Premature Bebekler Esencan hastanesi yenidogan yoğun bakımı ve çocuk doktoru

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Damlatila91

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2017
53
49
33
09/01/2018 de kontrollerini devam ettirdiğim özel esencan hastanesinde (kadın doğum uzmanı dr.aynura hanımdan çok memnunum) acil doğuma alındım.dogumum çok başarılı geçmişti spinal anestesi kadın doğumcu ve anestesi uzmanı harikaydı.fakat bebegim 33 haftalık erken doğumdu bu nedenle kovez E alındı ilk 3 gün anlamadık sadece yenidoğan yoğun bakımı 30 kişilik ve içeri girerken hiç bir anneye ya da babaya önlük verilmiyor!! Sadece ağzına maske içlerdesin hooop! Sonra hemşire benden ucuz yollu biberon ucuz emzik istedi neyse eşim gitti yine kaliteli aldı hemşire demesin mi biz bunları size iade etmiyoruz ve de herkesinkini kullanıyoruz sizin diye ayıramıyoruz bir beynimden vuruldum.bu arada çocuk doktoru doktor demeye 50 bin şahit lazım uzm.dr.v.b adama gidiyorum soruyorum çocuk entube nefes problemi car sadece 2 kelime ne krt entubede kalacak ultrason çekildi mi şu yapıldı mı bu yapıldı mı diyorum cevap yok zaten odasına girmeden bir sarımsak kokusuna maruz kalıyorsunuz ki sormayın sonra cuma günü tekrar gittim babayı içeri almadılar neymiş efendim.diger kadınlar bebek emziriyormus düşünün emzirme odaları yok 30 kişilik yoğun bakımda her kovezin önünde memesi açık bir kadın ve hijyen 0 ve ne göreyim bir bebeğe verdikleri biberon ile mamayı hiç değişmeden diğer bebeğe verdiler.disari çıktım eşime bebeği burdan götürüyoruz isterse 100.000 tl olsun bana maaliyeti goturcem dedim tamam dedi en iyi yogun bakim istinye liv universitesi hastanesinde neonatoloji uzmani burcin bey ile olayi organize ettim fakat vahap beyin orayi arayip bebekle ilgili bilgi vermesi gerekiyormus ki sevk olsun odasina gittim ama pasam kendini kral goruyor ya aramadi onlar brni arayacaklar alin goturun bebegi dedi terbiyesiz bir sekilde..neyse burcin beyden rica minnet saolsun o aradi ve bebegimi 1 saat icinde gelip amblansla aldilar gittigimizde hemen kalbine ve beynine baktilar kalp damarinda pda acikligi varmis meger bebegimin ve yuksek oranda enfeksiyon kapmis.Siz siz olun benim gibi bir hata yapmayın ne olursa olsun kadın doğum mükkemmel olsa da hastaneyi iyi araştırın!! Bir özel hastane nasıl bu kdr vasat olur onu gordum bir çocuk doktoru nasıl bu kdr kendini kral ilan eder onu gordum.Ozel esencan hastanesinin başhekimine kdr bildirdim durumu bir şey yapılır mı tabiki yapılmaz ama işte.. yazık orda ki bebeklere dikkatli olun ve elinizde imkan varsa mutlaka başka yere gidin!!

Benim de kızım kuvozde. Girişte galoş önlük giymeden elleri yıkamadan hatta yüzük saat ne varsa çıkarmadan giremiyoruz. Telefonlar sessizce ve içerde kullanmak yasak baya bı önlem aliyorlar.

Benim de kızım kuvozde. Girişte galoş önlük giymeden elleri yıkamadan hatta yüzük saat ne varsa çıkarmadan giremiyoruz. Telefonlar sessizce ve içerde kullanmak yasak baya bı önlem aliyorlar.
Sevk ettirdiğim hastane de şuan da aynen dediginiz gibi allahım herkesi hayırlısıyla karşılaştırsin özel diye bir ton para alıp sonunda insanların hayatlarıyla oynuyorlar özel esencan hastanesi sadece adı var hijyen 0 diyorum ya sadece ağıza bir maske veriyorlar belki tozlu yoldan geldim sen beni nasıl onluksuz bonesiz sokarsın ya yogun bakim ama cafeteryadaki görevli bile elini kolunu sallayarak giriyor ve sonuç çocuğum ağır enfeksiyon kapmis aslında uğraşacaksın bunlarla ama değmez siz siz olun esenyurt bölgesinde kuranlar sakin gitmeyin durumunuz müsait değilse valla devlette doğum yapın devlet hastanesi daha hijyenik emin olun.. bu arada size de gecmis olsun umarim hepimiz bir an once evladimiza kavusuruz canim

Son düzenleme:

Merhabalar bende cocuklarimi esencana sevk edicektim yorumunuzu gorunce var gectim istinye liv nasil yeni dogan yogun bakimi acaba bendw oraya sevk dusunuyorum birde esencandan oraya sevk oldunuz da ucretli mi yoksa ucretsiz mi acaba

Merhabalar bende cocuklarimi esencana sevk edicektim yorumunuzu gorunce var gectim istinye liv nasil yeni dogan yogun bakimi acaba bendw oraya sevk dusunuyorum birde esencandan oraya sevk oldunuz da ucretli mi yoksa ucretsiz mi acaba
Sevk ve her şey ücretsiz kesinlikle live götürün burcin bey mükemmel bir doktor ben kızımı aldim evdeyiz şuan umarım sizde bir an önce taburcu olursunuz ama esencan kesinlikle sevk etmeyin

Sevk ve her şey ücretsiz kesinlikle live götürün burcin bey mükemmel bir doktor ben kızımı aldim evdeyiz şuan umarım sizde bir an önce taburcu olursunuz ama esencan kesinlikle sevk etmeyin

Sans eseri sizin esencan hakkinda yazdiklarinizi gordum cunku bende ikizlerimi oraya aldircaktim sizin yazdiklarinizi okuduktan sonra vazgectim sonra istinye hastanesinden cok memnun oldugunuzu okuyunca hemen tekrar danismak istedim ve cok rahatladim insan evlatlari icin en iyisi olsun istiyor rabbim yavrularimizi bize bagislasin insallah

Sevk islemlerini nasil baslattiniz istinye liv has. Gidip siz konustunuz mu yoksa doktorun aramasi yeterli oldumu

Direk liv hospitale arayıp yenidoğan yoğun bakımdan burcin beye baglandım derdimi anlattım saolsun çok yardımcı oldu canim direk ambulans gönderip bebeği aldilar

Bende bi hastaneden cikiyim hemen sevk yaptircam onlar baska ben baska hastanede taburcu olup onlarida istinye ye aldirabilirim insallah

Çok geçmiş olsun ben de Esencan Hastanesi'nde ilk doğumumu gerçekleştirdim hiçbir problem yaşamadım hastanede benim de doktorum Aynur hanımdı ve tecrübeli olması kendimi daha rahat hissetmemi sağladı aklımdaki her soruyu danışabildim sizin durumunuz için çok üzüldüm inşallah herhangi bir problem yaşamazsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…