Lekeler, Çiller Eşimin Güneş Lekesi Serüveni.Mutlu Son...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Teşekkürler sağolun bilgilendirdiği biz için bende şu an bu degisim yok herkeste aynı tepkiyi vermiyor demek ki yinede krem bitene kadar kullanacağım ben İrfan beye sordum bir kaç kere yıkamadan yattım yan etkisi olmadı dedim cildim kuru dedim o da yinede sabaha kadar kalmasın dedi 1 saat bekletin yıkayın dedi
1 gun gun araylada denecem bakalim

Mlkbyrm hanım ben sizin hakkınızda olumsuz yorum yazmadım okursaniz yazdıklarımı benim yorumum altına sitem de bulunmussunuz ama ben sizin attığınız resimlere istinaden aldım ama biliyorum ki herkesin cildi farklı tepkiler veriyor bende bir umut aldım kullaniyorum inşallah geçer ama şu vitamin takviyeleri de mantıklı belki vücudumuzda bir eksik var bilmiyoruz ondanda geçmiyor olabilir yillardiy uğraşıyorum bakalim

Hanımefendi sizi kırdıysam özür dilerim. Ancak her denediğimiz ürün hayal kırıklığı ile sonuçlanınca böyle tepki verdim. Ben yüzümün komplesine sürüyorum... cilt tonu farklılıkları olmasın diye. Belki ondan dolayı farkedemedim lekelerin iyileşmesini. İyi akşamlar...

Mlkbyrm hanım ben sizin hakkınızda olumsuz yorum yazmadım okursaniz yazdıklarımı benim yorumum altına sitem de bulunmussunuz ama ben sizin attığınız resimlere istinaden aldım ama biliyorum ki herkesin cildi farklı tepkiler veriyor bende bir umut aldım kullaniyorum inşallah geçer ama şu vitamin takviyeleri de mantıklı belki vücudumuzda bir eksik var bilmiyoruz ondanda geçmiyor olabilir yillardiy uğraşıyorum bakalim
evet haklısınız papatya 66 hanım ben diğer olumsuz yorum yazan arkadaşa cevap manasında yazmıştım. Kusura bakmayın..

Hanımefendi sizi kırdıysam özür dilerim. Ancak her denediğimiz ürün hayal kırıklığı ile sonuçlanınca böyle tepki verdim. Ben yüzümün komplesine sürüyorum... cilt tonu farklılıkları olmasın diye. Belki ondan dolayı farkedemedim lekelerin iyileşmesini. İyi akşamlar...
elbeda24 hanım tüm yüze uygulamayın ,sadece lekelerin üzerine kullanın demişti irfan bey eşime. Bence sizde öyle yapın.

''ayrıca bir yakınım sadece woto gıda takviyeleri linkindeki vitaminleri kullanarak,allerjisi olduğu besinleri ,gluteni,şekeri kullanarak ''yazmışım terk ederek yazacaktım kusura bakmayın..

Teşekkürler sağolun bilgilendirdiği biz için bende şu an bu degisim yok herkeste aynı tepkiyi vermiyor demek ki yinede krem bitene kadar kullanacağım ben İrfan beye sordum bir kaç kere yıkamadan yattım yan etkisi olmadı dedim cildim kuru dedim o da yinede sabaha kadar kalmasın dedi 1 saat bekletin yıkayın dedi
papatya666 hanım krem bitene kadar değil galiba,maksimum 3 ay kullanılabilir demişti irfan bey,bilginiz olsun.Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım,mazallah...

