Eşim kurban bayaramında beni ailesinin yanına götürmeyeceğini söyledi ne yapmalıyı

Aybala42

''me veddeake rabbuke ve ma kale...''
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
1.332
206
Arkadaşlar 14 aylık evliyim 3 aydır bebek düşünüyoruz ve henüz olmadı.Doktor strese bağlıyor.Ben de yapı olarak strse müsait biriyim.Her söyleneni çok fazla takıyorum kafama özellikle bebek ve hamilelikle ilgili.Özellikle eşimin ailesi ya da akrabaları bebek yok mu diye sorduklarında çok üzülüyorum ve eşimin dediğine göre yüzüm düşüyor ve ortamı geriyormuşum.Görümcemle yaşadıklarımı hatırlarsınız.Her sözleri kırıcı ve iğneleyici geliyor artık.Dün gece de eşim bizden sonra evlenen bir arkadaşlarından bahsetti laf arasında konyaya doktora geliyorlarmış bebekleri olacakmış deyince gözyaşlarımı tutamadım ağlamaya başladım.çok hassaslaşıyorum.Yanlış anlaşılmasın kıskandığımdan değil ama bu başka bir duygu bunu ancak benim yaşadıklarımı yaşayanlar anlar.Bu konuda lütfen yargılamayn beni elimde değil eşime de söyledim.Eşim de böyle yaparsan kıskandığını düşünürler yanlış yapıyorsun kimse senin içini ne hissettiğini bilmez,hal ve hareketlerine göre karar verir dedi.Belli etmesem de kötü oluyorum ne yapayım.Sonra da yatarken sen böyle kafana takmaya devam edersen çocuk sahibi olman gecikir,kendine zarar veriyorsun ve dbeni de üzüyorsun dedi.Sonra da eğer kurban bayramında da annemler,akrabalar,kardeşlerim sorarasa ve böyle yüzünü asacak ya da alınganlık yaparak ortamı gereceksen bayramda ben yanlız gideyim kurbanı keseyim memlekette,seni götürmeyeyim artık uygun bir açıklama yaparım herkese...Orada olup da canının sıkıp stres yapacağına burada annenlerle bayramı geçirirsin dedi.Sen yanlız gidersen beni sormazlar mı? sen üzülmez misin dediğimde üzüleceğim sensiz ama bayram günü bebek sordular diye kendini yıpratıp üzüleceğimize öyle üzülürüm ne yapayım dedi.Ben de öyle şey olmaz bayramda eşler ayrı mi geçirir dedim.ben böyle düşünüyorum başka çözüm önerin var mı dedi*Aslında hiç gitme meraklısı değilim ama gitmezsem de eşimin boynu bükülecek.ne yapmalıyım canlarım,bana fikir verin orta yolu bulamıyorum.kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

peki sizin bu konuda bu kadar hassas olduğunuzu, eşinizin ailesi bilmiyor mu. neden sorma gereği duyuyorlar ki. zaten böyle bir soruyu sormak çok ayıptır. bence eşiniz bunu sorup,münasebetsizlik yapanlara önce hadlerini bildirsin. ve de ailesinede, tembihlesin,sormayın diye. sizde değil ki,kabahat o soruyu soranlar da...

bebek yokmu??
ne saçma bi sorudur eşinin ailesi tarafından ya
olsa zaten söylersin değilmi,habire sormak da nein nesi:1closedeyes:
canım bence eşin yanlış düşünmüs,ailesine senin bu duruma alındığını,duygusallaştığını anlatacağna,onların ağzızlarını kapatacağına,
seni götürmemeyi seçmiş.
bence hiiçç üzülme kendi istemiş,sende ailenle eski günlerdeki gibi bi bayram geçirirsin:teselli:

kusura bakmayın ama silkelenip kendinize gelin a.s
14 ay dediğin nedirki arkadaşım üstelik sadece 3 aydır bebek düşünüyorsunuz
ben tam 5,5 yıldan beri istiyorum ama olmuyor
etrafımda benimle evlenenlerin çocukları anaokuluna gidiyorlar
ama herşey ALLAH'tan vardır bir hayırı
ben hiç küsmedim hayata,çevreme,olanlara
herşeyin bir zamanı vardır
daha çok yeni evlisiniz ne problemler yaşanıyor evlilikte
hemen pes edip kabuğunuza çekilmeyin
birbirinize sarılın ve dik durun hayata karşı
bayramdada gidin eşinizin ailesine

