cansız sperm.Ameliyattan önce görüştüğümüz doktorlar spermlerin dondurularak saklanmasını önerdiler.Ameliyat öncesi bunu yapan oldu mu ve fiyat aralığı nedir.? inş ameliyat çözüm olur.Ameliyat sonrası ne zaman normal sperm sayısına ulaşılabiliyor?
canm öncelikle geçmiş olsun benm eşimde çift taraflı sol3. sağ2. dereceden varikoseli vardı ve doktorlar ameliyat önerdi eşim yaklaşık 1 ay önce ameliyat oldu. doktorumuzun bize söylediği 6 ay 1yıl sürer dedi. tabi düzelmeme durumuda varmış yüzde yüz başarı olur demedi ama umarım düzelirumutla bekliyoruz. size en kısa zamanda acil şifalar diliyorum.

slm lalokcum nasilsin cok gecmis olsun biliyomusun dua ederek seni arastirdim insallah bebek olmustur dedim kendi kendime ama Allahtan umit kesilmez bu arada ben sirnaktan melek bilmem hatirlarmisin canim arkadasim....[/QUOT
Canım hatırladım tabıkı,nasılsın?
malesef bebek olmadı kendı sorunumu halletmeye cakısırken daha buyuk bır darbe yedık.esımde de sorun cıktı ve tedavısı kolay olmayan bır sorun ıste dualarla beklemedeyım.

X