Ertesi Gün Hapı Sonrası Adet Gecikmesi yaşayan var mı? (Ertes 72)

Benim iki kere aynı tarihlerde kanamam oldu ama kasık ağrıyla bulantısı iki gündür olunca korktum
Ama sen regl olmuşsun zaten düşünmen gereken bir şey kalmamış ki. Ben ilacı içtikten sonra daha regl olmadım. Olman gereken zamanda mı oldun regli, yoksa gecikti mi?

Ama sen regl olmuşsun zaten düşünmen gereken bir şey kalmamış ki. Ben ilacı içtikten sonra daha regl olmadım. Olman gereken zamanda mı oldun regli, yoksa gecikti mi?
Olmam gereken zaman da oldum Eylül de de oldum Ekim de de ama işte benim de mide bulantısı kasık ağrısı olduğu için korktum birde sen test yaptin mi hiç

Evet istemiyorum. Ayın 25'ine randevu aldım. Eğer o zamana kadar regl olmazsam her türlü günü geçmiş olacak. Hiç kadın doğuma gitmemiştim ilk olacak. Kandan hormonlarıma falan bakarlar muhtemelen dimi. Ertesi gün hapı yüksek miktarda progesteron hormonu içerdiğinden hormonlarımı bozduğundan şüpheliyim. Bekar olduğum içim alttan kontrol yapmazlar soru sorarlar sadece belki. Abla ben de 24 yaşındayım ama gerçekten tecrübesizim yani bu konularda ilk defa hormon ilacı aldım vücuduma yapacağı etkiyi bilemedim. O yüzden doktora gittiğimde doktor da bana ne soracak ne yapacak pek bilgim yok. Bilgili ve tecrübeli birisiniz teşekkürler.
Evet kandan hormonlara bakarlar tatlım.

1. Toplam o günle beraber 57 gün oldu
2. Bir saat oldu olmadı hemen içtim
3. O olayı yaşamadan 1 hafta önce falan reglım bitmişti, eylülün 7 sinde oldu kanamam 5 gün sürdü, o reglımda 5 günde iki Pet bile dolmadı. İlk iki gün pıhtılı geldi, kırmızı da geldi. Sonra bu ekimin 7 sinde oldu yine kanamam o da 5 gün sürdü, kirmiziydi bu da ama işte ilacı içmeden önce ki adetlerim gibi dolu dolu gelmedi. O yüzden korktum acaba yerleşme kanaması mıdır diye ?
4. İdrar testini defalarca yaptım ilk idrar testini o olaydan 28 gün sonra yaptım, sonra diğerlerini o aralıklarla yaptım, 45 gün üstüne yaptım yine, birde 3 gün önce yaptım erken gebelik testi
Tatlım sen bi de 54 gün geçmiş üzerinden erken gebelik testi mi aldin? Senin hamile olma ihtimalin zürafaların uçma ihtimalinden daha az öyle söyleyeyim.

Merhaba arkadaşlar,
Erkek arkadaşımla yaşadığımız yakınlaşmada iç çamaşırıma meni bulaşma korkusuyla Ertes 72 isimli ertesi gün hapını içtim. 14 Eylül'de adetim bitmişti. 16 Eylül'de bu olay yaşandı, daha sonra 17 Eylül tarihinde (yani 20 saat sonra) ertes 72 hapını içtim. Hapı içtikten 1 hafta sonra yani 24 Eylül'de hapın yan erkisi olan ara kanamayı yaşadım ve 1-2 gün sürdü. Adetime daha 15 gün olduğu için adet kanaması olduğunu düşünmedim. Düzenli adet gören bir kızdım takvime göre 9 Ekim'de adet görmem gerekiyordu. Hala olmadım yani şuan 6 gün gecikmiş durumda. Yan etki olarak 1 hafta kadar adet gecikmesi ve adet düzensizliği yapabileceği yazıyordu. Adet gecikmesi 1 haftayı geçerse korkmalı mıyım? Bu durumda doktora gitmeli miyim? Doktora gitsem ne gibi testler yapar? Bu konuda deneyimi olan var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Yaptığım gebelik testleri de hep negatif çıktı. O yüzden adet gecikmesinin yan etki olduğunu düşünüyorum. Ama böyle bile olsa, hap hormon dengemi bozmuş oluyor. Hiç adetim gecikmezdi, gerçekten içtiğime çok pişman oldum. İnşallah kısa sürede adet olurum. 1 gün önce kasık ağrısı yaşadım ama yine adet olmadım. Bu durumu yaşayan var mı ne kadar gecikti veya doktora gittiniz mi? Lütfen yazarsanız sevinirim.
O ara kanamayı adetten sayıp kaç günde bir oluyorsan o zamanı bekleyeceksin bende 15 gün once boyle bı durum yasadım fakat ara kanama dedıgım seyden 27 gun sonea tam döngümde adet oldum

