Eşimin ailesi herşeye hâkim.

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
5.077
4.167
Herşeye ama herşeye. Altlı üstlüyüz 2 görümcem var uni. Okuyan. Tatile geldiler 3 bucuk aydır ve çok bunalmış hissediyorum

Bana yardımları dokunuyor fazlasıyla cünkü 27 aylık kızım ve 4 aylık bebeğim var. Kızım yeri geliyor orda aralıklı olarak 1-2 saat zaman geçiriyor. Benle yemezse onlarla yiyor akşam yemeği kahvaltı vs.
Tuvalet eğitiminde yardım ediyolar. Çok düşkün onlara. Denk gelirse ben yemek yerken bebeği kucaklarında oynatıyolar falan.

Ama gelelim ki çeneleri, akıl vermeleri,herşeyi sormaları, karışmaları zırt bırt gelmeleri arada bi laf sokmaları beni çileden çıkarmaya başladı.

Sabah uyanıyorum ev dagınık oluyor oturup rahatca kahvaltı bile yapamıyorum simdi mi gelecekler, ay gelirler ev pis böyle görmesinler derken vakit geçiyor zaten temizlikle.

Gündüz rahatıma bakamiyorum şimdi biri gelir diye çünkü hiç saat kavramlari yok her dk gelebiliyolar. Gelir görümce tv acar , izler... benim izledigimi ben odadan cıkar cıkmaz değiştirir gel bunu izleyelim der.. Sırf yardımları oluyor diye her dakika evime girip cıkmalarina katlanmak sizce mantıklı mı? 20 gün sonra gidiyolar ama sonuçta gene gelecekler ve bu hep böyle gidecek.

Eşim yıllık izindeyken böyle sık gelmelerine (özellikle sabah) kızdı," evde bi tıkırtı olsa uyanmışlar diyip hepiniz geliyosunuz bi uyanıp kahvalti edip kendimize gelmeden gelmeyin bari sizin yüzünüzden ses çıkarmaya korkuyoruz" demişti . 2-3 gün dinlediler sonra gene aynı. Şimdi ise " ne yapayim laftan anlamıyolar gelenin kucağına bebeği tutuştur istedigini yap bak geliyor mu bidaha" diyor. Direk konusmami istemez zaten konusmam bende.

Karışma konusuda şöyle; birşey alırım mesela kızıma oyuncak, yada eve bi örtü, kilim vs. fiyatını sorarlar herşeyin özellikle.
Yada şunu şöyle yap böyle yap mesela dışarı çıkarız kapıda görürler "bebeğin ayağını ört hasta olur, şunu giydir" vs vs. Akıl vermeler kısaca ve sürekli tekrarlanıyor her konuda. hepsini anlatırsam sayfalar alır. Tamam ben yeri geliyor birşeyler danışıyorum sonuçta yakınımda onlar var ama abartmıyolar mi sizce de?

Evde birşey görürler o ne gibi ayrıntısına kadar sorular. Herşeyi soruyolar ufacık şeyi bile boş baklava kutusunu soruyor buuu neee diye. Korkuyorum özel bişey görürler diye. Herşeyi inceliyolar.Buarada biri benden 3 yaş küçük diğeri 1.

Netten alisveris yapıyorum kargo geliyor daha kapıda ödeme yaparken geliyolar yanıma, peşimden eve. 'O ne, ne aldınıız" diyerek. Belki özel bişey aldım arkadaş fazla merak iyi değil

Çok yumuşak yüzlüyüm buarada ben ve yanlızlığı çok seven biriyim çünkü hayatımın çoğunu yanlız geçirdim bekarken. Duştan çıkar akşama kadar bornozla otururdum. şimdi okadar olmuyor tabi çocuklar da var ama genede diken üstünde gibiyim her konuda. Nedense yemek yiyesim bile gelmiyor gelecekler diye. İnsanın basinda dikiliyolar bide hic sevmem yemek yerken falan izlenmeyi.

Buarada beni hiç sevmezler seviyor gibi davranıyolar. Yaptıkları herşey abileri ve yeğenleri için

Sizce abartıyor muyum? Mesafe koymalı mıyım? Nasıl mesafe koyabilirim yoksa yanlıs mi düsüncelerim...

Şimdiden teşekkür ederim uzun oldu kusura bakmayın.

Son düzenleme:

20 gün daha dayanın. Sonuçta faydaları da oluyormuş. Eşiniz de yanınızda bu güzel birşey. Ama siz de şaka ile karışık belli edin rahatsızlığınızı. Ve aşağı inip aynısını yapıp odalarına gidin bu ne , şu ne diye bunaltasıya sorun. Tepki verirlerse aaa sen de yapıyorsun aynısını de.

Maalesef insanlar sana ne kadar yardımcı olurlarsa hayatına da burnunu sokmayı hak görüyorlar kendilerine.

Yardımcı oluyorlar diye bu kadar sessiz kalman iyi olmamış. Sınırlarını net bir şekilde çizmelisin.
Ya da hiç yardım kabul etmeyeceksin. Biraz yorulacaksin ama kafan rahat olacak.

bisey soylediklerinde sen evlenince oyle yaparsin yada senin cocugun oldugnda bildigin gibi yaparsn diyip gecistirin sorduklari seylere bilmiyorum hatirlayamadim falan diye cevaplar verin zaten zamanla sormayi keserler

Evi dağınık bırak biraz geldiklerinde tam da iş yapacaktım ya da canım uzanmak istedi de.
Tv kanalını değiştirdiğinde kendi izlediğin kanalı açmasını söyle. Yemek yerken gelirlerse tepemde durma içeri git de. Açık açık yap bunları belki anlarlar.

