Erzurum veya bayburta gelın giden varmı?

Allah'a çok şükür başta dedem Erzurum un 7 göbek yerlisi çok otoriter asker bürokrat kökenli bir aileye sahip eşinin ilçesinde memur görevini icra ederken tanışıp orda yerleşip kalmış biri.. iki babam anneme verdiği değeri hiç kimseye vermemiştir. Ev temizliğinden tut çarşı pazar işine kadar hep birlikte hareket ettiler. Babam ikinci kişi oluyor. 3 kardeşim eşinin ağzının içine bakar. Biz asla eşini devre dışı bırakıp kardeşimle bir iş bir durum organize edemeyiz. Beni değil onu arayın der kapatır. Kuzenlerim yine öyleler. Her görüşe saygım sonsuz ama sizin gibi asla çıkmaz çıkmışsa yontulmuş falan yorumunu görünce bayağı gerildim. Çok şükür ailem erkekleri ağaç değil yontulmuşluk yok. Her memlekette iyi de vardır kötü de...

Ben gelin gidecektim ama işe aileler karışınca bozuldu. Bu kadar muhafazakar olduklarını bilmiyordum. Ailemle tanışmaya geldiklerinde evde abimin olmasından rahatsız oldular. Bunu duyunca bir şok yaşadım. Benim abimi istemeyeni ben hiç istemem. Erkek arkadaşım gerçekten çok kibar nazik biriydi ama aşırı kıskançtı. Yanıma erkek sinek yaklaştırmaz insanlarla konuşmama kızardı. Beni çok sevdiğinden yaptığını düşünüyordum ama değil. Ben kendi ayaklarımın üzerinde duran biriyim ama o sanki hep ona muhtaç olmamı istedi. Kime sorsam sevmiyor Erzurumluları.

Ben de cok bozuluyorum böyle keskin eleştirilere. Cok ilginc yorumlar gerçekten bben de Erzurumluyum iki dayimin hiçbir huyu birbirine benzemez mesela, ya da amcamla babam asla benzemezler. İki erkek kardes bile birbirinden aşırı farkliyken bütün bir sehrin erkekleri nasil ayni kefeye konur hayret. Eniştem Erzurumlu keske esim de azicik onun gibi kibar olsaydı cok isterdim . Bu yorumları yapanlara sorsan simdi esim Sivastan az öteye gecmis diye batılı ve kibar sayılır

Konu başlığını görünce geldim yorumları okumadım ama ben iki sene oldu Erzurumlulara gelin geldim. Muhafazakar yemek çay saygı. Bu kelimelerle özetleyelim. Biri geldi ayağa kalk saygı göster yemegını yedir çayını ver ve giyimine kesinlikle çok dikkat et. Ama kendi aile içimde karışan yok ne zaman misafirliğe gitsem yada ayda yılda bir evime birisi geldi oluyor bunlar. Ama genel olarak hepsi böyle. İyi düşün :)

Valla benim Bayburtlu komşum vardı kendi bile sevmezdi bayburtlulari söz meclisten dışarı kimse üstüne alınmasın...düğünlerde tek dertleri geline ne takılmış,ne kadar takılmış,kim ne giymiş hep böyle geçermiş...hizmet ettirmeyi çok severler derdi komşum ama hepsi aynı mı bilemem tabikii

Tabii Erzurum erkeği şiddet eğilimlidir, abi nasi soru bu ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…