Eşimin ailesi tarafından istenmiyorum ve görüşmüyoruz.

Beyazgul4

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2024
15
3
28
Eşimin ailesi ile ilgili bir takım sorunlar yaşıyorum.Bu yüzden sizlerden konuyla ilgili fikir ve destek almak için sizlere danışmak istedim Hanımlar.
Ben 1 senelik evliyim.Fakat bu 1 yıl sürekli sorunlar ve kavgalar içerisinde geçti diyebilirim.Eşimle aynı iş yerinde çalışıyorduk bir takım ağır mobbing ve deprem sebebiyle ben işten istifa ettim. Depremde aile yakınlarımı kaybettim. (Anneannem,kuzenim,kız kardeşimin eşinin ailesi komple.) Evimiz orta hasar aldı.Ailem bir süre yaşadığım şehire gelip benim yanımda bekar evimde kaldılar.O sırada ben idareten beyaz yaka işimi bırakıp bir kasiyerlik işi buldum avm de çalışıyordum.Eşim sağolsun beni yargılamadı çünkü bu tarz bir işte idareten çalıştığımı biliyordu.Bu süre zarfında eşim uzatmayalım ekonomide kötüye gidiyor bu işin adını koyalım ilerde evlenmek çok daha zor olur dedi haklı olarak.Depremden 5 ay sonra ailem memlekete eve dönünce biraz sular durulunca ben ailemle konuştum.Eşim de ailesi ile konuştu.Neyse ben eşimin annesi ile yüzyüze tanıştım.Eşim sanırım bizi depremzede derken baya kötü bir durumda gibi tanıtmış , kadın deprem zede diye bana kaldırıp patik kazak hediye almış.Ah kızım çok üzüldüm falan yani baya içten davranmıştı hakkını yemeyeyim.Benim kasiyerlik yapmama bile kızım ekmek parası gayet normal, benim kızımda gratisde çalıştı senelerce demişti (görümcemden için ) alnının teriyle çalışıyorsun canını sıkma ben seni çok sevdim tarzı çok samimi yaklaşmıştı.Sonra ben ailemi de bir şekilde ikna ettim ailem gelsinler söz nişan bir arada yapalım onlarda maddi olarak sıkıntı yaşamasınlar dedi.Çünkü çok zengin insanlar değiller kendi yağlarında kavruluyorlar biz gibi. O zaman kayınvalidem ile aramız çok iyiydi prensesim canım kızım neler neler, sonra nişana 1 hafta kala bana sizin oraya geliyoruz ya kızım yanımıza domates peynir erzak alalım mı , tarzı konuşmalar yaptı bu beni kırdı tabi annemlerde tuhafsadı ama bir şey demedik.Annemle babam sağolsun bir akrabamızın evini organize ettiler babam iş yerinden izin alıp araba ayarladı geldiklerinde lazım olur diye.Hani elimizden geldiğince imkanımızca yaptık.Bahçeli bir yerde nişan organize ettik.Zaten ne olduysa her şey nişandan sonra oldu.Kayınvalidem bizi durum olarak çok zavallı yazık tarzında bakmış.memlekete beni istemeye gelincede evimizi gördüler ,onlara ayarladığımız evi hayatımızı gördüler çok şaşırmış onu sonradan anladım.Nerden derseniz. one drive kullanıyoruz aile hesabı orda herkesin telefonundaki fotoğraf vb videolar oluyor.Kayınvalidem onlara ayarladığımız evi videoya çekmiş mutfak kocaman balkona bak gibi şeyler söylemiş videoda güldüm yani içimden.Sonrasında çokta eşimin anlattığı kadar kötü olmadığımızı anlamış.Bu sırada ben yine beyaz yaka bir iş buldum eşimde zaten 2 aya evlenicez.Sen işe, evi tutalım tuttuğumuz evden gidersin gün geçtikçe kiralar artıyor dedi.Bu bile olay olmuş neden hemen ev tutuluyor gelin bir tanıdıkda kalabilirdi gibisinden tabi eşim bunları bana çok sonra anlattı.Görümcem zaten hiç bir şeye dahil olmadı yeni eve düğün vb o kendi halinde takıldı herhangi bir hediyesi desteği vb de olmadı.Sonra eşim düğün tarihi alınca kıyamet koptu.Kayınvalidem erken daha nasıl düğün yapıcaz