Eşim iş bulamıyor

Kadermiro

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
71
30
28
Arkadaşlar merhaba çok doluyum ve birilerine de bu durumu paylaşıp rahatlayamıyorum eşim yaklaşık 2 buçuk yıldır işsiz olduğumuz şehir küçük bi şehir ve bim a 101 in bile torpille alındığı bi çağdayız bir kızım var ve kızım olmadan önce eşim de bende çalışıyorduk ev aldık borçla borç ortasında eşim işsiz kaldı ben çakışmaya devam ediyorum şükür halimize ama her ay bişeyleri yetiştirememekten çocuğuma daha iyi şeyler yapamamaktan kendimi suçlamaya başladım aile desteği zaten yok eşim iş seçmiyor bakıyorum çabaladığını görebiliyorum ancak ev içinde destek olduğu bir konuda yok gider akşam gelir madden ve manevi olarak tüm sorumluluğumun üstümde olması beni sessizleşirdi ve umutsuzluğa kapılmama sebep oldu hayattan tad almaz oldum sizden evime huzur ve eşimin iş bulması için dua istiyorum kimin dua kapısı açık bilinmez

Eşiniz inşallah güzel bir iş bulur. Yaşadığımıza göre Rabbim illa ki bir rızk kapısı açacaktır 🤲

2,5 yıldır işsiz olmak hiç de normal bir durum değil.
Hiç bir şey bulamıyorsa insan simit satar , limon satar yine de eve katkıda bulunur .
Hadi onları da yapmıyorsa evi çekip çevirir değil mi ?
Eşinizde hiç biri yok .
Siz nereye kadar tek başınıza direneceksiniz ?
Eşim bi salon açtı onu işletir diye ama tutmadı üzerine orda borca girdik kahve gibi yerlere gitti geçici işlerde çalıştı ama bi anda böyle olması onunla suçu değil bi süre şehir dışına gitti ancak ayrı ayrı ben istemedim evim biraz ücrada iş seçen biri değil eşim onu bu durumda bırakıp kendime baksam belki toparlanacağım ama bunu yapmak istemiyorum çok iyi durumdayken bi anda düştük iş seçiyor dersem yalan olur ama simit satar limon satar gibi durumlar maalesef gerçek dışı bu zaman için kabul etmek lazım

Çok zor bir durum,biz de yaşadık bunu ama gerekirse şehir değiştirmelisiniz.Anlattığınız gibi bir yerde iş bulması ekstra zor.Allah yardımcınız olsun🙏.
Evet haklısınız ama ayarlamaya çalıştığımız bi kaç iş var olmazsa buradaki işimden ayrılma korkusu var çok çabalayıp yönetici konumuna geldiğim bi iş risk almak korkutuyor

Arkadaşlar merhaba çok doluyum ve birilerine de bu durumu paylaşıp rahatlayamıyorum eşim yaklaşık 2 buçuk yıldır işsiz olduğumuz şehir küçük bi şehir ve bim a 101 in bile torpille alındığı bi çağdayız bir kızım var ve kızım olmadan önce eşim de bende çalışıyorduk ev aldık borçla borç ortasında eşim işsiz kaldı ben çakışmaya devam ediyorum şükür halimize ama her ay bişeyleri yetiştirememekten çocuğuma daha iyi şeyler yapamamaktan kendimi suçlamaya başladım aile desteği zaten yok eşim iş seçmiyor bakıyorum çabaladığını görebiliyorum ancak ev içinde destek olduğu bir konuda yok gider akşam gelir madden ve manevi olarak tüm sorumluluğumun üstümde olması beni sessizleşirdi ve umutsuzluğa kapılmama sebep oldu hayattan tad almaz oldum sizden evime huzur ve eşimin iş bulması için dua istiyorum kimin dua kapısı açık bilinmez
Cnm 535 ya mukaddim ardından 535 ya rafı hergun düzenli okuyun inan anlamlarina bak internet ten esmalarin başvurduğu yerde öne alınır adı rafı yükselten demek yükselir Allah'ın izniyle

Eşiniz ilçede iş bulamıyorsa uzaklara baksın biraz.
Millet yurtdışına gidiyor çalışmaya.
Ayrıca siz çalışıp gelip birde ev işi yapıyorsanız yürümez o iş. En azından evin yükünü almalı sizden.

Eşiniz ilçede iş bulamıyorsa uzaklara baksın biraz.
Millet yurtdışına gidiyor çalışmaya.
Ayrıca siz çalışıp gelip birde ev işi yapıyorsanız yürümez o iş. En azından evin yükünü almalı sizden.
Zaten beni bunaltan konu aslında kestirip atmak istemiyorum konuştum düzelme oluyor ama tekrar başa sarıyoruz

Eşim bi salon açtı onu işletir diye ama tutmadı üzerine orda borca girdik kahve gibi yerlere gitti geçici işlerde çalıştı ama bi anda böyle olması onunla suçu değil bi süre şehir dışına gitti ancak ayrı ayrı ben istemedim evim biraz ücrada iş seçen biri değil eşim onu bu durumda bırakıp kendime baksam belki toparlanacağım ama bunu yapmak istemiyorum çok iyi durumdayken bi anda düştük iş seçiyor dersem yalan olur ama simit satar limon satar gibi durumlar maalesef gerçek dışı bu zaman için kabul etmek lazım

Ev işi yapmamak da mı eşinizin suçu değil?

Rabb'im tez zamanda feraha çıkarsın sizleri 🙏

Umarım tez zamanda iş bulabilir. Acaba tekstil firmalarına başvurdu mu genelde kabul ediliyor diye biliyorum

Umarım tez zamanda iş bulabilir. Acaba tekstil firmalarına başvurdu mu genelde kabul ediliyor diye biliyorum
Evet başvurmadıpımız alan kalmadı mesela a 101 mülakatına girdi olumlu dediler sonra başlayacağı gün olumsuz dediler açık açık ta torpil dediler düşünün artık eşim bi firma da çalışıyordu 7 yıldan sonra gelen küçülmede maalesef işsiz kaldı

X