Eşimin ailesi bebeğimi paylaşıyor

Anais0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2024
51
22
30
Merhaba anneler. Direkt konuya girmek istiyorum. Bebeğim 20 günlük daha ve nazar değmesin diye kimseye resmini vs. Atmadık şimdiye kadar bebeğim çok iyi uyuyor onu bile kimseye söylemedik nazar değmesin diye aslında çok inanmıyorum böyle şeylere ama yine de riske atmadım. Bugün kayınpederim bebeğimin resmini WhatsAppta paylaşmış ve bize hiç sormadı. Bu yaptığı hiç hoşuma gitmedi. Biz ebeveyn olarak daha kimseye atmadık resmini paylaşmadık. Ne bileyim anne olarak paylaşılacaksa ilk ben paylaşmak isterdim çocuğumu bana ya da eşime sorulmasını beklerdim. Sizce nasıl bir tepki vermeliyim bu konuda.

Tek
Merhaba anneler. Direkt konuya girmek istiyorum. Bebeğim 20 günlük daha ve nazar değmesin diye kimseye resmini vs. Atmadık şimdiye kadar bebeğim çok iyi uyuyor onu bile kimseye söylemedik nazar değmesin diye aslında çok inanmıyorum böyle şeylere ama yine de riske atmadım. Bugün kayınpederim bebeğimin resmini WhatsAppta paylaşmış ve bize hiç sormadı. Bu yaptığı hiç hoşuma gitmedi. Biz ebeveyn olarak daha kimseye atmadık resmini paylaşmadık. Ne bileyim anne olarak paylaşılacaksa ilk ben paylaşmak isterdim çocuğumu bana ya da eşime sorulmasını beklerdim. Sizce nasıl bir tepki vermeliyim bu konuda.
tekrarı olursa uygun bir dille uyarırsınız. Dedesi olarak heves etmiştir paylaşmıştır. Boşverin. Bebeğinizin üstüne bol bol okuyun bişey olmaz inşallah.

Haklısınız bu isteğiniz çok doğal. Kırmadan baba nazar değer biraz kendine gelene kadar paylaşmayalım nolur nolmaz diye konuşun. Heves etmiştir 😕

Tatlı bir dille uyarın. İnternetin zararlarından, çocuklar için tehlikesinden bahsedin ve biz anne baba olarak paylaşmak istemiyoruz deyin.

Ben bu paranoyayla yaşayamazdım sanırım. Benimkini doğar doğmaz paylaşmışlardı. İki tarafta da ilk torundu. Gıcık olmak aklıma bile gelmedi, heves etmişlerdir diye düşünmüştüm. Siz rahatsızsanız konuşun nazar değer falan deyin. Büyükler daha çok inanır böyle şeylere.

Valla istediginiz kadar uyarin sizi kaileye alacaklarini sanmam
Cunku bizim turk nene dedeler acayip biseler
Kendi cocuklarina vermedikleri sevgiyi uygulamadigi psikolojiyi torunlarina uyguluyolar
Ben kendi ailemden muzdaripim
Ne dersem diyim bi kulakdan giriyo oburunden cikiyo

Gerçekten soruyor musun ne tepki vereceğini ?

Bence eşiniz babasını güzel bir dille uyarsın en mantıklısı bu

Merhabalar, benim kafam bebegim cok iyi uyuyor kismina takildi. Nasil cok iyi uyuyor bebeginiz? Biraz aciklayabilir misiniz?

Sen karışma kocan uyaracaksa uyarsın. Yapacak adam gene yapar

Paylaşması hoş olmamış tabiki size sormadan ama heves etmişlerdir onlarda yaşlı insanlar sonradan gördükleri için sosyal medyayı her şeyi paylaşmak istiyorlar :) çok rahatsızsanız eşinize söyleyin ya da uygun bir ortam da siz söyleyin. Nazar değmesi değil benim düşüncem ben inanmam nazar olaylarına bir çocuk bende mi var sanki ne olacak herkesin çocuğunu Allah bağışlasın nazar değdireceğini düşünecek kadar fesat tanıdıklarınızı hayatınızdan ve sosyal medyanızdan da çıkarmanızı tavsiye ederim ayrıca eğer inanıyorsanız en çok anne ve babanın nazarı değer derler o zaman kendinizden sakınmanız lazım çocuğu ama sosyal medyanın artık ne kadar kötü bir yer olduğunu biliyoruz bebekler için hiç uygun değil maalesef. Ayrıca 20 günlük bebek zaten çok güzel uyur :) biraz daha kendine geldiği zaman uyku düzeni vs değişir algıları açıldıığı zaman daha az uyuyacak vs Bebek bu bir gün uyur bir gün uyanır günü gününü tutmaz bu tarz konuları nazara bağlayıp çok takılmayın bence sakınan göze çöp batar uyuduğunu söylemedik kakasını söylemedik yediğini söylemedik vs.

yaşı ileri olan insanlardan bu inceliği beklemek olmaz gibi.. siz uygun bile dille uyaracaksınız.
ben en baştan uyarmıştım herkesi, sosyal medyada wp durumunda falan kimse paylaşmadı ama gruplarda veya özel konuşmalarda adım gibi eminim paylaşıldığına zira kızımın halalarının tanıdıkları bizi markette sahilde falan gördüklerinde tepkilerinden konuşmalarından anlamıştım...