Teşekkürler mlkbyrm sağolun ben şu attığınız vitamin takviyeleri ni araştıracagim çünkü daha önce tahlil yaptırdığımda bende de b 12 be kansizlik d vitamini eksikliği çıkmıştı uzun zamandir baktirmiyorum baktirmam gerekiyor attığınız linklerde okudum çok mantıklı ama sabır ve devamlılık istiyor bu konuda gercegerç çok araştırma yapmışsınız emeğinize sağlık inşallah herkes faydasını görür

Merhaba değerli arkadaşlar.Ben ve ailem Sivas ilinde ikamet ediyoruz. Eşimin meslektaşı ay_sel hanımın forumda daha önce belirttiği gibi, eşimin yüzünde çeşitlli nedenler ile ortaya çıkan lekeler üzerinde 2018 Şubat Ayından bugüne değin uyguladığı yöntemleri,yaptığı araştırmaları,başına gelen üzücü olayları ve iyileşme sürecini ,bu problemi yaşayan arkadaşlarımız ile,faydalı olmasını dileyerek paylaşmak istiyorum. Aslnda eşim paylaşacaktı ancak forum kuralları gereği erkek üyenin paylaşım yapması yasak olduğu için ben bu süreci sizlerle paylaşmak istiyorum. Belirtmeliyim ki oldukça uzun bir paylaşım olacak.YİNE BELİRTMELİİM Kİ (BUNU SAĞLIK MEMURU OLAN EŞİM ÖZELLİKLE BELİRTMEMİ SÖYLEDİ) EŞİMİN YÜZÜNDEKİ KORKUNÇ HALE GELEN LEKE İYİLEŞTİ İSE İYİLEŞMEYECEK GÜNEŞ LEKESİ YOKTUR diye düşünüyorum ve düşünüyoruz.