durumlar ortada diye kıyamet koparmış 1 hafta eşimle evde konuşmamış.tabi ben sonradan öğreniyorum.Bu sırada gelinlik bakıcaz eşimin ne annesi ne görümcem dahil olmadılar ben kendi kız kardeşim ve eşimle gittik ettik.Ama hissettim o dönemde kadında beni aramaz sormaz olmuştu.Whatsapdan yazmıştım mesela anne nasılsın falan görüldü yapmıştı.En son eşimle konuştum dedim hayatım istemiyorlarmı neden? beni bayıla bayıla prensesim kızım diye diye istedi şimdi bu tavır neden? ben nikahtan evlenelim düğüne bile gerek yok dedim.en ucuz eşyaları seçtim.annemler çamaşır makinam mutfak eşyalarımı aldı.Sonra eşim babası ile konuşmuş kayınvalidem öylelikle beni gelin yemeği diye eve çağırdı gittim ondada mecburen çağrıldığımı anladım zaten bana düğün yapacaklarını söylediler ben gerek yok nikahtan dediğimde kayınvalidem bizdede olduğundan değil borca harca yapıcaz nikahtan evlendirdik oğlanı mı dicez olmaz öyle tarzı yine bir gaf yaptı unutmuyorum.Yani ne olduysa herşey nişandan sonra düğün tarihi almamızla başladı.Sonrada böyle devam etti .Kırk yılda bir evlerine çağrırlar aramaz sormazlar.Hal böyle olunca bende mesafeli oldum.bayram kandil dışında aramadım.Sonra şirket küçülmeye gitti işten çıkarıldım.Maddi sıkıntı yaşadık eşimle ondada maddi olmasa bile aynı şehirde yaşıyoruz manevi olarak gelin çaya vb bile denmedi.En sonunda eşim annesini arayıp ben üvey evlatmıyım bu ne uzaklık diyince kayınvalidem ile çok kötü kavga etmişler.sana erken dedik dinlemedin bak eşin işsiz kaldı iş seçmeye devam etsin o daha.ben işte sana düğün zamanı 3000 verdim 5000 şuna verdim tarzı çirkin para lafları açmış.Gelinde sende benim evime gelmeyin tarzı ağır laflar etmiş .O gün bugündür 3-4 aydır görüşmüyoruz.O kadar laftan sonra benim 2 ay önce amcam vefat etti bunlar duymuş babamı aramışlar baş sağlığına bu bana çok saçma geldi gelinde evime gelmesin diyen biri niye dünürünü ararki babamda kırmamış açmış teşekküler diyip kapatmış.Kayınvalidem benide aradı açmadım olaflardan sonra istemedim.Kayınpederim aradı onu açtım oda zaten kızım yada adımla bile hitap etmedi soğuk bir şekilde kapattık.Dayanamadım kayınvalideme yazdım.Merhabalar başından beri zaten bu evliliği istemiyordunuz biliyorum ne ben ne ailem size bir saygısızlık yapmadığımız halde nedense istenmedim.sizin söylemleriniz yüzünden eşim üzülüyor evde huzursuzluk oluyor.oğlunuzla ister konuşun ister konuşmayın ama ben kendi aile hzurum için sizi daha fazla arayıp sormicam yazdım engelledim.çünkü artık tahammülüm kalmadı.Bu kadar sinirli olmamda başka sebeblerde var işsiz kaldım bir kere kzım gel demedi yanımda olmadılar kayınpederim sürekli at yarışı vb oynuyor .kayınvalideme demişki ben gelinle oğlana aylık maddi destek çıkıyorum demiş.Ama öyle bir şey yok eşime özellikle sordum evde bunun kavgasını bile ettik.akrabalar eşimi arıyor baban bizden para aldı ödemedi artık sizin aileye kimse güvenmiyor diyip duruluyor.Yani nasıl bir saçmalığa düştüm bilmiyorum.eimde komple ailesinden uzaklaştı görüşmüyor.kız kardeşi de kocaman kadın evli barklı oda bir kez olsun abi diye aramadı.Yani kafamda sürekli sorguluyorum niye beni istemediler niye oğullarına bunu yaptılar aklım almıyor düşünmek istemiyorum ama olmuyor. Akrabalar ile görüşüyoruz hatta geçen amcası ile yengesini çaya aldım hani sorun ailede Sizce ne yapmalıyım bu saatten sonra ?

