Eşimin ağzından çıkanı kulağı duymuyor çok dengesiz

Helinsma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.953
943
30
3 yıl olacak 30 yaşındayız. Çok çok basit bir şeyde eşim anında s.. git diyiveriyor. Onun için o kadar basit ki anında aşırı tepkiler veriyor. 5/10 dk geçmiyor pişman.

Her dk kontrolü davranamıyorum. Ciddi konularda kavgalar olunca zaten hiç gözü görmüyor.

İllaki anlaşamadığımız şeyler oluyor konuşmak tartışmak gerekiyor ama adamla konuşulmuyor.

Çok geriliyorum bende , katlanamıyorum, soğuyorum çocuk gibi.

İlk zamanlar bende karşılık verince itiş kakış oluyordu iyice seviyesiz bi ilişki oluyor. O kadar yapmıyor artık o son buldu ama ağzı durmuyor.

Bu sorun çözülebilir bi sorun mu sizce ? Nasıl davranmalıyım. Saygısız bi ilişkim olsun istemiyorum.

Bazen güzel dille uyardım çok ayıp ediyorsun vs. Bazen bende ona daha çok yükseldim. Ama sanki adamın beyni duruyor. Hiç düşünerek konuşmuyor. Beni mi kaybetmekten korkmuyor, ya da sevmiyor mu ?

3 yıl olacak 30 yaşındayız. Çok çok basit bir şeyde eşim anında s.. git diyiveriyor. Onun için o kadar basit ki anında aşırı tepkiler veriyor. 5/10 dk geçmiyor pişman.

Her dk kontrolü davranamıyorum. Ciddi konularda kavgalar olunca zaten hiç gözü görmüyor.

İllaki anlaşamadığımız şeyler oluyor konuşmak tartışmak gerekiyor ama adamla konuşulmuyor.

İlk zamanlar bende karşılık verince itiş kakış oluyordu iyice seviyesiz bi ilişki oluyor. O kadar yapmıyor artık o son buldu ama ağzı durmuyor.

Bu sorun çözülebilir bi sorun mu sizce ? Nasıl davranmalıyım. Saygısız bi ilişkim olsun istemiyorum.

Bazen güzel dille uyardım çok ayıp ediyorsun vs. Bazen bende ona daha çok yükseldim. Ama sanki adamın beyni duruyor. Hiç düşünerek konuşmuyor. Beni mi kaybetmekten korkmuyor, ya da sevmiyor mu ?

Evlilik öncesi sevgiliyken hali nasıldı? Tanıdığından beri hep böyle biri mi?

3 senede düzelmedi ise düzelmez gibi
Profesyonel yardımı kabul ediyorsa terapi alsın

En iyi yol ortamdan uzaklaşmak. Kendi kendine saysın dursun, karşılık alamasın. Pişman olunca da hemen konuşmayın. Sessiz ve görmezden gelerek takılın. Yok saymak bazen en güzel cevap oluyor.

Kaybetmekten korkmuyor, saygı duymuyor, sevmiyor, seni yok sayıyor.

Nasıl davranması gerrektiğini bilecek kişi sen değilsin. Eşin insan gibi davranacak.

Babasının çayırında gibi ağzına geleni konuşamaz. Ne münasebet.
Yani , boşanmak mı ? Çocuğum var. Sevgiliyken böyle değildi kaybetmekten korkuyordu. Şimdi yaptıktan sonra haklısın özür dilerim vs diyor ama çıkıyor ağızdan bi kere

En iyi yol ortamdan uzaklaşmak. Kendi kendine saysın dursun, karşılık alamasın. Pişman olunca da hemen konuşmayın. Sessiz ve görmezden gelerek takılın. Yok saymak bazen en güzel cevap oluyor.
Bende aksine sinirleniyorum bende çok tepkiler veriyorum. Ortalık iyice karışıyor. Ben kendimi daha frenledim, topladım sayılır. Oda toparladı az çok ama yine de yaptığı oluyor. Karşılık vermemek sabırlı olmak doğru çözüm olabilir

E bir gün çok git bakalım ne yapacak ?

