Esimin ailesi hem maddi hem manevi mahvettiler bizi

Deliha

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2008
234
0
4 yillik evliyiz saolsunlar esimin ailesi maddi manevi mahvettiler bizi,bir suru kredi cektirtmisler dugunde,o kadar parayla ala ala bi yatak odasi aldilar diyordum meger onunda parasini odememisler okadar krediden,o yatmezmis gibi bide kizlarina borclari varmis onuda biz ve abisi odedik,hemde tekrar kredi cekip,yani 15,000 euroya yakin borcumuz oldu,4 yildir hic durmadan oduyoruz,gecengun gittik bankaya az kalmistir belki diye 13,100 borcunuz var dedi kadin,sok olduk,yani butun odediklerimiz faize gitmis,parasizliktan tr ye gidemedik,ablasi borc para aldi bizden odeyin dedik iki yaildir odemediler ama izne gitti hanimefendiler,simdi utanmadan gene borc istiyolar,ha izne gitmeden oncede istemislerdi biz durumumuz kotu dedigimiz halde,ve vermeyinca gitmis annesine sikayat etmis,oglun karisinin sozunu dinliyo para vermedi diye,ve once aldigi borclarin hicbirini soylememis sanki ilk defa istemis gibi davranmis pislik,annemlerden borc para istedim butun takilarimi sattim toplam 7300 yatirdim bankaya,gerisi borc duruyo ve bankadada eksiye dustuk ne zamandir dunyanin faizinide ona oduyoruz kredi haric,babasigilde izne giiti,para istediler herzamanki gibi 300 euro gonderdik bugun gene istiyo 100,200 gonder diyo ve biletlere bak diyo geleceklermis,hamileyim uc kurusu hesapliyorum kendimiz icin ama esimin ailesine verdigi paralardan biktim artik,gercekten kotu durumdayiz ama millet aptal yerine koyuyo ooooooof of,bu adam hic degismeyecek,bi insan bu kadar iyi niyetli olurmu,kendi evin cocugun var artttttikYETEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER

öncelikle Allah yardımcınız olsun ama burda tek hatalı kişi eşiniz.öncelikle eşini ve çocugunu düşünmesi gerekirdi bu kadar borcun altına girmeden.

gercekten artik dicek bi sey bulamiyorum ayni adam bende de var iyi yurekli ama cok saf benimki de oyle of offfff sabir rabbim sabirrrrrrrrrrrrrrr

Ne biçim görmemis insanlar var bu dunyada borca boguyor oglunu bir de ustelik izine gidiyor yuh yani baska bi sey denmez buna benim bildim buyukler yardim eder yeni evlilere bi çocunuz olacak yuh yuh yuh ALLAH SABIR VERSIN

ah bacim ahhhhhhhhhhh
nedense senin herifde ,benim babami hatirlatti bana :1no2:
benim babamda cok para yedirdi zamaninda akrabalarimizi (AKREP).. kötükedihüso
simdi simdi akli basina geldi ama is isten gecti tabi, hepsi hakkimizi zaptettiler, cocuk paralari vs hepsi gitti. biz rahat edemedik onlar rahat etti, ama helalmi? ASLA .. :kızgın:
umarim senin kocaninda sonradan akli basina gelmez, insallah tez zamanda anlar neyin ne oldugunu benneyaptımki
cidden üzüldüm bissürü borc ya
allah askina al kocani karsina, deki cocugumuz doguyor de artik sorumluluk almalisin de, senin kendi ailen var artik de. biliyorum sen cok konusmussundur ama, bacim sIKistirman gerekiyor, benneyaptımki
olmazki böylee :1no2:
birde, ben sen olsam kaynanama kayinbabama laf sokustururum, altta kalmam ne olursa olsun...

pardon arkadasım bu degırmenın suyu nerden gelıyor??????
yanı sızın bır maasınız varsa sureklı kredı o para bu para dagıtıyor esınızde
cokmu kolay kazanılıyor para ya
zor durumda olmak ayrı bunu alıskanlık etmek ayrı
benım ıkı cocugum var ve geleceklerını dusunmek zorundayım
esımde aynı sekılde,
kımse kusura bakmasın ac acıkta olmadıgı surece bır ıkı sıkıntı dısında kımseyı besleyemem
dusmez kalkmaz bır allah ılerde allah gostermesın bu savurganlıgın acısını cok ceker esınız
gorun bakın ozaman yanınızda bulacagınız en son kısılerdır sımdı para yedırdıklerı
allah yardımcınız olsun ne dıyeyım