Değerli arkadaşlar Eşimin alnında ve elmacık kemiklerinde ortaya çıkan güneş lekeleri, aslında gönüllü Sağlık Memuru olarak Güvenlik Kuvvetlerine yardımcı olmak adına ,katıldığı güneydoğudaki ismi hendek savaşları olarak bilinen hain olaylarda yaralanan asker ve polis kardeşlerimize tıbbi müdehalede bulunmak sebebi ile güneşte uzun süre kalması,şehit ve yaralı kardeşlerimize müdehale esnası ve sonrasında yaşadığı streslerden sonra ortaya çıkmıştı. Melazma denilen aslında derinin kendini koruma refleksi olan bu oluşumların %80 den fazlası kadınlarda görülmekte malumunuz. Eşim konu ile ilgili bu yıl başından itibaren çeşitli dermatologlar ile görüşme halindeydi. Cilt ile ilgili irritasyon oluşturabilecek peeling vb. uygulamaların kış aylarında yapılması gerektiğini hepiniz biliyorsunuz. Eşim de ocak ayında bir dermatolog ile görüşerek ‘’EXPİGMENT,DİFFERİN,AZELDERM VE PREDNOL ‘’ kremi karıştırarak tedaviye başladı. 15. Günden itibaren oldukça mükemmel değişimler ile karşılaştık. Ancak gelin görün ki 16. Günde inanılmaz bir allerji ile eşimin iyileşen lekeleri on katı koyulukta geri geldi. Oysa güneş kremi kullanıyordu. Hekimle konuştuğumuzda durumun lazerlik olduğunu söyleyince duyduklarımıza inanamadık. Neden ,nasıl derken kabus gibi geçen,neticesi hayırlı olan süreç böylece başladı. Eşim sağlık memuru olduğu için hemen tanıştığı dermatologlar ile iletişime geçti. Hepsinin ortak tavsiyesi lazer yada kimyasal peeling yöntemi uygulamakdı. Çok güvendiği bir hekim arkadaşı Thulium Lazerden bahsetti eşime. Diğer lazerlere istinaden daha masum bir yöntemdi bu. Bir doz Thulium Lazer yaptırdı büyük bir umutla ancak değişen hiçbir şey olmadı.En az 3 seans yapılması gerektiği söylenmişti eşime. Ancak kendisi hiçbir değişiklik olmayınca diğer seansları uygulamaktan vaz geçti. Eşim bu arada harıl harıl uluslararası makaleler okuyor,konuyla ilgili olarak neredeyse 24 saat araştırma yapıyor,yurtdışında ve yurt içinde ki hekimlere mailler yolluyor, pdf formartında kitaplar okuyor,hem güncel tedavileri hem de tamamlayıcı tedavileri araştırıyordu. Bu arada C vitaminleri,alfa arbutinler,aloe vera jelleri ,Kojik asitler neler neler kullanmaya başladı ama hiçbir değişiklik yokdu. Hatta bir ara dermaroller kullandı.Konu ile ilgili olarak araştırmaları neticesinde melasma nın onlarca nedeni olduğunu ,bunlar arasında adrenal yorgunluk,hormon dengesizlikleri,d ve b12 vitamini eksikliklerinin olduğunu öğrendi. Konuyla ilgili olarak ‘’ http://woto.com/gida-takviyeleri ‘’ sitesinde Dr. Canan Karatay hocanın tavsiye ettiği bu takviyeler kullanarak ve şeker ve undan uzak kalarak melasması iyileşen hastalar olduğunu, ‘’ https://www.rejuvenatewithjenn.com/blog/my-journey-with-melasma-and-a-natural-approach-to-clear-skin ‘’ , ‘’ https://healthylivinghowto.com/adrenal-fatigue-melasma/ ‘’ gibi sitelerde melasmayı doğal yollarla tedavi eden insanların olduğunu,bunun haricinde bir çok uygulamanın olduğunu ancak dünya genelinde Altın Tedavi Standardının ‘’ KLİNGMAN FORMÜLÜ ‘’ –ki expigment bu formülde altın ilaçtır- olduğunu,ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde hemen hemen tüm deneyimli dermatologların bu formül ile ilgili olarak çok çok yüksek başarılar yakaladığını öğrendi. ‘’ https://www.journalagent.com/eamr/pdfs/OTD_32_4_211_218.pdf ‘’ ‘’ http://www.bezmialemscience.org/sayilar/22/buyuk/54-621.pdf ‘’ Ülkemizde ne yazık ki korkunç boyutlarda paraların harcandığı estetik klinikleri hastaları altın yumurtlayan tavuk gibi gördükleri için oldukça çeşitli tedavi seçenekleri olmasına rağmen lazer,cosmelan gibi peelingler ile kendilerine bağlama yöntemleri uyguladıklarına şahit olduk. Netice itibari ile eşim çizdiği yol haritasında bu kadar araştırmalar neticesinde bu yılın kış mevsiminde ülkemizde eczacılık konusunda Nirvana olan Sayın Ahmet Nezihi Pekcan ın majistral formül ile ‘’ http://eczacininsesi.com/index.php?yon=majistral&id=28 ‘’ uyguladığı ve mükemmel sonuçlar aldığı Klingman Formülü ile kontrollü olarak tedavi olmayı planladı ve kış gelene kadar güneş koruyucular ile yaz aylarını geçirmeye başladı.Kış mevsimini dört gözle bekliyorduk.

