eşim bütün altınları bana sormadan satmış

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba; 8 aylık evliyim bu sürede çok şey yaşadım.eşimle maddi konularda çok kavga ettik.ne zaman kredi kartı ekstresi gelse bana bir ton laf söyler.bana sürekli yük olduğumu söyler.benim kadınlığıma tonlarca laf söyler.beni başka kadınlarla bile karşılaştırır.ben bir kez başka erkekler dedim saçlarımdan tutup evirdi çevirdi.ikinci kez başka erkekler dedim bir tokat attı.ben bu tokat üzerinr boşanmayı düşündüm ama eşimi sevdiğim için tekrar deneyelim dedim evliliğimi kurtarmaya çalıştım.fakat dün öğrendim ki eşimin ailesinin kasasında bulunan bütün altınlarımız satılmış.bunu aralarında konuşurlarken öğrendim hemde.bana niye sormadın bile demedim bana niye haber vermedin dedim.sana haber vermeme gerek yoktu dedi.senin payın kaç altın söyle vereyim dedi.bana takılan set ve bilezikler meğer ortak değilmiş onunmuş.benim sülalemin taktıklarını da hiçe saymış ama umrundamı! bana senin kazandığın para senin benimki benim.altınlarda benimdi senin diye birşey hiç olmadı.bu evlilikte zaten çoktan bitti dedi.artık kurtaramayacağım bir evlilik ve elimde avucumda hiçbirşey yok.ne yapmalıyım. eşimin bana hakaret ettiği mailler var kayıtlı.benim o altınlarda hiç mi hakkım yoktu lütfen yardım edin

bence hemen bir avukata gitmelisin.altınlar tabikide benim bildiğim kadarıyla kadına aittir.çok geçmiş olsun durumuna çok üzüldüm yol yakınken çocuk yapmadan ayrıl bence.

ne sacnalık esının yaptıgı
evlenırken derler hayat musterek sımdıkte adamın yaptına bak sana sormalıydı altınları satarken ne demek san ne ya kardesım valaha benden ızınsız benımkı bu zamana kadar bısey yapmadı ama yaparsada kesın yolarım onu

canım dugun cd duruyor dımı orda takılan altın mıktarı bellıdır..

avukat arkadaşlar yardımcı olur....

ay çok uzuldum canım

hakkında hayırlısı olsun

anladığım kadarıyla eşin tek kişilik bir evlilik yaşıyor...senin ki sana benimki bana ne demek yaaa sen onunla bir hayat paylaşıyorsun..tabiiki yeri gelince sende evine gerektiği an katkıda bulunursun ama evi geçindirecek kişi kendisidir..yaptığı hiçbir erkekliğe sığmaz...güzelce oturup konuş tatlım böyle yürümeyeceğini anlat eğer yuvasını bozmak istemiyorsa tabiiki oda fedakarlık yapacaktır..
belkide inatlaştığınız içinde bu tür lafları söylemiş olabilir..ayrıca senden habersiz altınları satmasıda çok yalnış en azından senin fikrini alması gerekirdi..senin altınlarda tabiiki hakkın var..ozaman en azından ailenden takılanlara dokunmasaydı...madem eşinin huylarını biliyorsun sen de ne diye kediye ciğer emanet ediyorsun....

allah kolaylık versin..

esinin sana yapmis oldugu büyük bir terbiyesizlik.evliliginizde saygi kalmamis.senden habersiz nasil böyle birsey yapar hemde evliliginin baharinda.o altinlar tabiki senin hakkin.bence gerekeni yapman lazim..........

canım düğün cd lerin duruosa onları alabilirsin bende aynı şeyleri yaşadım takılarıniçin maddi tazminat dawası açabilirsin zaten o takıların hepsi küçük altınlarda dahil hukuki olarak da islama görede bayanın hakkı ama erkekler bunu asla anlamzlar düğün yaparak zengin olacaklarını düşünüo bu basit yaratıklar ailene sığın arkadaşım başka yapacağın bişey yok we dawayı aç hemde maddi manewi tazminat aç bunların aynısını bende yaşadım we ben 3,5 aylık ewliydim canı cehenneme dayakda warmış bnde olduğu gibi hatta adli tıpdan rapor almayı ihmal etme tazminat alman we boşanman daha kolay olur eşinin dediği laflar mail olarakda warmış şanslısın delilin çok

bana herşey bir düzenmiş gibi geldi hani snaki sırf topl altın gelsin diye yapılmış bir düğün gibi baştan belliymiş neden altınlar kayınvalidelerin kasasında duruyor kimi ne ilgilendirir sizin altınınız...

bence de işin hukuksal boyutu bir an önce öğrenip yollarını ayırmak en mantıklısı...ne demek snein paran senin benim param benim...herşeyi geç daha 8aylıkken bile bahsi geçen şeylere bak hakaretler tokatlar karşılaştırmalar...kendini ne zannediyormuş da bu hakaret edebilme yetkisini buluyormuş kendinde! neyse yaa çok sinirlendim...agır bişey yazdıysam özür dilerim amacım seni kırmak falan değil...
Allah'tan sabır diliyorum sana...umarım herşey aleyhine işler de mutlulugu yakalarsın bir an önce...

evlenmemiş kızlarda bu durumları değerlendirsin ve herşeyin sevmekle bitmediğini öğrensin lütfen.

