Erzurum veya bayburta gelın giden varmı?

Kısacası evlenme uzak dur dıyosun yanı.. Kavgacı es asla ıstemem.. Kıbar nazik es isterm hayatmda. Ayrıca kaynana derdı de cekemem buna yolmu versem acaba. Benım ıkıncı evlılıgm olck cocugum yok bu onlar için sorun olrmu acaba. Cnku hayatımdaki ınsan ben senı sevip evlendikten sonra kmsye ezdırmem senı ddı

Asla tanımadan evlenmem zaten
Tavsiyem 1-2 sene arkadaşlık yapın. Sevgili demiyorum bakın arkadaşlık. Daha iyi tanırsınız. Benim de iş yerimden bir arkadaşım var sevgilisi Bayburtlu. Onun anlatmasına göre de çok daha farklı. Aileden aileye değişir. İki şeye dikkat edin. Kaynanaya ve oğlana. Kaynana iyi ise +1 öndesin demek çünkü erkek çocukları anneden geçiyor.

Pek
Peki sızın ıs yernzdekı Bayburt lu nasıl. Ne anlatıyor

Pek

Peki sızın ıs yernzdekı Bayburt lu nasıl. Ne anlatıyor
Sevgilisi şarap içki içen biri :))) kız da içen biri ama 6 senelik sevgili. Annesi ile de tanışmış. Annesi iyi biri diyor ama bilemem ki diyor. Bayburt içi ayrı göç edenler ayrı. İçi için iki kere düşün derim. Aile içlerine almaları,uyum sağlaman falan... Siz nerelisiniz?

Bizim de gelinimiz var. 12 senedir içimizde. Bizden biri... Hiçbir farkımız yok. Ama benim anam kaynana gibi kaynana:))) Abim sınırını aştı mı höt dedi mi frenler. Anne biz de çok önemli faktör. Kadın baskın. Kaba erkek ise de onu durduracak kişi kaynana. Ben o yüzden kaynana diyorum.

Erzurumda iki cesit insan vardır sanirsin ki aynı memleketten aynı kültürden degiller. O kadar farklilar. Bir kısmı olabildigince yumuşak kibar anlayışlı bir kısmı da yobazligin kitabini yazmis cizmis bas ucuna koymus sabah aksam okur gezer. İstisnalar kaideyi bozmaz o yüzden genelleme yaparak konuşuyorum. Eş adayınız üniversite okumuş belli bir cevre edinmiş kendini gelistirmis biriyse cok mert, eşini el üstünde tutabilecek ideal erkektir büyük ihtimalle. Ama okumadım etmedim ortalikta gezdim simdi de anamin bulduğu kızla evlenicem coluk çocuk yaşarım diye dümdüz bakan biriyse kaaaçç.. Çünkü ona kendi bakış açısından gayrısı haramdir herkes yanlış bir kendisi doğrudur

Aynen böyle. Şehrin içi dışı diye kasdetmem bu şehir içindekiler okumamış kesim ise ana ağzına çok bakar. Ama ile de okuyan çoksa kaymak. Bizim ailede çok.. Benim gibi Bayburtlu aile bulsam koşarım

Bence bu memleket işi değil. Kültür tabi ki farkeder ama sizin saydıklarıniz bence kişilik özelliği kibarlık naziklik vs.kavgaci olmak. Yani ben yazdim baba tarafımi ama dedemin abileri fenaydı benim ama dedem cok iyi biridir. Hak adalet ondadir. Höt höt biri degildir. Sakindir. Alir verir yedirir icirir. 80 yaşındadir ama küçücük çocuğa bile saygilidir. Sohbetlidir.
Tabi ki dediğim gibi kültürel özellikler vardır es gecemeyiz ama kişilik daha önemli diye düşünüyorum.

Bayburtluyum evet yobazlar

Bekarım.Sevgili ve nişanlı iken exin memleketi Erzurum’a gitmişliğim var yaz-kış karışık 10’ a yakın kez gitmişimdir.
*Böyle bir soğuk yok, toto donması ne demek uygulamalı öğrendiğim yerdir Erzurum.Hayatımda ilk defa telefonumda hava durumunu -25 derece olarak görüp şok olmuştum.Havalanında uçaktan inip eve/otele geçene kadar ellerimin üstü çatlayarak ufak ufak kanıyordu soğuktan üstelik eldivenin içinde.Haziran ayında gündüz kavurucu güneşte tişörtle dolaşıp akşam 12 dereceye düşen havada mont giydiğim günü unutamıyorum. Temmuz ayında gündüz vakti şehir merkezinde üşüyüp hırka giymiştim vs.Kısacası zorda kalmadıkça yaşamak için uygun bir yer değil Erzurum en azından bana göre.Eş/eş ailesi kısmına hiç girmiyim çünkü herif ex adı üstünde.
Bayburta ise 1 günlük gitmişliğim var, ufacık bir yer toplu taşıma yoktu sanırım hiç otobüs vs görmemiştim.

Erzurum'a Nisan'da gezi amaçlı gitmiştim. Yok böyle bir soğuk. Titriyordum. Orada nasıl yaşıyorlar bir muamma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…