Üşenmedim okudum bence sen ne istediğini bilmiyorsun, hem öyleler diyorsun hem neden öyle olduklarını sorguluyor tam tersi hareket bekliyorsun…

Ne istediğine karar ver, kv ile can ciğer kuzu sarması mı olmak istiyorsun mesafeli mi kalmak istiyorsun?

En azından kvnin duruşu net kadın görüşmek istemiyor nokta…
Sen ne istiyorsun?

Tabiii ne olursa olsun başsağlığı için araması çok normal niye bu kadar garipsedin? Benim kv aramadı ne annemi ne babamı artık asla barış olmayacak mesela.

Oğullarını bile sormuyorlar demişsin bu senin sorunun değil.

Son düzenleme:
Sorgulamayın. Asla cevap bulamayacaksınız. Bazı insanlar hiçbir sebep yokken kötüdür, arkasında yastık gezdirsen de kötüdür.
Hep düşünürseniz, sorgularsaniz hasta olursunuz. Zaten görüşmüyormuşsunuz, mutlu huzurlu yaşayın gidin.

Ben sadece şunu anlamıyorum başta çok iyiydi hiç bir şey yapmadığım halde bu muameleyi anlamıyorum.En azından arada bir görüşebilirdik bu raddelere gelmeye ne gerek vardı bu beni üzüyor.

Kendi ekonominizi kendiniz sagliyor kimseden yiyecek içecek barınma giysi konusunda beş kuruş istemiyorsanız kapatır kapınızı oturursunuz.Sadece çocuk fikriniz varsa biraz ertelemenizi öneririm.Biraz daha emin olunca maddi manevi düşünün.Onun dışında saygıyı bozmayın sonuçta o oğluna bunu nasıl yapar değil erken olduğu konusunda takıntı yapmış.Sizde onun bu tavrını takarak esinizle aranızı açmayın.Kimin kayınvalidesi kime bayiliyorki komik yanı kızım lafı gerçek olsa gelin diye bir kavram olmazdı.Ekmeginiz suyunuz kimden geliyorsa ona boyun eğer siniz.Bir an önce güzel bir iş bulmanizi dilerim.Lutfen kendi hayatiniza bakın .

Haklısınız sorgulamamak lazım tabi ama insanın elinde değil yani neden diyorum, sonra akrabaları bile sizin aileye güven olmaz diyor .sonra diyorum canını sıkma bak herkes onlar için bunu diyor.

haklısınız kayınvalidesi ile görüşmeyen tek insan ben değilim ama insan sorguluyor bir sebep yoktu neden diye. önüme bakmam şart

Hiçbir şey yapma bence ne gerek var ki samimi olmaya? İstemiyorlarsa istemiyorlar sen eşinle olan ilişkine bak huzurunu bozma derim. Akrabaların da ağzına laf verme derim laf getirip götürüp mal bulmuş gibi ortalığı bulandırmasınlar

