Aile Planlaması Ertesi gun ilaci

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yagmur Aydin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2015
14
8
28
ilk gecemiz yaklasiyor esim kondom kullanmadan sadece ben ertesi gun ilaci icsem olmaz mi acaba? dogum kontrol ilaci kullanmak da istemiyorum sizce ne yapmaliyim kizlar?

ilk gecemiz yaklasiyor esim kondom kullanmadan sadece ben ertesi gun ilaci icsem olmaz mi acaba? dogum kontrol ilaci kullanmak da istemiyorum sizce ne yapmaliyim kizlar?
ertesi gün hapı bir korunma yöntemi değildir. sadece çok gerekli olan zamanlarda yılda maksimum 3 kez kullanılabilecek hormon dengesini bozan bir ilaçtır. doğum kontrol hapı ise sadece yumurtlamanızı baskılayan bıraktıktan sonra da hormonlarınızı etkilemeden çalışan gayet güvenli bi koruma yöntemidir. hap almak istemiyosanız aylık 3 aylık iğneler mevcut onları tercih edebilirsiniz ama sakın ertesi gün hapını sürekli kullanabileceiniz bi korunma yöntemi olarak kullanmayın sonu geri dönüşü olmayan hasarlara sebep olabilir.

yaklasik iki ay once evlendik ama dugunumuz 4 yil sonra olacak esimle okullarimizi bitirdikten sonra , fakat esim ve ben iliski icin 4 yil beklemek istemiyoruz nikahliyiz sonucta ve eylulde iliski dusunuyoruz o yuzden dusunmustum ben ertesi gun ilacini :KK43:

X