AKKILLI İNSANLAR YAPTIKLARINDAN DERS ÇIKARTIR AMA DAHA DA AKILLI İNSANLAR BAŞKALARININ YAPTIKLARINDAN DERS ÇIKARTIR.lütfen başınıza gelmesine izin vermeden öğrenip idrak edin bazı şeyleri...

herkese hayırlı bir eş hayırlı bir yuva hayırlı bir hayat diliyorum.

arkadaşlar valla çok haklısınız.ben bu adama aşık olduğum ve böyle birşey yapacağını düşünmediğim için altınlar görümcemin kasasındaydı.bana istersen tak ama birde çaldırırsın dediler.gerçekten altın takmıyorum ama sonuçta eşimle benim yatırımımız onlar.ben gerçekten küçük altınlar kısmı için izin alınsın beklemiyordum sadece paylaşsın bu kadarı yeterdi.bana arabam evim senin eşyan senin benimkilere dokunma diyen insan bir gün bunuda yapacaktı salaklık bende. gerçekten yeni evlenenler akıllı olun aşk başka birşeymiş meğer insanların içinde nasıl bir hain yatıyormuş. ben birde ağlarken benimle paylaşmanı isterdim izin almanı değil diyorum bana karşılık küfür ediyor.ben şu an ne yapmam gerektiğini bile düşünemiyorum.ama en yakın zamanda allah beni ve benim gibilerini kurtarsın artık dönüşü kalmadı ve ben keşke demeyeceğim artık.

bu arada evet düğün cd lerimiz duruyor.takı doğrudan yapılmadı gelin kesesine konuldu küçük altınlar ama bilezikler ve az çok altın miktarı çıkar sayısınıda biliyorum.inşallah iyi olur bana ihanet eden kocam allahından bulsun

sana acımayana sen hiç acıma canım..
sana yok o eşya benim yok ona dokunma diyen bir insana 8 ay karılık yapman çok bile.o seni hiç hak etmiyor...sevgide bir yere kadar..iyi düşün taşın canım...dünyaya bir kere geliyorsun..ailenle konuşup onların fikirlerini de al.onlar senin için en iyisini düşünürler...allah yar ve yardımcın olsun..umarım herşey gönlünce olur...

inanmıyorum ya ne oluyo bu insanlara biri 6 aylık biri 8 aylık kocalarının yaptıklarına bak !!!!Allah sonumuzu hayır etsin evlilik diye bir şey sadece sözlüklerde kalır bu gidişle!!!!!!!!!!!

konuyu okudum ve bir avukat olarak fikrimi aciklamak istedim..

esinizin yazdigi mailleri cikartip (adres ve tarih yazmali) avukat arkadaslarima verebilirsiniz,eminim cok isinize yaricaktir...dügün cd si ise yarayabilirim ama illa onaylanacak diye birsey yok..ben bos vaktim oldugunda bir bakarim ne gibi sanslariniz var diye

saygilar

konuyu okudum ve bir avukat olarak fikrimi aciklamak istedim..

esinizin yazdigi mailleri cikartip (adres ve tarih yazmali) avukat arkadaslarima verebilirsiniz,eminim cok isinize yaricaktir...dügün cd si ise yarayabilirim ama illa onaylanacak diye birsey yok..ben bos vaktim oldugunda bir bakarim ne gibi sanslariniz var diye

saygilar

bir bayan olarak burada destek görmek inanın çok rahatlatıyor.araştırırsanız çok sevinirim.avukat bir arkadaşımla konuştum o evlilikte herşeyin ortak olduğunu düğün takıları ve düğünden sonra alınan malların ortak olduğunu söyledi.aslında eşimden birşeyleri kurtarmak da değil amacım ama onun ve ailesinin benden gizli yaptıkları ve sonra güle güle bana laf arasında dalga geçer gibi söyledikleri bu olay son nokta oldu.asıl sorun birkaç bin ytl lik maldan çok benim aşık olarak evlendiğim evlilik üzerine ümitler beslediğim bu adamın bana bu kadar şeyi üst üste yapması.kendimi çok yargıladım.kendimden çok taviz verdim.bir ara onun saygısızlıklarına küfürlerine bende küfürlerle cevap verdim ama tokatının üstüne yinede bu evliliği kurtaralım dedim.ve o zamandan beri bir kötü davranışta bulanmadım sırf bazı şeyleri belki çabalarımla kurtarırım diye ama sonuç hatıra diye satmayacağım şeyler bile bana söylenmeden satıldı.artık allahından bulsun