Ta ki eşimin meslektaşı Aysel hanımın (Allah ondan ve bu forumda İrfan Beyi tavsiye eden hanımdan razı olsun) eşime ulaşıp burada forumda bir arkadaşın önerdiği ,şu anda burada yazmamıza vesile olan Eczacı ve hazırladığı leke kremini anlatana kadar.Üstelik eczacı Sivas daydı. Eşim derhal eczacı İrfan beyi aradı.Yaşadıklarını uzun uzun anlattı,konu ile ilgili olarak Yaz mevsiminin ortasında Temmuz ayında bu ürünün sıkıntı çıkaracağı ihtimalini defalarca İrfan beye sordu ama her defasında sıkıntı olmaz cevabı ile karşılaşınca yanına giderek ürünü satın aldı Temmuz ayından itibaren kremi geceleri kullanmaya başladı.Ürünü eşim sadece geceleri sürdü,gündüzleri güneş koruyucu kullanmaması gerektiği ,güneş koruyucusunun bir bariyer oluşturarak ilacın emilimini ve etkisini azalttığı söylendiği için güneşe çıkmamaya özen gösterdi. Ama belirtmeliyim ki çoğu günler güneş koruyucu kullanmak zorunda kaldı. Buna rağmen 10. Günden itibaren eşim de ben de şok olmuştuk. Eşimin kremi sürdüğü lekelerin olduğu bölgelerin rengi açılmaya başladı. Şaşkınlık içerisindeydik. Soyulma yok,acı yok,ancak lekeler tahtadaki yazının silgiyle silinmesi gibi silinmeye başlamıştı. Ve arkadaşlar bir ayın sonunda şu anda eşimin alnındaki lekenin %95 i yok oldu. Şok olduk inanın. Sadece göz altında ve elmacık kemikleri üzerindeki lekeleri % 85 lerde. Unutmadan belirteyim ürünü 2 ay kullanacağız. Daha 1. ayında bu sonuçlar ile tanıştık ve dermatologlar şok oldu. Google de Sivas İrfan Eczanesi yazarsanız ulaşabilirsiniz. Kendisinin tedavi etmeye vesile olduğu binlerce Vitiligo,Egzema ve melasma hastası var. Hepinize geçmiş olsun.. Müsait bir anda eşimin resimlerini paylaşacağım.
Eki Görüntüle 2182934
tedavi öncesi

Eki Görüntüle 2182937
Uyguladığı İlk Tedavi Neticesinde Ortaya Kat Kat Fazla Çıkan Lekeler.
Eki Görüntüle 2182940
Thulium Lazerden Sonra..

Eki Görüntüle 2182941
Şu Andaki Durumu .. Hamdolsun. Tabi 1 ayı daha var...

Merhaba Melek hanım rabbim sizdende eşinizdende razı olsun ben 10 yılı aşkındır yüzümdeki lekelerle uğraşan hem maddi hem manevi olarak çok yıpranan biriyim yaptırmadığım işlem gitmediğim doktor kalmadı yaşadığım şehirdeki doktorlar yetmedi şehir dışlarına gittim ve her defasında hüsran piskolojim mahvoldu ama yinede Allahtan umut kesilmez deyip arayışlarıma devam ettim ve sizin paylaşımınızı gördüm hemen İrfan beyle görüştüm ve kremi kullanmaya başladım ve beşinci günü akşamı şok oldum kremi sürdükten 45 dk sonra yüzümden makyaj temizleme pediyle siliyordum ve yüzümdeki o kahve rengi lekeleri pedde görünce sevinçten oturup ağladım şükür namazı kıldım Rabbim bana sizi vesile etti Allah razı olsun bu gün 9 cu günüm ve yüzüm 70 açıldı Rabbim herkese şifa nasip ettin.

Merhaba Melek hanım rabbim sizdende eşinizdende razı olsun ben 10 yılı aşkındır yüzümdeki lekelerle uğraşan hem maddi hem manevi olarak çok yıpranan biriyim yaptırmadığım işlem gitmediğim doktor kalmadı yaşadığım şehirdeki doktorlar yetmedi şehir dışlarına gittim ve her defasında hüsran piskolojim mahvoldu ama yinede Allahtan umut kesilmez deyip arayışlarıma devam ettim ve sizin paylaşımınızı gördüm hemen İrfan beyle görüştüm ve kremi kullanmaya başladım ve beşinci günü akşamı şok oldum kremi sürdükten 45 dk sonra yüzümden makyaj temizleme pediyle siliyordum ve yüzümdeki o kahve rengi lekeleri pedde görünce sevinçten oturup ağladım şükür namazı kıldım Rabbim bana sizi vesile etti Allah razı olsun bu gün 9 cu günüm ve yüzüm 70 açıldı Rabbim herkese şifa nasip ettin.
Elhamdülillah. Gözlerim doldu okurken. Şifa Allah dan. Eşim ile beraber Dualarınızı bekleriz.