Ben sadece şunu anlamıyorum başta çok iyiydi hiç bir şey yapmadığım halde bu muameleyi anlamıyorum.En azından arada bir görüşebilirdik bu raddelere gelmeye ne gerek vardı bu beni üzüyor.
Bir şey yapmadığın kvnin sorunlu/takıntılı olduğu gerçeğini değiştirmez yaptığı şeylerinin altında sebep arama boşuna bazen sebepsizdir bu işler…

Elinin altında yönlendirebileceği her haltı yaptıracağı bir gelin olsaydın belki biraz iyi tarafını görürdün…

Görüşmüyorsunuz kurtulmuşsun işte daha fazlası cennette meyve kızım.

haklısınız kayınvalidesi ile görüşmeyen tek insan ben değilim ama insan sorguluyor bir sebep yoktu neden diye. önüme bakmam şart
Siz işinize gücünüze moralinize sağlığınıza eşinizle sevginize bakın hayatınızı inşa edin.Kimsenin sevgisi olmadan ölmeyiz.Zarar vermesin yeter.Bence az yada hiç görüşmek iyi.Olmuyorsa olmaz sartmi kanunmu gerçekten bosverin.hayatiniza bilmem kaç yaşında girmiş bir kadının fikirleri sizi böyle uzmemeli sultan değil Allah değil kendisi

evet bunu zaten kendi annemde söylüyor.kızım başta sen kibar oldun birde deprem zede bunlar tarzı kendince kadın hor gördü dedi.Haklıda yani o evin videosunu çekmesi zaten ayrı bir kafa unutmaya önüme bakmaya çalışıyorum ama akrabaları bazen arıyor soruyor ya bu bana varya baban para aldı ödemedi niye görüşmüyorsunuz vb sürekli iletişme giriyorlar buda beni etkiliyor.

Bence hor görmek değil, istediği kalıba sokamadı diye düşünüyorum.

Etkilenmen yine kvnin suçu değil akrabalar da maşallah akbaba gibi bana ne diyemiyor musun? Beni ilgilendiren bir durum değil bana niye söylüyorsunuz ben gelinleriyim hoş değil demen gerek…

Kol kırılır içinde kalır…

evet başta ben anne diye kibar olunca o zaten sessiz sedasız istediğim gibi eviririm çevirrim diye düşündü bencede. Zaten geçen gün eşimin yengesi ile amcası geldi dedim. Eşim görüşebilir ben görüşmek istemyiorum yaşadıklarım bana yetti.evime huzuruma bakıyorum dedim.Yani zoruma giden çok şey var işten çıkarılmışım iş seçiyor bile dendi hatırladıkça sinirim artıyor.bende bunu aşamadığım için burada sizlere yazmak istedim.

Sonuna kadar katılıyorum sana

Aşamayacağın bir şey yok hayatım çünkü dert arıyorsun, hassas kalbini onar ve keyfine bak…
Şu an kaç kişi senin gibi görüşmemek için ne çabalar veriyor biliyor musun? Anne diyip iki sessiz kalınca kolunu kaptıranlar ne yapalım diye soruyor(bende yaşadım)

Baştan kartlar açılmış herkes köşesine çekilmiş sende keyfine bak…
Kocana evine bak…

Oğlu dert etsin edecekse senlik hiçbir şey yok…

Engeli basmaya devam sizlik bir durum yok kafaya takacak bir durum da yok
whatsaapdan engelledim çünkü dayanamadım saçmalıklarına eşime diyorki gelinde sende bir daha evime gelmeyin diyor bir sürü hakaret ediyor gelin iş seçiyor diyor.Ben bunları aileme anlatmayacakmıyım yada eşim bana söylemeyecekmi yüzsüz gibi baş sağlığı aramak nedir.Samimiyetsizce bir tavır.Bilmiyorum unutmak istiyorum ama ister istemez kafma takılıyor yapılanlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…