Eşime kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için tavsiyeler

AlmanyaTreni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2014
2.971
2.972
Herkese hayirli geceler kizlar
Ben tam bir kitap kurduyum diyebilirim buldugum herseyi okurum. Her ay 10 15 kitap alirim. Gel görki esim kitap okumuyor eline alsa 5dak sonra SIKILIYOR. Benim buyuk oglum babasinin kopyasi o ne yaparsa aynisini taklit ediyor bende diyorumki sen oku ki cocuklarda okusun. Sizin esleriniz nasil kitaplari esime nasil sevdirebilirim. Cocuklarimda okusun istiyorum telefonla oyun oynayacagina kitap oku diyorum ama nafile. Ne önerirsiniz ?

Not : Kitap önerisi seve seve Kabul edilir. 😁

Huyunuz çok iyi maşallah. Ben de sizin gibiydim ama pandemi sonrası covid de olmadım hiç ama artık okuyamıyorum. Kesinlikle odaklanamıyorum. Şu anda biri bana bu konuda baskı yapsaydı okuyacağım 3 sayfayı da okumazdım.

Huyunuz çok iyi maşallah. Ben de sizin gibiydim ama pandemi sonrası covid de olmadım hiç ama artık okuyamıyorum. Kesinlikle odaklanamıyorum. Şu anda biri bana bu konuda baskı yapsaydı okuyacağım 3 sayfayı da okumazdım.
Iste baski da yapmak istemiyorum ama gercekten oglum ayni babasini taklit ediyor oturusu yemek yemesi uyumasi bile sacma sapan seylere odaklanmasiin okusun istiyorum

Kitap önerisi isterseniz tarzınıza uyar mı bilmem ama,
-David Eugleman -incognito
-Yuval Noah Harari -Sapiens - Homo Deus
- Ervin Shrödinger- Yaşam Nedir?
-Stephen Hawking-Zamanın Kısa Tarihi

Son düzenleme:
Kitap okumak güzel bir hobi ama hobi. Bende cok okuyorum. Oğlum bana çekmiş oda kitapla ilgilenir ama eşinizi niye zorluyorsunuz? Adamin ilgi duymuyorsa duymuyordur
Yok zaten zorlamiyorum bu yuzden üstüne gitmiyorum. Benim oglum otizmli ve okusun istiyorum ki bu onun icin cok cok önemli. Ama babayi örnek aliyoruz tabi ki.

Kaç yaşında oğlunuz? Kitap okumak küçüklükten kazanılan bir alışkanlık. Zamanında anneler olarak biz onlara kitap okuyup, kitapların büyükü dünyası ile tanıştırıyoruz. Sonrası onlara kalıyor. Benim kızım önce çizgi romanlarla başladı. Bir kaç ay çizgi roman okuyarak kitap okuma süresini uzattı, sonra aynı serinin romanlarını okumaya başladı. Yaşı küçük olduğu için çizgi romanlar onu daha çok eğlendiriyor şu anda. Bazen roman bazen çizgi roman okuyor. Hiç müdehale etmiyorum. Kütüphaneden istediği her kitabı getiriyoruz evimize.

Yok zaten zorlamiyorum bu yuzden üstüne gitmiyorum. Benim oglum otizmli ve okusun istiyorum ki bu onun icin cok cok önemli. Ama babayi örnek aliyoruz tabi ki.

Allah şifa versin. Belki kitap değilde başka bir hobiye ilgisi vardır. Resim olur, müzik olur, farklı ve eğlenceli spor olabilir. Capoeira hepsini iceriyor mesela. Ritmik muzik, dans, dövüş sanatini çocuklara aşılamiyorlar. Benim oğlum daha iki yaşında ama haftada iki defa gidiyoruz. Çok eğleniyor ve baya ritmik becerileri gelişti

Kaç yaşında oğlunuz? Kitap okumak küçüklükten kazanılan bir alışkanlık. Zamanında anneler olarak biz onlara kitap okuyup, kitapların büyükü dünyası ile tanıştırıyoruz. Sonrası onlara kalıyor. Benim kızım önce çizgi romanlarla başladı. Bir kaç ay çizgi roman okuyarak kitap okuma süresini uzattı, sonra aynı serinin romanlarını okumaya başladı. Yaşı küçük olduğu için çizgi romanlar onu daha çok eğlendiriyor şu anda. Bazen roman bazen çizgi roman okuyor. Hiç müdehale etmiyorum. Kütüphaneden istediği her kitabı getiriyoruz evimize.
9 yasinda. Ben 5yasinda ona her gece okudum okuma yazmasi yoktu. Kitap okurken uyuya kalirdi. 2ci sinifta cok gzl okuyordu kutuphaneye gidip seciyordu ilgisini cekenleri ama simdi cix diyor bende tabiki asla zorlamiyorum

Allah şifa versin. Belki kitap değilde başka bir hobiye ilgisi vardır. Resim olur, müzik olur, farklı ve eğlenceli spor olabilir. Capoeira hepsini iceriyor mesela. Ritmik muzik, dans, dövüş sanatini çocuklara aşılamiyorlar. Benim oğlum daha iki yaşında ama haftada iki defa gidiyoruz. Çok eğleniyor ve baya ritmik becerileri gelişti
Musik konusunda cok yetenekli. Saz kursuna gidiyor 1 senedir. Simdide gitar istiyor onada goturcem. Önemli olan biseyler yapmasi sosyal olarak gelismesi tabiki bu yuzdende baski asla yapmiyorum zaten yapsam ters teper. Tesekkur ederim 😍

X