Düğün Eşimin ailesi düğün yapmadı ne yapacağım

Rapstory89

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
69
25
35
Biz geçen yıl Aralık ayında eş durumu tayini sebebi ile erken nikah kıydık. 12nisanda düğün vardı koronadan ötürü iptal oldu haziran temmuz aylarında salonlar açıldı fakat eşimin babası hastalık hastası olduğu için kendi kendine düğün yapmama kararı aldı ne bana ne aileme fikir sormadan. Ben de 8aydır eşimle aynı evdeyiz bu travmadan çıkamıyorum sürekli baban bana düğün yapmadı diyorum sürekli kavga ediyoruz. Bu yaz geldi eşim ailesi ile konuşmuş gelin sizi barıştırayım düğün yapalım onlar da biz size bişey yapmayız ne haliniz varsa görün kendi kendinize yapın düğününüzü biz gelmeyiz kimseyi de çağırmayız demişler. Şimdi ben düğün yapmasam içimde ukte yapsam eşim tek kalacak üzülecek ailesi bizi ayırmak için resmen eşimi arada bıraktılar ne yapıcam şimdi

Bosver dugunu 8 aylik cicegi burnunda hatta cicegi olur olmaz heryerde (yeni gelinler yapiyorlar ya o bakimdan)bir gelin olman gerekmiyor mu kuzum

Biz geçen yıl Aralık ayında eş durumu tayini sebebi ile erken nikah kıydık. 12nisanda düğün vardı koronadan ötürü iptal oldu haziran temmuz aylarında salonlar açıldı fakat eşimin babası hastalık hastası olduğu için kendi kendine düğün yapmama kararı aldı ne bana ne aileme fikir sormadan. Ben de 8aydır eşimle aynı evdeyiz bu travmadan çıkamıyorum sürekli baban bana düğün yapmadı diyorum sürekli kavga ediyoruz. Bu yaz geldi eşim ailesi ile konuşmuş gelin sizi barıştırayım düğün yapalım onlar da biz size bişey yapmayız ne haliniz varsa görün kendi kendinize yapın düğününüzü biz gelmeyiz kimseyi de çağırmayız demişler. Şimdi ben düğün yapmasam içimde ukte yapsam eşim tek kalacak üzülecek ailesi bizi ayırmak için resmen eşimi arada bıraktılar ne yapıcam şimdi
Valla dügün yapsanizda 8 ay olmus artik insanlarinda geleceğini zannetmiyorum pandemi dönemi ama..ukte kalmasin o zaman siz bütcenizle yapin onlarida cagirin kavga dövüse gerek yok🤷🏻‍♀️

Düğün yapmak için neden ailelerin keyfini bekliyorsunuz?

düğünü eşinizin yapması gerektiğini düşünmekten başlayabilirsiniz meseleye.
ayrıca çok meraklı iseniz siz de yapabilir, eş ailesini çağırmayabilirsiniz.

Valla dügün yapsanizda 8 ay olmus artik insanlarinda geleceğini zannetmiyorum pandemi dönemi ama..ukte kalmasin o zaman siz bütcenizle yapin onlarida cagirin kavga dövüse gerek yok🤷🏻‍♀️
İçimde ukte kaldı psikolojim çok bozuldu eşim sormuş biz gelmeyiz demişler eşim yalnız kaldı o bu haldeyken düğün nasıl olacak onu da bilmiyorum

Adam bahane bulmuş gibi geldi bana. Normalde de hassas mı hastalık konusunda. Düğün konusunda hevesiniz varmış. Madem yapmıycam dedi. Kendiniz birşeyler ayarlayıp davet edin.

düğünü eşinizin yapması gerektiğini düşünmekten başlayabilirsiniz meseleye.
ayrıca çok meraklı iseniz siz de yapabilir, eş ailesini çağırmayabilirsiniz.
Maddi olarak biz eşimle kendimiz yapacağız zaten ailesi durumu psikolojik savaş haline getirdi benim istediğim zaman yapmadılar şimdi gene ben istiyorum bu sefer de gelmeyiz diyip eşimin moralini bozuyorlar

İçimde ukte kaldı psikolojim çok bozuldu eşim sormuş biz gelmeyiz demişler eşim yalnız kaldı o bu haldeyken düğün nasıl olacak onu da bilmiyorum
Bozulmus oldukları icin o sekilde konusmus olabilirler mi?siz gidip yeniden davet etseniz ve onlarsiz eksik olacağini söyleseniz kırmazlar belki..Sonrasinda gelmezlerse de en azindan esiniz sucu sizde bulmaz

Babası bize düğün yapmadı ne ya? Düğünü niye kayınpeder yapıyor? Kocanın yapması gereken şeyi sanki düğün onların düğünü gibi adamdan bekliyorsunuz şaka gibi
Çünkü eşim nişanlı iken şöyle anlattı düğünü babam yapacak salonu ve altınları o karşılayacak ben ev eşyasını alacağım dedi. O yüzden söyledim babası yapmadı diye

X