O ara kanamayı adetten sayıp kaç günde bir oluyorsan o zamanı bekleyeceksin bende 15 gün once boyle bı durum yasadım fakat ara kanama dedıgım seyden 27 gun sonea tam döngümde adet oldum
Sizde bulantı ve oldu mu

Olabilir, bu ilaç her türlü yan etkiyi yapar bence. Regl olsak bi nebze olsun rahatlayacağız yine de. Hala başlamadı dimi reglin? Başlarsa haber verelim birbirimize. Tarihlerimiz aynı ve aynı durumdayız. Tam 8 gün gecikti ya. 1 haftanın normal olabileceği yazıyordu. Ama bu düzensizlik daha fazla da geciktirebiliyor demekki. İnşallah yakın zamanda adet oluruz.
İnşallah oluruz olmadım ben de hala ama olacakmışım gibi bel ağrım ve şişkinliğim var

Sizde bulantı ve oldu mu
Evet hatta şöyle soyliyim ben ilişkiden 18 gün sonra hcg yaptırdım ve ayrıyetten ilişkiden 36-44 gün sonra evde de test yaptm negatif ve hala midem arada bulanır gibi oluyor kasıklarım ağrıyor belim ağrıyor hatta bende bunu soruyorum hala acaba psikolojik mi diye ama büyük ihtimalle psikolojik bunlar cogu kısı oyle dıyor ..

Evet hatta şöyle soyliyim ben ilişkiden 18 gün sonra hcg yaptırdım ve ayrıyetten ilişkiden 36-44 gün sonra evde de test yaptm negatif ve hala midem arada bulanır gibi oluyor kasıklarım ağrıyor belim ağrıyor hatta bende bunu soruyorum hala acaba psikolojik mi diye ama büyük ihtimalle psikolojik bunlar cogu kısı oyle dıyor ..
Yani benim de bulanıyor sizin ne kadar oluyor o olay yasanali

Ay gerçekten mi böyleyse çok sevindim. Teşekkür ederim. Peki normal hesapladığın adet zamanından kaç gün geçmiş gibi oluyordu ara kanamaya göre hesaplayınca? Benim 17 gün fark oluyor

Canım ben 30 agustosta girdim adetimin 5. Günü bende norlevo kullanmıstım bes altı gün sonra o kanamayı yasadım hatta yasadıktan sonra bildiğin hamile hissettim hep sonea dayanamadım ilişkiden 18 gün sonra hcg yaptırdım biraz rahatladım ama tekrar düşüncelere kapıldım mıdem bulandı ağrılarım akıntılarım oldu ilk defa yasadıgım sonra ıste evde testlerı yapmaya basladım suan yaklasık 50 gün oldu

Ay gerçekten mi böyleyse çok sevindim. Teşekkür ederim. Peki normal hesapladığın adet zamanından kaç gün geçmiş gibi oluyordu ara kanamaya göre hesaplayınca? Benim 17 gün fark oluyor
Yani şöyle diyim ben normalde 26-27 günde bir olurdum 4 eylulde o kanama oldu 4 den itibaren saydım tam 27. Günde regl gordum . Ama sakın ağrı kesici icmeyin ağrıdan ölsenizde ben regl olunca iki gün normal gibiydi ikinci ve ücüncü gün apranax fort kullandım ve adrtım aşırı azaldı ücüncü dorduncu gün btmiş gibiydi

