Ertesi Gün Hapı Sonrası Adet Gecikmesi yaşayan var mı? (Ertes 72)

Şu şekil konuşmanıza diyecek birsey bulamıyorum, umarım korku ve çaresizlik yaşamazsınız
Kesin sonuç kan tahlilinde çıkar, çok endişeniz varsa sağlık kuruluşuna gidip kan verin 18 yaş üstüyseniz bir problem olmaz, gitme amacınızı da regl düzensizliği olarak söyleyin doktorunuza bakire iseniz zaten kan tahlili isterler ve gerekirse karından ultrason yaparlar ki siz regl olmuşsunuz hamile olduğunuzu düşünmüyorum

Kesin sonuç kan tahlilinde çıkar, çok endişeniz varsa sağlık kuruluşuna gidip kan verin 18 yaş üstüyseniz bir problem olmaz, gitme amacınızı da regl düzensizliği olarak söyleyin doktorunuza bakire iseniz zaten kan tahlili isterler ve gerekirse karından ultrason yaparlar ki siz regl olmuşsunuz hamile olduğunuzu düşünmüyorum
Teşekkür ederim, mesajınız için. Evet 2 ay kanamam oldu, bu şekil hamile olunmayacağını bende biliyorum yalnız meme hassasiyeti kasık ağrısı birde bulantı olunca korktum :KK43:

Evet doğru diyorsunuz ama bu bulantı meme hassasiyeti kasık agrısı olunca korktum
Hamile değilsiniz 54 gün sonra yaptığınız idrar testinde ne olduğu çıkar. Öncelikle sakin olun. Adet yaklaştığı için de kasık ağrısı çekiyor olabilirsiniz. Sizde olmayan tek şey gebeliktir. Belki kist vardır belki stresten kendinizi dinlemekten kaynaklı daha yoğun belirtiler hissediyorsunuz. Kulaktan dolma bilgilerle kendinize bu eziyeti yapmayın lütfen. Açın doktorlar sitesindeki soruları okuyun. Orada bu tarz sorular mevcuttur. Acabalarla bu hayatı kendinize yük edersiniz.

Teşekkür ederim, mesajınız için. Evet 2 ay kanamam oldu, bu şekil hamile olunmayacağını bende biliyorum yalnız meme hassasiyeti kasık ağrısı birde bulantı olunca korktum :KK43:
Yani haptan sonra düzene girmeniz uzun sürebilir herkesin bünyesi farklı sonuçta, bir de o kadar test yapmışsınız negatif çıkmış 🙏🏻

Merhaba arkadaşlar,
Erkek arkadaşımla yaşadığımız yakınlaşmada iç çamaşırıma meni bulaşma korkusuyla Ertes 72 isimli ertesi gün hapını içtim. 14 Eylül'de adetim bitmişti. 16 Eylül'de bu olay yaşandı, daha sonra 17 Eylül tarihinde (yani 20 saat sonra) ertes 72 hapını içtim. Hapı içtikten 1 hafta sonra yani 24 Eylül'de hapın yan erkisi olan ara kanamayı yaşadım ve 1-2 gün sürdü. Adetime daha 15 gün olduğu için adet kanaması olduğunu düşünmedim. Düzenli adet gören bir kızdım takvime göre 9 Ekim'de adet görmem gerekiyordu. Hala olmadım yani şuan 6 gün gecikmiş durumda. Yan etki olarak 1 hafta kadar adet gecikmesi ve adet düzensizliği yapabileceği yazıyordu. Adet gecikmesi 1 haftayı geçerse korkmalı mıyım? Bu durumda doktora gitmeli miyim? Doktora gitsem ne gibi testler yapar? Bu konuda deneyimi olan var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Yaptığım gebelik testleri de hep negatif çıktı. O yüzden adet gecikmesinin yan etki olduğunu düşünüyorum. Ama böyle bile olsa, hap hormon dengemi bozmuş oluyor. Hiç adetim gecikmezdi, gerçekten içtiğime çok pişman oldum. İnşallah kısa sürede adet olurum. 1 gün önce kasık ağrısı yaşadım ama yine adet olmadım. Bu durumu yaşayan var mı ne kadar gecikti veya doktora gittiniz mi? Lütfen yazarsanız sevinirim.
Bu tür hapların hormon dengesini bozduğunu ve geçikme yapma ihtimalinin çok yüksek olduğunu duydum canım

Yapacağım, teşekkür ederim. Hapı aldıktan sonra daha adet olmadım. İlişkinin üstünden 32 gün geçti. Adet gecikmesi de 9 gün oldu. Bu sabah da idrar testi yaptım yine negatif sonuç verdi olsa çıkardı herhalde.
Olsa çıkardı. Adeti düzensiz kişiler ilişki üzerinden 3 hafta geçtikten sonra, adeti düzenli kişiler ilişki üzerinden 2 hafta geçtikten sonra yaptığı testte sonuç alır. Sonuç negatifse negatiftir. Sonuca güvenebilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Hormonlarımın zamanla düzelmesini bekleyeceğim anlaşılan. Adet söktürücü kullanmayı da düşünmesim şimdilik.
Eğer böyle düzensiz devam ederse bi kadın doğum doktoruna danışabilirsin canım en azından dengeyi sağlamak için seni yönlendirir

Olsa çıkardı. Adeti düzensiz kişiler ilişki üzerinden 3 hafta geçtikten sonra, adeti düzenli kişiler ilişki üzerinden 2 hafta geçtikten sonra yaptığı testte sonuç alır. Sonuç negatifse negatiftir. Sonuca güvenebilirsiniz.
Haptan önce adetim düzenliydi. Hayatımda ilk defa düzensizlik yaşadım bu hapla birlikte.

Eğer böyle düzensiz devam ederse bi kadın doğum doktoruna danışabilirsin canım en azından dengeyi sağlamak için seni yönlendirir
Haftaya gitmeyi düşünüyorum bu hapı kullandığımı söyleyeceğim. Hormonlarıma falan bakılır kandan diye düşünüyorum. Alttan muane yapmazlar herhalde bunun için. Daha önce hiç kadın doğuma gitmedim

Hamile değilsiniz 54 gün sonra yaptığınız idrar testinde ne olduğu çıkar. Öncelikle sakin olun. Adet yaklaştığı için de kasık ağrısı çekiyor olabilirsiniz. Sizde olmayan tek şey gebeliktir. Belki kist vardır belki stresten kendinizi dinlemekten kaynaklı daha yoğun belirtiler hissediyorsunuz. Kulaktan dolma bilgilerle kendinize bu eziyeti yapmayın lütfen. Açın doktorlar sitesindeki soruları okuyun. Orada bu tarz sorular mevcuttur. Acabalarla bu hayatı kendinize yük edersiniz.
O olaydan sonra da 2 ay kanamam oldu ama işte bu ağrılar etkiler olunca korktum hemde çok birde ben ikinci adetim olalı 1 hafta oldu, regl zamanında da değilim o yüzden korktum

Haftaya gitmeyi düşünüyorum bu hapı kullandığımı söyleyeceğim. Hormonlarıma falan bakılır kandan diye düşünüyorum. Alttan muane yapmazlar herhalde bunun için. Daha önce hiç kadın doğuma gitmedim
Hormon testi adetin 3.gününden itibaren yapılıyor diye biliyorum canım ama doktor gerekli olan şeyleri yapar senin de için rahatlar

X