Kufure alismis bir insanin kufretmemesi icin engelleyici bir sebebi olmali. Mesela insanlar patronlarinin yüzüne sövemez, isten cikarilmamak icin(engelleyici sebep).
Ana-babaya kizsa da sovmez, saygi duyar, kaybetmekten ve kirmaktan korkar.
Arkadaşlar aralari bozulunca birbirine sovmez. Iliski ileride toparlanabilir ya da kavga cikar diye

Yukarıda birkac ornek verdim. Esler birbirine sovuyorsa kendilerini tutmak zorunda olduklari bir sebep goremiyorlardir. Saygi duymak, kaybetmekten korkmak gibi

Ee benimde vardı çocuğum. Çocuk boşanmaya engel değil ki. Boşan diyemem karar senin. Kendine bu kadar haksızlık yaptırma.
Yapmıycam diyor yine aynı. Zaten bu gidişle iyice içim almayacak, çocuğu da gözüm görmeyecek sevemiycem çünkü

Dedem 70 yaşında, hâla aynı. Insanın huyu değişmez.

Öfke kontrol problemi var belli ki, tedavi edilebilir bir sey diye biliyorum bir psikologa danisabilirsiniz

Kufure alismis bir insanin kufretmemesi icin engelleyici bir sebebi olmali. Mesela insanlar patronlarinin yüzüne sövemez, isten cikarilmamak icin(engelleyici sebep).
Ana-babaya kizsa da sovmez, saygi duyar, kaybetmekten ve kirmaktan korkar.
Arkadaşlar aralari bozulunca birbirine sovmez. Iliski ileride toparlanabilir ya da kavga cikar diye

Yukarıda birkac ornek verdim. Esler birbirine sovuyorsa kendilerini tutmak zorunda olduklari bir sebep goremiyorlardir. Saygi duymak, kaybetmekten korkmak gibi
Evet çok haklısınız, ama nasılsa evlendik çocuk da var diye iyice garantiledim görüyor.

İyice laçkalaşan bi ilişki ağzına geleni söyleyebiliyor. Ben saygıyı hak etmeyecek şekilde mi davrandım , ona o cesareti ben mi veriyorum yani

Bende aksine sinirleniyorum bende çok tepkiler veriyorum. Ortalık iyice karışıyor. Ben kendimi daha frenledim, topladım sayılır. Oda toparladı az çok ama yine de yaptığı oluyor. Karşılık vermemek sabırlı olmak doğru çözüm olabilir
Karşılık verdiğiniz için sizi daha fazla sinirlendirecek eylemlerde bulunuyor. Siz onu yok sayar hiçbir sözüne karşılık vermezseniz sizi sinir edemediğini anlar.

Küfür eşinin diline pelesenk olmuş, bırakması zor. Boşanmam diyorsan da ciddi yaptırımlar uygula ki son olsun. Cesaret edemesin
Son hareketini bekliycem yine aynı şekilde davranırsa sessizce alıp çocuğumu gidicem o zaman. Ben kararlı durursam anlar belki

Herkes tartışır konuşur ama seviyesizce küfür etmek nasıl bir akıl tutulması ya.

Çocuğunuz olsa bile size saygı duymayan insana katlanmak zorunda değilsiniz ki. Sakince konuşup destek almayı kendini törpülemeyi kabul etmeyecek ise koyun kapın önüne.

Karşılık verdiğiniz için sizi daha fazla sinirlendirecek eylemlerde bulunuyor. Siz onu yok sayar hiçbir sözüne karşılık vermezseniz sizi sinir edemediğini anlar.
Evet , ben karşılık verdikçe adam seviyeyi arttırıyor o arttırdıkça tabi bu sefer ben çileden çıkıyorum. Güzel fikir sessiz kalmak yok saymak. Böyle böyle belki öğrenir bir şeyleri

X