bir bayan olarak burada destek görmek inanın çok rahatlatıyor.araştırırsanız çok sevinirim.avukat bir arkadaşımla konuştum o evlilikte herşeyin ortak olduğunu düğün takıları ve düğünden sonra alınan malların ortak olduğunu söyledi.aslında eşimden birşeyleri kurtarmak da değil amacım ama onun ve ailesinin benden gizli yaptıkları ve sonra güle güle bana laf arasında dalga geçer gibi söyledikleri bu olay son nokta oldu.asıl sorun birkaç bin ytl lik maldan çok benim aşık olarak evlendiğim evlilik üzerine ümitler beslediğim bu adamın bana bu kadar şeyi üst üste yapması.kendimi çok yargıladım.kendimden çok taviz verdim.bir ara onun saygısızlıklarına küfürlerine bende küfürlerle cevap verdim ama tokatının üstüne yinede bu evliliği kurtaralım dedim.ve o zamandan beri bir kötü davranışta bulanmadım sırf bazı şeyleri belki çabalarımla kurtarırım diye ama sonuç hatıra diye satmayacağım şeyler bile bana söylenmeden satıldı.artık allahından bulsun

Sevgili maluben,
Düğün takıları Borçlar Kanunu gereğince bağış niteliğindedir ve kadının kişisel malı sayılır. Ortaklık söz konusu değildir. Koca evin ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü olduğundan takıların bozdurularak evin giderlerine harcanmaı dahi kocayı takıların bedelini eşine iade etme yükümlülüğünden kurtarmaz. Mesele takılan altınları ispat etmenizdedir. Ayrıca oturduğunuz yerin herkes tarafından kabul edilen örf ve adetlerine göre düğün sırasında damada takılan altınların da geline ait olduğu kabul ediliyorsa bunlar da sizin malınız sayılır.

Bende avukat arkadaşa sordum, düğünde takılan takı ve altınlar senin oluyor maluben. Kocanın hiçbir hakkı yok. Sana o altınları son kuruşuna kadar geri iade etmek zorunda hakkını ara, iyi bir avukat tut,tazminatda al, belki şimdi ondan gelecek hiçbirşeyi istemiyorum diyebilirsin ama sonradan çok ağrına gider,ezdirme kendini dimdik çık bu boşanma davasından...

valla ne yalan söyliyim altınların mahkemede bana verilmesini çok isterim.onların o anda yüzlerini görmek asıl zevk.ben aşık olduğum adamı böyle gördüm.meğer bana bunları da yapacakmış.seviyorum ve bırakıyorum ama hakkım neyse onu onun yanına bırakmayacağım.

işallah canım alırsın takılarını bende isticem takılarımı ama benim awukatım cd olmasına rağmen şans çok az dedi bizimde küçük altınlar keseye bilezikler koluma takıldı we şöle bişey war eşimn tarafından düğünden 15 küçk altın takıldı bizim tarfadan 80 den fazla biz çok geniş bi sülaleyiz aşiret misali we bilezikler de aynı şekildeydi benim tek kurtarabildiğim babamın takdığı bilezikler we dedemden yadigar beşibirlik gerisi gitti boşanma dawam bittikden sonra açıcak awukatım maddi tazminatı ama sana derimki çok çok iyi bir awukata wer dawanı

işallah canım alırsın takılarını bende isticem takılarımı ama benim awukatım cd olmasına rağmen şans çok az dedi bizimde küçük altınlar keseye bilezikler koluma takıldı we şöle bişey war eşimn tarafından düğünden 15 küçk altın takıldı bizim tarfadan 80 den fazla biz çok geniş bi sülaleyiz aşiret misali we bilezikler de aynı şekildeydi benim tek kurtarabildiğim babamın takdığı bilezikler we dedemden yadigar beşibirlik gerisi gitti boşanma dawam bittikden sonra açıcak awukatım maddi tazminatı ama sana derimki çok çok iyi bir awukata wer dawanı

canım ya seninde mi gitti herşey.yazıklar olsun erkeğim diyen bu yaratıklara.benim memleketimde nikah yapıldı benim eşime göre takım azdı fakat bu adam daha nişanda taktığı bilezikleri kendi kolunamı almıştı.yazık isteseydi düzgünse biz insanız elbet verirdik.ben sana hayatımı vermişim 3 altının ne önemi var.ama söylemdiği için bende sonuna kadar zorlayacağım.gerekirse yargıtayda sonucu bozdurup bir daha dava açarım.allah hakettiğimizi versin haketmediysek vermesin inşallah.:nazar:

işallah canım adam gibi isteselerdi werirdik heralde ama benim daha farklıydı babası we abisiyle iş yerleri ortakdı eltimin we kaynanamın takıları duruo sadece benimkileri aldılar şirketin borcu dediler sanki ben yaptım borcu o yüzden çok dertliyim ben sadece dedemin yadigari beşibirliği we babamın taktığı bileziklerimi alabildim ama o bizim tarafdan takılan bilezikler we küçük altınları almak için daha sonra açıcam bi dawa o kadar altını bırakamam onlara

X