Eşime kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için tavsiyeler

Musik konusunda cok yetenekli. Saz kursuna gidiyor 1 senedir. Simdide gitar istiyor onada goturcem. Önemli olan biseyler yapmasi sosyal olarak gelismesi tabiki bu yuzdende baski asla yapmiyorum zaten yapsam ters teper. Tesekkur ederim 😍

Maşallah miniğe. Kitap okumak çok güzel ama bazi insanlari malasef tatmin etmiyor. Sizde müziğe ve dansa yönelin. Oğlunuzun mutluluğu önemli olan. Bakarsınız yavaş yavaş ısınır

9 yasinda. Ben 5yasinda ona her gece okudum okuma yazmasi yoktu. Kitap okurken uyuya kalirdi. 2ci sinifta cok gzl okuyordu kutuphaneye gidip seciyordu ilgisini cekenleri ama simdi cix diyor bende tabiki asla zorlamiyorum
Otizm hakkında çok bilgim yok ama çok geçmiş olsun. Otizmde taklit var mı? Yani sanki onlar daha bireysel ve kendi istekleri doğrultusunda hareket ediyorlar gibi. Ama bu konuda gerçekten yorum yapacak bilgim yok. Özel bir alan.

Herkese hayirli geceler kizlar
Ben tam bir kitap kurduyum diyebilirim buldugum herseyi okurum. Her ay 10 15 kitap alirim. Gel görki esim kitap okumuyor eline alsa 5dak sonra SIKILIYOR. Benim buyuk oglum babasinin kopyasi o ne yaparsa aynisini taklit ediyor bende diyorumki sen oku ki cocuklarda okusun. Sizin esleriniz nasil kitaplari esime nasil sevdirebilirim. Cocuklarimda okusun istiyorum telefonla oyun oynayacagina kitap oku diyorum ama nafile. Ne önerirsiniz ?

Not : Kitap önerisi seve seve Kabul edilir. 😁
Siz iyi bir örnek oluyorsunuz zaten..

Mutlaka o da okumayı sevecektir.

Oğlunuza ilk aşamada Üzümlü kek çetesi serisini alabilirsiniz. Bir de benim oğlum ilk okumaya başladığında saftirik serisini çok sevmişti.

Ben tam bir kitap kurduyum diyebilirim buldugum herseyi okurum. Her ay 10 15 kitap alirim. Gel görki esim kitap okumuyor eline alsa 5dak sonra SIKILIYOR. Benim buyuk oglum babasinin kopyasi o ne yaparsa aynisini taklit ediyor bende diyorumki sen oku ki cocuklarda okusun. Sizin esleriniz nasil kitaplari esime nasil sevdirebilirim. Cocuklarimda okusun istiyorum telefonla oyun oynayacagina kitap oku diyorum ama nafile. Ne önerirsiniz ?

Allah başka dert vermesin bacım

Otizm hakkında çok bilgim yok ama çok geçmiş olsun. Otizm de taklit var mı? Yani sanki onlar daha bireysel ve kendi istekleri doğrultusunda hareket ediyorlar gibi. Ama bu konuda gerçekten yorum yapacak bilgim yok. Özel bir alan.
Benim oglum taklitle ögreniyor ayna gibiyiz biz onun icin. Tabiki cesitleri var cok uysal akilli bir cocuk. Ama tabi ki anne degil baba örnek aliniyor😁 o yuzden de yaninda konusmamiza oturmamiza davranislarimiza dikkat ediyoruz. Hic kavga etmedik cocuklarin yaninda bu gune kadar cok sükür esim de elinden geleni yapiyor. Tekrar sagolun kitaplar icinde.

Benim oglum taklitle ögreniyor ayna gibiyiz biz onun icin. Tabiki cesitleri var cok uysal akilli bir cocuk. Ama tabi ki anne degil baba örnek aliniyor😁 o yuzden de yaninda konusmamiza oturmamiza davranislarimiza dikkat ediyoruz. Hic kavga etmedik cocuklarin yaninda bu gune kadar cok sükür esim de elinden geleni yapiyor. Tekrar sagolun kitaplar icinde.
:KK200::KK200:

Siz iyi bir örnek oluyorsunuz zaten..

Mutlaka o da okumayı sevecektir.

Oğlunuza ilk aşamada Üzümlü kek çetesi serisini alabilirsiniz. Bir de benim oğlum ilk okumaya başladığında saftirik serisini çok sevmişti.
Tesekkur ederim. Biraz da konu acma sebebim suan turkiyedeyim ve turkce kitap bakiyorum hem esime hem ogluma o yuzden bu kitap önerilerine cok sevindim

Thess gress yanlış yazmadiysam serileri müthiş gerilim seviyorsan😁

Kocayı değiştirebilmen malesef zor. Ya yalandan çocuğun yanında okuyormuş gibi yapacak ya da sen çocuğunu sürekli ikaz edeceksin. Sizin gibi anneler bana umut oluyor.okumayan(boş şeyler okuyuyorlar) okuduğunu anlamayan, yorumlayamayan nesil var.

Bizim zamanimizda okulda okuduğumuz kitapları not tutan kütüphane kolu vardı. Yıl sonunda da hediye 😂 kitap okuma hırsım ordan geliyor benim. En çok ben okumalıyım 😂 deneyebilirsin.

kitap okuma alıskanlıgı bellı bır yastan sonra zor edınılıyor
kendı meraklı oldugu alanlardakı kıtaplardan tercıh yaparsanız daha kolay olur

Seks kitapları verin bakın nasıl kıtap kurdu oluyor 😂

X