Canım ben 30 agustosta girdim adetimin 5. Günü bende norlevo kullanmıstım bes altı gün sonra o kanamayı yasadım hatta yasadıktan sonra bildiğin hamile hissettim hep sonea dayanamadım ilişkiden 18 gün sonra hcg yaptırdım biraz rahatladım ama tekrar düşüncelere kapıldım mıdem bulandı ağrılarım akıntılarım oldu ilk defa yasadıgım sonra ıste evde testlerı yapmaya basladım suan yaklasık 50 gün oldu
Ben de adetin 7. Günü kullandım ilacı, zamanlamalarımız denk geliyor. Ara kanamaya göre adetini olduysan muhtemelen ben de öyle olacağım. Ama adet olduğuna göre rahatlayabilirsin bence testler de negatif çıktığına göre gebelik riski yoktur. Sadece bu hap hormonlarımızı bozduğundan adet düzensizliği bir süre daha devam edebilir gibi geliyor.

Ben de adetin 7. Günü kullandım ilacı, zamanlamalarımız denk geliyor. Ara kanamaya göre adetini olduysan muhtemelen ben de öyle olacağım. Ama adet olduğuna göre rahatlayabilirsin bence testler de negatif çıktığına göre gebelik riski yoktur. Sadece bu hap hormonlarımızı bozduğundan adet düzensizliği bir süre daha devam edebilir gibi geliyor.
Sende muhtemelen o dongün geldiğinde olacaksındır. Olmasan bile mesela ayın 5 inde aara kanaman olduysa obur ayın besıne kadar bekle .
Bende regl geldı ama ıkı gun normaldı sonea ben apranax fort ıctım ıkıncı ve ucuncu gun büyük olasılıkla o azalttı adetımı hatta üç ve dördüncü gün bitmiş gibiydi ondan korktum ama daha sonra ıkı tane negatıf evde testı gorunce rahatladım bıraz

Meme hassasiyetiniz oldu mu peki

Meme hassasiyetiniz oldu mu peki
Yanı o bi garipti tam göğüslerimde bi sorun yoktu ama tam ıkısı arasında kemık kısımlarımda bıraz sıkıntı oldu o da tabı gögüslerime yansımıstır dıye dusundum bıde asırı zayıfım . Aslında vücudumuza fazla dikkat ediyoruz bu yuzden sorun yasıyoruz o psıkolejıdeyız dıye böyle dusunuyorum . Bazen tam unutuyorum olayı bi belirti oluyor durduk yere hoppa tekrar düşünüp duruyorum sizde de muhtemelen böyledir ama inan ki hic sanmıyorum ikimizi de

Yanı o bi garipti tam göğüslerimde bi sorun yoktu ama tam ıkısı arasında kemık kısımlarımda bıraz sıkıntı oldu o da tabı gögüslerime yansımıstır dıye dusundum bıde asırı zayıfım . Aslında vücudumuza fazla dikkat ediyoruz bu yuzden sorun yasıyoruz o psıkolejıdeyız dıye böyle dusunuyorum . Bazen tam unutuyorum olayı bi belirti oluyor durduk yere hoppa tekrar düşünüp duruyorum sizde de muhtemelen böyledir ama inan ki hic sanmıyorum ikimizi de
Ya aynen öyle düşündükçe deliricem, zaten benim içime organ falan girmedi sadece *ürtünme oldu

Ya aynen öyle düşündükçe deliricem, zaten benim içime organ falan girmedi sadece *ürtünme oldu
Benim direkt cinsel ilişkiydi bana imkansız diyolarsa sen imkansızın imkansızısın . Ben doktorlar sitesinde bir cok doktorun goruslerını ınceledim sürtünme ile gebelik olmaz diyorlar hatta bak sana direkt isim vereyim makalelerini oku KUTAY BİBEROĞLU muhakak oku daha cok rahatlarsın

X