Aynı şekilde gecenin saat 5inde benim bebeğimi de ben bir yerlerde paylaşmadan kp instasına atmıştı. Hemen eşime söyledim sildirdi. Aramız o dönem zaten iyi değildi muhatap olmak istemedim bi de bu konuda. Daha sonrasında da konuştum. Ben zaten sorunlu bi hamilelik geçirdim, nazarı falan boşverdim, benim hoşuma gitmiyor el kadar bebeğin boy boy İnternet ortamında olması. Herkesin var çoluğu çocuğu Allah isteyen herkese versin ancak ben böyle uygun görüyorum annesi olarak. Yaşına kadar bi yerde paylaşmayı da düşünmüyorum her görüşe saygım sonsuz dedim. Şimdi kendisi bebeğini paylaşanları eleştiriyor hajfklssjdksk ortası yok. Kendi bildiğinizi yapın ama tepkinizi de koyun

Hevez edip paylaşmıştır ama elbette karari siz verirsiniz. Benim babam da oğlumun doğduğu gun fotoğrafini paylaşmıştı ben anneme, annem de babama söyledi ve fotoğrafi sildi. Sen direkt konusmak istemezsen eşin sildirtsin

Yahu heryer hastane ne nazarı ya🤦🤣 hem anne babanın daha çok nazarı değermiş ben söyleyim 🤣🤣(!)
Bizimkilerde şu hurafelere tutunuktu paylaşma paylaşma dediler nasıl içimde kaldı o kadar çok üzüldüm ki kalbim çok kırıldı ve hala bu üzüntüyü o günkü gibi yaşıyorum o günün akşamı yavrumu yoğun bakıma aldılar çünkü prematüreydi, kolikti, bağırsak tembelliği vardı, reflüsü vardı ve anne sütü reddi yapıyordu midesi. Ne şimdi nazar mı değdi? Gurbette olduğum için doğumuma sadece kız kardeşim ve eşim gelebildi birde tüp bebek doktorum😅 hani kimsede görmedi bebeğimi.
10. Gün taburcu olduk yoğun bakımdan çatır çatır yüzünü paylaştım ? Bence siz bu şekilde düşünerek kötü enerjiyi çekiyorsunuz inanın 🤦
Çok iyi uyuyor diye söylememek nedir mesela? Çok iyi uyumak nasıl birşey? Ne olacak söylediğinizde peki ay inşallah uyuyamaz vay nasıl uyur kötü uyusun falan mı diyecek insanlar? Arkadaşım var burnu hastaneden çıkmıyor bebeği neredeyse 1 yaşında hala emoji koyar çocuğunun yüzüne hahahaha🤣🤣
İnsanların evladının biricik evladı olmuş her iki taraf içinde diyorum rahat bırakın şu insanları kıvançlarını yaşasınlar mutlu olsunlar.. şu boş hurafelerle insanlarında heveslerini kursaklarında bırakıp kalplerini kırmayın ..

Son düzenleme:
niye nazar değsin ki milyon tane çocuk paylaşılıyor her gün sağlam çocuk kalmazdı herhalde bu mantıkla

uygun bir dille paylaşılmasını istemediğinizi söylersiniz olur biter

Paylaşması hoş olmamış tabiki size sormadan ama heves etmişlerdir onlarda yaşlı insanlar sonradan gördükleri için sosyal medyayı her şeyi paylaşmak istiyorlar :) çok rahatsızsanız eşinize söyleyin ya da uygun bir ortam da siz söyleyin. Nazar değmesi değil benim düşüncem ben inanmam nazar olaylarına bir çocuk bende mi var sanki ne olacak herkesin çocuğunu Allah bağışlasın nazar değdireceğini düşünecek kadar fesat tanıdıklarınızı hayatınızdan ve sosyal medyanızdan da çıkarmanızı tavsiye ederim ayrıca eğer inanıyorsanız en çok anne ve babanın nazarı değer derler o zaman kendinizden sakınmanız lazım çocuğu ama sosyal medyanın artık ne kadar kötü bir yer olduğunu biliyoruz bebekler için hiç uygun değil maalesef. Ayrıca 20 günlük bebek zaten çok güzel uyur :) biraz daha kendine geldiği zaman uyku düzeni vs değişir algıları açıldıığı zaman daha az uyuyacak vs Bebek bu bir gün uyur bir gün uyanır günü gününü tutmaz bu tarz konuları nazara bağlayıp çok takılmayın bence sakınan göze çöp batar uyuduğunu söylemedik kakasını söylemedik yediğini söylemedik vs.
Ya cidden cok merak ettim :KK70: 4-5 saat uyanmadan uyuyorsa sariliktir cok net. Insallah oyle birsey yoktur

X