İşte buna kızıyorum. Mlkbyrm biraz dürüst ol dürüst. Nezahat nickini kendin açmışsın toplam paylaşımın 3. Edep sizde olsa böyle şeyler yapmazsınız. Ya o eczaneye ortaksınız ya da sırf bir eleştiri yaptık diye bizi haksız çıkarmak için sahte nick üretiyorsunuz. Bu kadının dediklerine inanmayın. Bakın kendi yorumlarını destekleyen kişiler daha yeni üye be sadece 1-2 şey paylaşmış...

İşte buna kızıyorum. Mlkbyrm biraz dürüst ol dürüst. Nezahat nickini kendin açmışsın toplam paylaşımın 3. Edep sizde olsa böyle şeyler yapmazsınız. Ya o eczaneye ortaksınız ya da sırf bir eleştiri yaptık diye bizi haksız çıkarmak için sahte nick üretiyorsunuz. Bu kadının dediklerine inanmayın. Bakın kendi yorumlarını destekleyen kişiler daha yeni üye be sadece 1-2 şey paylaşmış...
Hanımefendi eğer bahsi geçen nezahat nicki benim ise sizin ve ailenizin bütün günahı benim olsun ancak şayet değilse ki Vallahi de,billahi de,tallahi de değil benim ve ailemin bütün günahı sizin olsun ,ne diyeyim ki başka. Allah Size akıl fikir versin,nereden çıkardınız bunu. Nasıl bir halet i ruhiye ye sahipsiniz? Nezahat hanım lütfen siz cevap verin bu bayana. Rica ediyorum..

Bu forumun yöneticileri ne ricamdır,mümkünse benim IP adresimi ve bahsi geçen nezahat hanımın IP adresini veya hangi şehirden katıldığını yada konuyu ispata dair ne varsa çok rica ediyorum araştırın. Hukuk da suçu isnad eden ispatlamak zorundadır malumunuz,ancak burada bu suçu bana isnad eden,müfteri olan elbeda24 nickli kullanıcının ispatlaması gerekirken ben ispat etmek için uğraşıyorum. Bu bile vicdan ı olan biri için bir emaredir aslında.Lütfen değerli yönetici arkadaşlar yardımınızı talep ediyorum. Her türlü bilgiyi ben Size vermeye hazırım.

Merhaba nasıl bi sıkıntı içerisindesiniz bilemiyorum sizin belliki karşınıza çok yalan söyleyenler insanlar çıkmış ama isterseniz özelden fotolarımı atarım size Melek hanımında çok günahını alıyorsunuz

Bu forumun yöneticileri ne ricamdır,mümkünse benim IP adresimi ve bahsi geçen nezahat hanımın IP adresini veya hangi şehirden katıldığını yada konuyu ispata dair ne varsa çok rica ediyorum araştırın. Hukuk da suçu isnad eden ispatlamak zorundadır malumunuz,ancak burada bu suçu bana isnad eden,müfteri olan elbeda24 nickli kullanıcının ispatlaması gerekirken ben ispat etmek için uğraşıyorum. Bu bile vicdan ı olan biri için bir emaredir aslında.Lütfen değerli yönetici arkadaşlar yardımınızı talep ediyorum. Her türlü bilgiyi ben Size vermeye hazırım.
Melek hanım üzmeyin lütfen kendinizi ben ispat ederim kendisine ❤️

Bu forumdan çıkıyorum. Melek hanım bana foto attı. Yüzünün soyulmaya başladığı zamanları, siz ise soyulma kızarma yok diye yazmıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Yok benim günahım sizin ailenizin boynuna felan. Gerek yok bedduaya. Hadi ben kötüyüm ailemin ne suçu var. Mantıklı bir şekilde ispat edersiniz. Demagoji yapmayalım.burada günah keçisi ilan edildim galiba. Hoşçakalın

X