Eşime güvenmiyorum ikinci çocuk yapmalı mıyım

Senaglama123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2021
4
-18
34
Eşim beni aldattı. Affettim çünkü annem babam ayrı maddi olarak onlar zor geçiniyor. Onlarq gittim olmadi.Kendi ayaklarim üzerinde durabilecegim bı mesleğim yoktu ekonomik durumum yoktu. Cesaret edemedim. Şu an güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. İstiyor diye değil beni düşündüren tabi ileride bana neden kardeş yapmadın yalnızım diye hissederse uzulurse diye. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim

Son düzenleme:
İleride tekrarlarsa boşanacak mısınız peki?
Sadece çocuğunuza arkadaş mı olsun istiyorsunuz, siz ve eşiniz de evde bebek istiyor musunuz?
Bu kadar yıl sonra yeniden bebekle uğraşacak enerjiniz var mı?

Şu an gelecek kardeşle çocuğunuz hayatı boyunca baba oğul gibi bir ilişki kuracak bu arada. Onunla oynamayacak eğlenmeyecek. Size yardım edecek belki oyalama konusunda. Biraz geç kalmışsınız.

(13 yaş küçük kardeşim var ordan biliyorum)

Eşim beni aldattı. Affettim ama güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Ne yapmam lazım bilemedim
Asıl ikinci çocuğu yaparak bencillik etmiş olacaksınız. Sırf kardeş istiyor diye çocuk yapılmaz önce eşiniz ile olan problemleri çözmeniz lazım. Yarın bir gün adam bıraksa gitse o iki çocuğa kendiniz bakabilecek misiniz. Bunları düşünmelisiniz

Eşim de niye herkesin kardeşi var ben tek başımayım diyormuştu şimdi de hergün kız kardeşinden illallah ediyor ve mecbur kalmadıkça görüşmüyor. Çocuğun demesiyle istemesiyle çocuk yapılmaz çocuk ben istemiyorum dediğinde de götürüp iade edemiyeceğineze göre bu kararın sorumluluğu çocuğa yüklenemez. Eşinizle de aranızda güven problemi varmış bu koşullarda çocuk yapmak bence hiç mantıklı değil. Eşinizle boşanma kararı alsanız iki çocuğa da bakabilecek misiniz. Her yönüyle düşünmek lazım şuan devlette okuyan çocukların bile bir sürü masrafı oluyor, hayat iyice pahalandı iyi düşünün.

allahım delırıcem ımdat ya
aldatılıp affeden var mı
esım aldattı ıkıncı cocuk yıne de yapsam mı turevlı konulardan nereye kusacagımı sasırdım

normalde normal ınsanlar aldatılınca bosanır hanımefendı ustune şahlandırarak cocuk yapıp ekstra eşini odullendırmez yanı

Aldatılmanın 1. Çocuğu 2. Çocuğu mu olur? Güveniniz bittiyse affetmeyeceksiniz. Kızınız kardeş istiyor diye çocuk yapılmaz. Kendi ekonomik özgürlüğünüz yok. Herşeyden önce gündeminize bunu getirin. Ayrıca kardeşi illa şu anki eşinizden de olması gerekmiyor. Ama siz kendinize güvendiğiniz zaman çocuk yapın.
Benim 2 kız kardeşim var. Bana zerre faydaları yok.

Eşim beni aldattı. Affettim ama güvenmiyorum. İleride ne olur tekrarlar mı tekrarlamaz mi bilmiyorum. Çocuğum 9 yaşında. Ve yıllardır kardeş istiyor. Güven problemi yüzünden yapmak istemiyorum ama vicdanım çocuğuma karşı rahat değil . Bencillik yapıyorum gibi hissediyorum. Herkesin kardeşi var benim yok diyip duruyor . Evde kimi arasam sohbet etsem kimi cagirsam oynasam diye düşünüyor hep. İleride kapısını çalacağı arayıp sohbet edeceği bı kardeşi olsun istiyorum bazen . Sonra diyorum ki ya yine aldatmayla karşılaşırsam o zaman iki çocukla zorlanirim. Yıllardır okumak içimde kaldı üniversite sınavına sıkı bi şekilde hazırlanmak istiyorum . Geleceğim için biseyler yapmak istiyorum ne olacağımız bellisiz. Boşanma gibi bir durumumuz olursa iş imkanim olmali. Ama çocuk olursa hamilelik süreci küçük çocukla çalışamam. Kafam çok karışık. Ne yapmam lazım bilemedim
Ben olsam yapmam.Kardes tabii önemli güzel birşey.Ama insan önce kendini düşünecek.Oksijen maskesi önce size.

Bu soru, bu konu.... Umarım faketir konu bir kadının böyle bir soru sormak için konu açmasını hazmedemiyorum.
Sonra ben manalı yazınca . Nödön dalga geçiyorsun diyorlar.
Yapın efendim 2 de yetmez 5 tane yapın. Yahu mutsuzluğunuzun içine neden bir bebek daha sürüklensin ? Çocuğunuz kendini şuradan at dese atacak mısınız ?

1. Çocukla aralarında 10 yaş olacak diğeri oyun çağına gelene kadar öbürü ergen olacak. İkisi ile yine siz uğraşacaksınız. Ben olsam bu kadar ara vermişken yapmazdım. Uğraşırım derseniz yapın. Allah da verirse tabi

cocugu ne kadar basıt goruyorlar dogacak olan ne sanssız
ablası abısı oyun oynayacak bırını ıstemıs dıye dunyaya gelecek annesı babası severek ısteyerek yaptı dıye degıl
bırılerıne kardes olsun ılk cocuk yalnız kalmasın dıye veya ılerıde anneye babaya baksın dıye dogurulan cocuk , ne kadar sanssız ne kadar buyuk haksızlık

X