İlahi Adalet diye bir şey var arkadaşım hayatta..
Şu Mübarek günde hamile bir kadının bunları yaşamasını sağladıkları için inanki günn birinde acısını fazlasıyla çekecekler.:Saruboceq:
Ama asıl kabahat eşinde burada.Ne kadar yumuşak yüzlü olursa olsun insan bu kadar kendini sömürttürmez.:mymeka:
Şahsen senin yerinde olsam bir cıngar kopartırdım.:dilcikar:

Hani yazının sonunda yeter demişsin ya arkadaşım, vallahi okurken bende yeter diye bağırdım. Ne rahat aileymiş bunlar böyle. Yazıklar olsun.
Madem hamilesin kendini üzme, karnındaki bebişini düşün. Allah kolaylık versin.

türkiyede bir zihniyet var yurtdışında yaşayanlar çalışmıyor orada paralar sokakda oluyor sizde toplayıveriyorsunuz evinizin önünden, maalesef acı ama durum bu canım ya.
allah yardımcın olsun canım.

valla canım sen iyi dayanıyorsun valla
ben böyle bir durumda olsam çoktan tırlatmıştım yani
Allah sabırlar versin canım, yurtdışında olduğun için para gani
diye sömürmeye çalışıyolar zor bir durum:kızgın:

allah yadımetsin canım ama bu böyle gitmez eşinle adam akıllı konuş sizinde bir aile olduğunuzu durmadan ona buna borç veremeyeceğinizi söyle

Onu bunu bilmem baştan suratını güldürmeyeceksin bunlara, ancak öyle yaranırsın..:kızgın: eşinde az değilmiş ver ver nereye kadarmış. Bak zehir etmişler sana dünyayı birde hamilesin ne büyük bir haksızlık bu yaa canım üzme kendini bebeğinede yansır. Herşey olacağına varır elbet bugünlerde gececektir.:teselli:

eşine bu durumdan rahatsız oldugunu belırttın mı peki. otur acık acık konus.
bak cnm bızım durumumuz zaten musaıt degıl. bu durumda neden hala aılene
para verıyosun. biz ne yapıcaz pekı boyle. nasıl altından kalkıcaz gıbılerınde
konuş. acık acık herseyı soyle. eger konusmazsan anlatmazsan bu boyle
devam edecek gıbı gorunuyo. daha fazla zarara gırmeden agırlıgını koy bence.
yoksa zararlı cıkacak gıbı gorunuyosun.

Bu nasıl birşeydir ya.Neden hep böyle erkek tarafı hep para kopartmaya uğraşırken, düğünde nişanda hiçbirşey almayıp gençlere borç yıkarken bir de üstüne üstlük düğün takılarına el koyarken neden hep kız ailesi destek olmaya çalışıyor?İkisininki de evlat ve bir yuva kuruyorlar.Bir de kendilerini kız ailesinden önde tutmanı isterler.Sürekli onlara gidilecek.Kayınvalideyle günlere gidilecek.Bayramlarda önce onlara gidilecek, kendi ailene gitmesen de olur.Torun olursa da babanın adı verilecek, kızın babası da kim oluyormuş?Onların soyadı ya.Ben böyle şeyler yaşamıyorum ama genel böyle.Sinir oluyorum

beli ki düşüncesiz bir aile...
sürekli maddi anlamda veren oğulları da varsa,isterler de ,alırlar da...
sizin eşinizin kafasını kayalara vurmadan,
aklını başına alması lazım....
öncelik her zaman kendi ailesi olmalı...
sonra ,eğer maddi anlamda çok rahatsa annesine,kardeşine yardım etsin...
ama öncelik siz olmalısınız ve bunu eşiniz anlayamamış..
siz anlatacaksınız...
ne demişler...
önce can,sonra canan...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

