Eşi Azospermi olupta hamile kalanlar

firt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
5
0
22
Merhaba arkadaşlar biz yaklaşık 3 yıldır çocuk istiyoruz ama eşim azospermi doktor tüp bebek olmadan çocuğunuz olmaz dedim eşi Azospermi mi olup da kendiliğinden hamile kalan var mı aranızda lütfen yardım edin

Azospermide hiç canlı sperm olmuyor, dolayısıyla doğal gebelik neredeyse imkansız, mucize gerekir. Vakit kaybetmeden tüp bebeğe başlamanızda fayda var, ilaçlarla ve cerrahi ile sperm çıkışı olabiliyor

Benim eşim de azospermi idi.Tese ameliyatı oldu ve tüp bebekle geçtiğimiz mart ayında ikiz kızlarımız sağlıkla dünyaya geldiler.Doğal gebelik mümkün olabilir mi bilmiyorum çünkü problem canlı sperm bulunamaması oluyor zaten.

Bize de mümkün değil dediler vakit kaybetmeyin bence tüp bebeği düşünün. 4 yıldır uğraşıyoruz uzun sürüyor zaten sperm bulunması benim de eşim tese oldu sperm çıktı embriyo oldu ama düşükle sonuçlandı. Şimdi hala uğraşıyoruz

Bizimde 9 yıl oldu bende bekledim bir umut zamana bıraktım ama olmadı maalesef haftaya tedaviye başlıyoruz dualarınızı bekliyorum

Merhaba nerede tedavi oldunuz acaba azo sebebi neydi

Azospermi ile doğal yoldan gebelik mümkün değil. Ha tıkanıklık varsa ameliyat olup sperm çıkışı olursa bir ihtimal olabilir . Azospermide canlı sperm yoktur o yüzden kendiliğinden gebe kalamazsınız. Vakit kaybetmeden tedaviye başlamanızı öneririm. Biz de iki yıl bekledik. Şu anda tup bebekle olan 11 aylık bir oğlum var

Maşallah darısı bizim başımıza artık inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…