Eşimin ailesi bana tavırlı, hep kusur arıyor

SamyeliDeniz

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2023
13
4
28
Merhaba;
2 senelik evliyim. Eşimin kardeşiyle küsüz, ben sebebini bile bilmiyorum o kendi kendine bir şeylere kurulup küsmüş. Sonra yüzleşince hepsinin bana tavırlı olduğunu, en ufak hareketimin altında bir anlam aradıklarını farkettim. Bana ters davranmalarına rağmen, haklarında kötü düşünmemiştim fakat onlar beni kötü bellemişler. Eşimle sorun yaşasalar benden biliyorlar kısacası. Şuan onlardan o kadar soğudum ki seslerini duyurmaya bile tahammülüm yok ama eşimin huyunu da biliyorum ailesine uzak olduğum için bana tavır yapacak. Ne yapılmalı böyle bir durumda? Psikolojik tedavi almayı bile düşünüyorum, aşırı kafama takıyorum çünkü.

Merhaba;
2 senelik evliyim. Eşimin kardeşiyle küsüz, ben sebebini bile bilmiyorum o kendi kendine bir şeylere kurulup küsmüş. Sonra yüzleşince hepsinin bana tavırlı olduğunu, en ufak hareketimin altında bir anlam aradıklarını farkettim. Bana ters davranmalarına rağmen, haklarında kötü düşünmemiştim fakat onlar beni kötü bellemişler. Eşimle sorun yaşasalar benden biliyorlar kısacası. Şuan onlardan o kadar soğudum ki seslerini duyurmaya bile tahammülüm yok ama eşimin huyunu da biliyorum ailesine uzak olduğum için bana tavır yapacak. Ne yapılmalı böyle bir durumda? Psikolojik tedavi almayı bile düşünüyorum, aşırı kafama takıyorum çünkü.
Benim annemde 15 yıl önce çekmiş babam tarafından. Ortada hiçbir şey yokken halam küsmüş mesela. Psikolojik destek almanız sizin yararınıza olabilir çünkü annem kaç yıl oldu ona yapılan haksızlıkları hala unutamadi. Onlar yüzünden evimizde huzur kalmadı. Aslında karşı taraf hatalı ben niye psikoloğa gideyim ki diyebilirsiniz. Ama yüzsüz insan ne zaman kendinde hata bulmuş ki? Siz kendinize, kendi hayatınıza bakın.

Merhaba;
Yüzleşmede eşin de konuşup bir şeylerin senle ilgili olmadığını söylemedi ise geçmiş olsun. Herkes saat gibi kendine kurulmaya devame eder. Tek sen gitme terapiye maaile gidin anca öyle düzelir gibi

Eşin aklı başında bir insansa ailesinin yaptıklarında senin kabahatin olmadığını biliyordur. Seni desteklemeli. Ama bu konuda yorumları tavrı nasıl? Durup duruken bu insanlarda böyle davranmıyordur. Eşin ne gibi ters hareketler yaptıki sizin doldurduğunuzu düşüyorlar. Maddi konular vb.?

Eşinle bu konuyu kendini anlayarak konuşmayı denedin mi
Eşinle bu konuyu kendini anlayarak konuşmayı denedin mi
Denedim tabi ama söz konusu ailesi olunca çok sinirleniyor. Haklarında hiçbir kötü söz söylemememe rağmen, sen artık evlendin bizim aileye geldin kopamazsın kafasında. Ailesinin yaptıklarının farkında bu konuda onlara kızıyor, onlar da yine beni suçluyorlar ben doldurmuşum gibi. Ben kızmasını istemiyorum ki onlardan uzak olmak istiyorum sadece bunu anlayamıyor bir türlü

Son düzenleme:
Denedim tabi ama söz konusu ailesi olunca çok sinirleniyor. Haklarında hiçbir kötü söz söylemememe rağmen, sen artık evlendin bizim aileye geldin kopamazsın kafasında. Ailesinin yaptıklarının farkında bu konuda onlara kızıyor, onlar da yine beni suçluyorlar ben doldurmuşum gibi. Ben kızmasını istemiyorum ki onlardan uzak olmak istiyorum sadece bunu anlayamıyor bir türlü

Eşin aklı başında bir insansa ailesinin yaptıklarında senin kabahatin olmadığını biliyordur. Seni desteklemeli. Ama bu konuda yorumları tavrı nasıl? Durup duruken bu insanlarda böyle davranmıyordur. Eşin ne gibi ters hareketler yaptıki sizin doldurduğunuzu düşüyorlar. Maddi konular vb.?
Durup dururken davranıyorlar inanın. Mesela ben zor hamilelik geçirdim ona rağmen onlardayken iş yapmaya çalışıyordum, bir iki yapamadığım iş gözlerine batmış. Benden küçük 3 kızı var o evin, ona rağmen. Gelini hizmetçi gibi görme sendromu var onlarda onu farkettim. Eşimde bunları farkedip onlarla tartışıyor, onlar da ben dolduruyorum diye düşünüyorlar. Kimseyle kavga etmesini istemiyorum eşimin, beni uzak tutması yeter halbuki.

Bi ilişki icerisinde psikolojik yardim almayi düşünüyorsaniz o iliski size iyi gelmiyordur, sürdürmenin de mantığı yoktur. Sağlığınızdan olmayın kimse için.
Maalesef katılıyorum. Sevdiğim için devam ettim ama ailesi konusu çok sinirimi bozuyor, ailesi harici şükür iyiyiz ama bu da çok önemli bir konu, bebeğimiz olmasa ben de çekip gitmeyi tercih edecek noktaya geldim ailesi yüzünden.

Yüzleşmede eşin de konuşup bir şeylerin senle ilgili olmadığını söylemedi ise geçmiş olsun. Herkes saat gibi kendine kurulmaya devame eder. Tek sen gitme terapiye maaile gidin anca öyle düzelir gibi
Eşim bu konularla ilgili ailesiyle tartıştı ama bu sefer de ben onu doldurmuşum gibi muamele gördüm. Kısacası bunlarla hiçbir şey olmaz da ben zorluyorum işte boş yere. Keşke hiç görüşememe şansım olsa.

Merhaba;
Politik davranacaksin. Eşin olmadan onlarla muhattap olmayacaksın. Tıpkı onlar gibi öküz altında buzağı arayacaksın ? Sular kesildi derlerse aşk olsun ne demek istiyorsunuz ayağım mi uğursuz, benim yüzümden mi kesildi yani. Diyin😂 biraz da onlar ya sabır çeksin.

Merhaba;
Sizi ne kadar değer veriyorlarsa o kadar değer verin

Politik davranacaksin. Eşin olmadan onlarla muhattap olmayacaksın. Tıpkı onlar gibi öküz altında buzağı arayacaksın ? Sular kesildi derlerse aşk olsun ne demek istiyorsunuz ayağım mi uğursuz, benim yüzümden mi kesildi yani. Diyin😂 biraz da onlar ya sabır çeksin.
Ben onların yaptığı saçma şeylerde bile art niyet aramazken, onlar farkında olmadan yaptıklarımda bile kusur arar olmuşlar. İçim o kadar soğudu ki onlara karşı, nasıl politik olurum bilemiyorum cidden 😪

X