Bu nasıl birşeydir ya.Neden hep böyle erkek tarafı hep para kopartmaya uğraşırken, düğünde nişanda hiçbirşey almayıp gençlere borç yıkarken bir de üstüne üstlük düğün takılarına el koyarken neden hep kız ailesi destek olmaya çalışıyor?İkisininki de evlat ve bir yuva kuruyorlar.Bir de kendilerini kız ailesinden önde tutmanı isterler.Sürekli onlara gidilecek.Kayınvalideyle günlere gidilecek.Bayramlarda önce onlara gidilecek, kendi ailene gitmesen de olur.Torun olursa da babanın adı verilecek, kızın babası da kim oluyormuş?Onların soyadı ya.Ben böyle şeyler yaşamıyorum ama genel böyle.Sinir oluyorum
yazdıklarına aynen katılıyorum.eşimin aileside çekiciydi gerçi hala öyleler ama eskisi gibi değil şükür.bir ara bende çok bunalmıştım kavga edip birbirimize girdik olsa ver ama yok yeter dedim.şimdi ailesine yok diyebiliyo şükür onlarda bunun acısını bize huzur vermiyerek çıkartıyolar.bide şöyle bişey var kadınlar evlendiği zaman kendini ve eşini bir aile olarak görüyor zaten doğrusuda bu ama erkekler kendi ailesinden kopamıyor sadece siz onların ailesine eklenmiş oluyorsunuz.canım benim malesef eşinle konuşmaktan başka çaren yok önce kendi ailesini düşünmesi gerektiğini söyle ona inan seni anlıyacaktır.

düşüncesiz görgüsüz bir aileye karsı yerinde olsam kötükedihüso
Allah yardımcın olsun

böyle bir aile :1shok: ilk defa duyuyorum
insan evladını bu kadarda sömürmez
torunu olacağınıda biliyor :kızgın:
bunlara anne dememek lazım :kızgın:

canım ALLAH yardımcınız olsun ne diyeyim benim kayınpederimde aynı eşin gibiymiş eskiden ancak dağıtırmış millete ailesine yedirirmiş ama sonunda ne oldu yine onlardan buldu sonra o muhtaç oldu paraya ama zamanında para verdiği ailesi sırt çevirdi ona hiç görmediler neler çektiğini ailesinin, allaha şükür şimdi emekli maaşı var ama nasıl zor günler geçirdiler ben bilirim zamanında savurmasaydı parayı şimdi apartmanları arabaları vardı onunla aynı işte çalışanların var şimdi ama o kirada bir emekli maaşına bakıyorlar anladı hatasını ama çook geç oldu çoooooooooooookkk:1no2: inşallah senin eşin anlamakta bu kadar geç kalmaz canım

4 yillik evliyiz saolsunlar esimin ailesi maddi manevi mahvettiler bizi,bir suru kredi cektirtmisler dugunde,o kadar parayla ala ala bi yatak odasi aldilar diyordum meger onunda parasini odememisler okadar krediden,o yatmezmis gibi bide kizlarina borclari varmis onuda biz ve abisi odedik,hemde tekrar kredi cekip,yani 15,000 euroya yakin borcumuz oldu,4 yildir hic durmadan oduyoruz,gecengun gittik bankaya az kalmistir belki diye 13,100 borcunuz var dedi kadin,sok olduk,yani butun odediklerimiz faize gitmis,parasizliktan tr ye gidemedik,ablasi borc para aldi bizden odeyin dedik iki yaildir odemediler ama izne gitti hanimefendiler,simdi utanmadan gene borc istiyolar,ha izne gitmeden oncede istemislerdi biz durumumuz kotu dedigimiz halde,ve vermeyinca gitmis annesine sikayat etmis,oglun karisinin sozunu dinliyo para vermedi diye,ve once aldigi borclarin hicbirini soylememis sanki ilk defa istemis gibi davranmis pislik,annemlerden borc para istedim butun takilarimi sattim toplam 7300 yatirdim bankaya,gerisi borc duruyo ve bankadada eksiye dustuk ne zamandir dunyanin faizinide ona oduyoruz kredi haric,babasigilde izne giiti,para istediler herzamanki gibi 300 euro gonderdik bugun gene istiyo 100,200 gonder diyo ve biletlere bak diyo geleceklermis,hamileyim uc kurusu hesapliyorum kendimiz icin ama esimin ailesine verdigi paralardan biktim artik,gercekten kotu durumdayiz ama millet aptal yerine koyuyo ooooooof of,bu adam hic degismeyecek,bi insan bu kadar iyi niyetli olurmu,kendi evin cocugun var artttttikYETEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER

ahhh canım inan aynı dert bende de var borç adı altında alınan ve geri ödenmeyen paralarımızamı yanayım,yoksa aptal yerine konulduğumuzamı.manevi yönden de bir baskı anlatamam.suratlarında bir mahcubiyetlik,bir kızarma görsem içim rahatlayacak ama nerdeee.yok yüzsüzlük diz boyu.eşimin iyi niyeti ben kendimi sinirden yediğimle kalıyorum.bence de bağırmak istiyorum artık yeteeerrr diye.seni çok iyi anlıyorum canım...:teselli:

X