Canım valla bencede eşine kalıyor onlara cevap vermek sen bence stres yapma yani mümkün olduğunca nasılsa sen ne kadar stres yaparsan yap herşeyin bir zamanı var Allah ne zaman verirse o zmaan olmıcak mı o zaman senin kendini ve eşini paralaman ne işe yerıyacak ki ben olsam eşimi yanlız bırakmazdım.Onun ailesi artık sensin güçlü ol ve eşinin yanında ol

İnsanlar ne kadar düşüncesiz.Neden böyle abuk subuk sorular sorarlar ki...Hiç takma,güzel canını sıkma.Oh,ne güzel işte bayramı da ailenle geçir.Hiç sanmıyorum eşinin ailesine bayıldığını,bırak gitsin ailesinin yanına.Belki anlarlar neden gitmediğinizi.Hiç olmazsa tavır da koymuş olursunuz.Kendi işlerine bakıp sizi sıkboğaz etmezler belki.Ya da yeri gelince zamanı gelince düşünüüyoruz vs. diye söyleyin de sussunlar.

bitanem daha 14 aylık evlisin neden bu kadar kafana takıyorsun bebeği yüce rabbim en kısa zamanda sana hayırlı bir evlat nasip eder inşallah canım üzme yıpratma kendini bu kadar eşine gelincede bence senide yanında götürsün ailesinede bir daha ne bana nede eşime bebek lafını acmayın desin o zaman herkes susar işte
sen sakın bu kadar dert etme olurmu meleğim yaradanım dualarını duyar vede sanada bebek nasip eder o gül yüzünü asla ıslatma gözyaşlarıyla olurmu meleğim rabbim önce sağlık mutluluk huzur sonrada hayırlı evlatlar nasip etsin cümlemize senide unutmasın sevgiyle kal meleğim

Eşim daha önce çok uyardı yanımda da bensiz de.Ama karşımızdaki insanlar köyde yaşayan düşündüklerini olduğu gibi karşındaki kırılacak mı diye düşünmeden söyleyen insanlar...Daha önce farklı konularda örneğini yaşadım.Eşim de çok söyledim hayatım anlamıyorlar,ben onları nasıl değiştireyim diyor.üstelik şunu da söyledi hiç tanımadığın insanlar bile hatta öğretmen arkadaşların bile soruyor,evli olduğunu bilen herkesin ilk sorusu budur.Asıl sorulmazsa bence gariptir.sana ne soracaklar benim ailem okul hayatını soracak değiller onların anladığı bu.bunu soruyorlar ne yapalım değişmiyorlar.Ya hiç takmayıp cevap vereceksin ki sen bunu yapamıyorsun ya da gitmeyeceksin üzülmemek için.ben bu yüzden bunu teklif ettim diyor.

bende cok alinirim herseye elde gegil ama sen gitme ne olacak ki bir bayramdan bisey olmaz nasilsa önünüzde gecireceginiz cok bayramlar var ama esinede söyle bebek soruyorsunuz diye gelmedi desin dr dediklerinide desin ailesine belki daha alttan alirlar sormazlar yada siz gitmeden arasin bisey demeyin desin olayi anlatsin

Elalem için sıkmayın canınızı.Daha iki aylık evli olana da hiç tanımadığınız konu komşu da bebek yapın diyebiliyor.O anda ağzının payını vereceksin ki mesafeli olsunlar ,milletin hayatına karışmasınlar.Mutluluğunuzu her defasında o soruyu sorarak bölmelerinde izin vermeyin.Milletin yüzünden eşinizle huzurunuzu istemeden elinizde olmadan bozarsınız ne yazık ki...

Canım ben de aynı durumdayım.1 yılı aşkın zamandır çcuğumuz olmuyor.Dediğin gibi de herkes soruyor.Ama bunu takıntı haline getirmemek lazım.İnsanların ağzını bantlamak gibi bir şansımız yok.Soranlardan lafımı hiç çekmiyorum ben.Çocuk olunca gelip sen mi bakacaksın deyince kapatıyorlar çenelerini.Birbirinizden ayrı zaman geçirmek çözünm değil.Bu sefer de gelmedin diye kafanızı yoracaklar.Bence birlikte gidin ama gereken cevabı da insanlara verin.Anlamıyorlarsa da kapasitelerini zorlama.Kendini de yıpratma.Stres sağlığıın baş düşmanı unutma.

