Eş ve aile hayati icin tavsiyeniz

tatlu

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2013
10.286
33.420
merhaba arkadaşlar
esimle ve ailesi ile sorunlar var
esim cok takintili cogu zaman kaba bir kisi ve sozkonusu ailesi haksiz olunca dahi beni cocugunu 2. plana atar saygisizligi artti. Kv igneden iplige her seyimize karisma cabasi vs

eşimin duzelmesi ailesinin uzerimizdeki etkisinden kurtulmak icin hangi dua ayet ya da ne yapabilirim lutfen yardim ediniz bunaldim

bnim de kayinpederim oyle ama kayinvalidem karisamaz nisanliyken ablasi bi ukalalik yapti ablasina bile cvp verimce kendide geri adim atti

kisilik meselesi cnm baska sey degil ne zaman akillanir diger kardesler evlenir anne baba vefat eder o zaman akillanir o zamana kadar daa is isten gecer

Boşanma duası var.
Allahım sen beni bu adamdan hayırlısıyla kurtar deyip, gidip dilekçe yazıp dava açıyorsunuz.

kisilik meselesi cnm baska sey degil ne zaman akillanir diger kardesler evlenir anne baba vefat eder o zaman akillanir o zamana kadar daa is isten gecer

Canım kelin ilacı olsa başına sürer ama benim geçen seneki halimle bu seneki halim arasında dağlar kadar fark var.

Her gidilen gelinen yeri söylemiyorum.
Ekstra olarak kv belasından çok çektiğim için ve kendim için esmalar okuyorum ...

Burda ya kadir ya latif esmasi için topicler var.

Ben ne çekiyorum dersen.
Ya kadir
Ya latif
Ya vedud
Ya muntekim
Ya aziz
Ya azim
El mütekebbir
Ya fettah
Ya mukît
Ya vasi
Ya muahhir
El veliyy
El celil
El melik ..

Bunları çekiyorum birde ya rezzak.
Ya kadir ve ya latifi boş kaldıkça çekiyorum.
Diğerlerini 100 defa sadece.
Faydasını görüyorum. En azından kendimi ezdirmemek için ya da çevrem tarafından sevilmek için

Birde esin sinirliyse ya halim oku canm

oyle de mi bir dua var. benim niyetim bosanmak degil cocugum icin bir seyler yapmak
:bicak:
İroni yapmıştım.
Tevekkül nedir bilirsiniz herhalde.
Siz elinizden geleni yapacaksanız, sonra dua edersiniz hayırlısı için.
Ama bir derdin çözümü dua olamaz.

B Bugunneselibirgun cnm annesi burnunu sokmasa bir sekilde her sey gidiyor ama o geldi mi aradi mi adama bir haller oluyor

kv serrinden korunmak icin hangi esma var

Canım senin için araştırıyorum.

Eş şekur
EL CEBBÂR: Cebbar [ Eksikleri tamamlayan, dilediğini zorla yaptırmaya müktedir olan ]

Günde zikir sayısı : 206 – istek ve arzuların olması için

Ya Cebbar ismini zikreden kişiye bütün insanlar itaat edeler, o kişiye kötülük yapmaya cesaret edemezler. Ya Cebbar ismi bir düşmanın helakı için 206 defa okunur. Ya Cebbar ve Zülcelali Vel İkram isimlerini beraber yazıp üzerinde taşıyan bütün insanlara güzel görünür. Her gören saygı ve sevgide bulunur.
EL MÜTEKEBBİR: Mütekkebbir [ Her şeyde ve her hadisede büyüklüğünü gösteren ]

Günde zikir sayısı : 662 – İzzete ve refaha nail olmak için okunur.

Ya Mütekebbir ismini hergün okuyan konuştuğu zaman karşısındakileri tesiri altında bırakır. Okuyanın hayır ve bereketi çoğalır. Her gün sabah namazının ardından 664 defa Ya Mütekebbir ismini zikreden itibarlı olur. Karşısındakiler ona itaat eder, sözü geçen bir kişi olur.

El musavvir
Ne niyet üzerine okursan olur canm.
El kahhar
Dusmanlarin kahrı için.
El kabid
Zalimin zulmünden kurtulmak için.
El hafid
Korunmak için

ER RÂFİ’ : Râfi [ Yukarı kaldıran, yükselten ]

Günde Zikir Sayısı : 351 – İnsanlar arasında ve işinde yükselmek için okunur.

Ya Rafi ismini zikreden her türlü hayırlara vesile olur. Rızkı ve derecesi artar. İnsanlar arasında yüksek mertebelere ulaşır. Düşmanlarının kalbinde korku ve ürperti olur. Fakirlikten ve zalim şerrinden muhafaza olur.

:bicak:
İroni yapmıştım.
Tevekkül nedir bilirsiniz herhalde.
Siz elinizden geleni yapacaksanız, sonra dua edersiniz hayırlısı için.
Ama bir derdin çözümü dua olamaz.
Ikıncı yorumunuz da benı şaşırttı nasıl yanı..
DUA ne zaman ne işe yarar pekı..

X