Valla bir bu merak bizde yok insanlardaki de sinir bozucu bayramda kaynanam ne keseceğimizi bile sordu ona kalsa giydiğimiz çamaşırın rengine kadar bilmek ister eminim ne minnet et ne çene çek evlatlarına kendin bak mesafe koy içine ata ata hasta olursun...

bırsey dedıklerınde cocugun oldugu zaman sen oyle yaparsın evlendıgınde sen oyle yaparsın falan dıye gecıstırın
zırt pırt gelmelerı cok ayıp bır kere kapıdan suan musaıt degılım yarım saat sonra gelın ya da bırdaha gelmeden once arayıp haber verın deyıp cevırmenız gerek baska yolu yok

Ya ben kasitli bisey goremedim acikcasi, biraz senden kaynakli olmus cunki ben de boyle hic hayir diyemiyorum pek fazla kuzenlere filan sonra bazi seylernden rahatsiz oldugumu bile anlamiyolardir hakli olarak.Sen duzgun bi dille ifade etmeye calis kendini kirmadan , ben tersleneceklerini sanmiyorum.Sizi cocuklarinizi ve evinizi fazla benimseyip simarmislar biraz.

götürün kendi evlerine çocuklarınızı orda baksınlar ben biraz iş yapıcam deyin sonra çıkıp alın evinize dönün

Asla toplamam evi

Yapacağım varsa da yapmam

Bir de onların çoluğu çocuğu da yok akıl verme cüreti nereden yani yaşları küçük çocuksuz okuyan görümce ne anlar çocuğun ayağından vs

Ben kendimden 8 yaş büyüğüne sen nereden biliyorsun ki demiş insanım

Susması gerektiğini öğrendi zira o konuda o kendinin bildiği düşüncesinde idi işi ile ilgili ama onun dedikleri 10 yıl öncede kalmıştı

Bir de öğrenci görümce evi dağınık görse ne olur ki

Kalkın pijamanızla dolanın gelsin yardım etsin ev toplanacaksa toplansın kahvaltı yapılacaksa hazırlasın vs

Bir de büyük çocuk onları sevse de sadece oynatsınlar yemesi içmesi düzeni sizde olsun

Onları kullanın bence
Benım gorumcem yok olsun cok ısterdım acıkcası

bende altlı üstlüyüm..
hiç böle şeye dert etmedim.
üstelik çalışıyorum:)
evimde degilim.
evde yokkenm kızımın eşyalari almaya geliyor yada sütü almaya.
ben hiç bişey saklamadim
boşver
yatak ortalıkta.
görümcem topluyordu ortalığı

temizlik yapacaksan birak onlara oynasin bebişlerle.
bide kahve iç tek başına.
keyfini sürdür niye kafana takıyorsun ki

sen ona dert edecegine onlar sana dert etsin.
yengem şöle böleyapıyo desin aman yakın olmayayimdiye düşünsün.;
sen kafaya taktikça üstüne düşer.
ben bu taktiği çoktan çözmüşüm.:)

Bence rahat ol. İki çocuklu kadınsın evin tabi ki dağınık da olabilir kirli de, onlar gelecek diye erken uyanmak zorunda değilsin. Hatta gelirlerse biraz bebekle ilgilenir misin ben uykumu alamadım de 1 saat daha keyif yap. Herşeyi sormalarına da takılma, aman nerden bileyim almışız işte çetele mi tutuyorum de Gül geç. Sen kendini sıktıkça onların her sözü içine dert olur ancak seni yıpratır. Sana yardım eden biraz meraklı insanlar gözüyle bak olaya

valla okuduklarımdan çokta kötü birşey sezinlemedim ,
15 dk önce iş arkadaşım kızımı neden servise vermediğimi haftaya versemde parasının değişmiyecegini , işten izin alıyorsun diye demıyorum yorulma dye diyorum diyede ekliyor meselaa ,

evimize gardırop yaptırdık annem gelip görünce niye söylemedin benim haberim yok ,
duvar kagıdı yaptırdık bakk hiçte söylemez diyor ,

iyide bunlar benım hayatım kocamla verdiğimz karar sizene diye bagırmak geliyor içimden , ama birşey diyemıyorum ,

senın göüzüne birkere batmışlar bence çokta rhatsız olacak birileri gibi durmuyor ,takma kafana ,

bence evinde gayette rahat davran bırak evi dağınık görsünler ara da kapıyı bornozla aç senin izlediğin kanalı değiştirdiğinde sen tekrar dğiştir bunu kaçırmak istemiyorum de. oranın senin evin olduğunu ve evinde istediğin gibi vakit geçirip isteğini yapıp istemediğini yapmayacağının farkına varsınlar. yani kasma kendini olabildiğince rahat ol.

Daraldım valla okurken. Arada yardım ediyor olmaları her halta karışacakları anlamına gelmez. Mesafe koyun sordukları sorulara da laf sokun sürekli. İnsan evinde rahat etmek ister

şakayla karışık laf sokmayı öğren fiyatını sorduklarında düşük bi fiyat de yada cvp verme konuyu değiş. baklava kutusunu sorunca reçel kutusu o de gül ben olsam öle yaparım asdsdasdsada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…