bencede cok sacma allah razı olsun benım kocamın aılesı hıc sormazdı bole seylerı anca bız oldgunda soledıgımızde haberlerı oldu ne bıleyım bence esının sana deıl aılesıne agzının payını vermesı lazım senı uzduklerını bıle bıle neden soruolarkı olsa zaten soylenırdı dımı yanııı...............

insanoğlu çok garip

önce sevgilin yoktur,ne o sevgilin yokmu vardıır vardııııııııır falan derler
sonra sevgilin olur söz ne zaman derler
sözlenirsin ee nişan ne zaman derler
nişanlanırsın düğün ne zaman derler
evlenirsin hemen aaa çocuk yokmu çocuk ne zaman
1.çocuk olur daha 1 yaşına gelmeden eeee ikinci ne zaman derler
yani bir türlü soruları merakları bitmez
bence sana sordukalrında onlara biz henüz çocuk düşünmüyoruz dersen bir daha sormazlar
ama çocuk istediğini belli edersen her görüşlerinde sorarlar sende daha çok yıpranırsın
birde bence eşin sürekli ailesi bu
soruyu sorduklarında ailesini uyarsın artık senin üzüldüğünü görüyor çünkü

Eğer hayatımızı insanlara tatmin etmeye harcarsak bittik demektir.

bu soruyla 2.5 yıl mücadele ettim hatta telefonla arayıp soruyorlardı çocuk yokmu diye bende çözüm yolunu buldum akrabalarından biri sorduğunda e çok meraklıysan sen yap sevelim demeye başladım baktım kenara çekildiler ve sorular kesildi sanlki tüm masrafı onlar üstlenicek derdimize koşucaklarmış gibi hemen işe karışırlar senin yapacağın en güzel şey belli etmemek üzülsen bile belli etme ve daha zamanı var 14 aylık evlisin bana sorduklarında diyordum daha gencim yeni evli sayılırım daha gezicek yerlerim yaşanıcak güzel günler var elbet çocuk olur deyince susuyorlar dene derim

14 Aylık evlisiniz daha çok yeni sayılır ve bunun 3 ayında düşünmeye başlamışsınız çocuğu ve hemen olmuyor demeyin daha çok yeni bir karar insanlar 10 sene uğraşıyolar ama ALLAHın bileceği iş o ne zaman nasip ederse o zaman bu kadar yıpratmayın öncelikle kendinizi...
Keşke çocuk düşüncenizi eşinizle aranızda kalsaydı bilmeselerdi yani...
Sorduklarındada daha çok yeniyiz şu an düşünmüyoruz diyip geçiştirirdin ne sen üzülürdün nede onlar başının etini yerdi.....
Hakkında hayırlısı olsun canım

sende ne güzel ailenle geçir bayramı işte. oda yalnız değilya niye boynu bükük kalsın ailesi yanında sonuçta.bende eşime kızıyorum bayramda ailemin yanına gitmemi istemediği için.tabi uzakta oldukları ve yalnız kalacağı için istemiyor o ayrı.

Arkadasim maden esin ailesinin surekli sana bebek konusunu sorup uzuldgunu biliyorda niye seni göturmeyim yerine ailesiyle bu konuyu konuşup senin çok hassas oldugunu uzuldugunu ve surekli sormamasi gerektigini söylemiyor

Canım inan eşinin boynu bükük falan kalmaz sen ailenin yanına bayrama gittiğinde boynun çok mu bükülecek eşinde rahat rahat (hani senin gerilmeni görmeden) bayram geçirir. Sonuçta sen gerilince surat asınca ailesine karşı daha mahcup olacak, o zaman eminim ki boynu daha bukulecek. Bence çok güzel bir öneri. kabul et. sende rahat bir bayram geçirmiş olursun.

sizin yüksek morale ve pozitif düşünceye ihtiyacınız var. bence canınızı sıkmayın moralinizin bozulmasına izin vermeyin insan stresli olduğunda da beyin vücudu bebeği taşıyamam hamile kalamam komutu veriyomuş diye duymuştum. hamile kalamıyorum da demeyin bunu kabullenmiş olursun. henüz kalmadım deyin. zihninizde hamile olarak canlandırın kendinizi hayalinizde çift çizgiyi canlandırın. insanın hayatı düşünceleriyle şekilleniyo bence. pozitif düşünce çok önemli bu sebeple de gitmeyin eşiniz belli ki anlayışlı o muhakkak bi yolunu bulacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…