Ertesi Gün Hapı Sonrası Adet Gecikmesi yaşayan var mı? (Ertes 72)

morkalppp

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2021
26
1
26
Merhaba arkadaşlar,
Erkek arkadaşımla yaşadığımız yakınlaşmada iç çamaşırıma meni bulaşma korkusuyla Ertes 72 isimli ertesi gün hapını içtim. 14 Eylül'de adetim bitmişti. 16 Eylül'de bu olay yaşandı, daha sonra 17 Eylül tarihinde (yani 20 saat sonra) ertes 72 hapını içtim. Hapı içtikten 1 hafta sonra yani 24 Eylül'de hapın yan erkisi olan ara kanamayı yaşadım ve 1-2 gün sürdü. Adetime daha 15 gün olduğu için adet kanaması olduğunu düşünmedim. Düzenli adet gören bir kızdım takvime göre 9 Ekim'de adet görmem gerekiyordu. Hala olmadım yani şuan 6 gün gecikmiş durumda. Yan etki olarak 1 hafta kadar adet gecikmesi ve adet düzensizliği yapabileceği yazıyordu. Adet gecikmesi 1 haftayı geçerse korkmalı mıyım? Bu durumda doktora gitmeli miyim? Doktora gitsem ne gibi testler yapar? Bu konuda deneyimi olan var mı? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Yaptığım gebelik testleri de hep negatif çıktı. O yüzden adet gecikmesinin yan etki olduğunu düşünüyorum. Ama böyle bile olsa, hap hormon dengemi bozmuş oluyor. Hiç adetim gecikmezdi, gerçekten içtiğime çok pişman oldum. İnşallah kısa sürede adet olurum. 1 gün önce kasık ağrısı yaşadım ama yine adet olmadım. Bu durumu yaşayan var mı ne kadar gecikti veya doktora gittiniz mi? Lütfen yazarsanız sevinirim.

Ben de anlattığın tarihler içerisinde aynı olayları yaşadım çok stres yapıcı bir durum aynı olayları ben de yaşıyorum şu anda regl olacakmış gibi ağrılarım var ama olmadım hala ertesi gün hapı düzensizlik yapıyormuş ben ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum dengeyi bozan bir hap sonuçta

Bu hapı içtiğime pişman oldum gerçekten hormonlarımı ve psikolojimi bozdu. Şuan 1 hafta gecikti adetim stres içinde bekliyorum. Bir gelişme olursa yazar mısın haberleşelim lütfen. Cevabın için teşekkürler.

Ben de pişmanım içsen bir dert içmeden bir dert benimde gecikti ama olacakmış gibiyim yazarım tabi rica ederim

Bende içtim o hapı pis iğrenç bisey

Bende içtim o hapı pis iğrenç bisey
İçmez olaydım ya sürekli farklı bir yan etkisi çıkıyor. Bir gün meme hassasiyeti, bir gün kasık ağırısı, sivilce ve adet gecikmesi de yaptı zaten. Bir daha tövbe içmem yani. Bulaşmış mıdır korkusuyla içmiştim. Sizde kaç gün regl gecikmesi yaptı?

Siz ne zaman içtiniz hapı, bende de meme hassasiyeti yaptı şuan arada da oluyor, sizin meme ucunuzda hafif beyazlık oldu mu

Ertesi gün hapı kullanıp memeden akıntısı olan oldu mı
Olabilir, bu ilaç her türlü yan etkiyi yapar bence. Regl olsak bi nebze olsun rahatlayacağız yine de. Hala başlamadı dimi reglin? Başlarsa haber verelim birbirimize. Tarihlerimiz aynı ve aynı durumdayız. Tam 8 gün gecikti ya. 1 haftanın normal olabileceği yazıyordu. Ama bu düzensizlik daha fazla da geciktirebiliyor demekki. İnşallah yakın zamanda adet oluruz.

Sitede bu durumu yaşayan bütün hanımlar aynı karmaşayı yaşıyor. Arkadaşlar ertesi gün hapından sonra gelen kanamanız ara kanama falan değil, az ya da çok gelmesi, normal regl.inize benzeyip benzememesi onemli degil, o bir regl.dir ve sonraki ay regl.ini onun uzerinden 28-29-30 yada regl duzeniniz ne zamansa o zaman gelir. Yani regl.niz 6 gün falan gecikmedi, daha regl.inize vakit var. Ve bu kadar yaptığınız hamilelik testleri yalan söylemez, merak etmeyin hamile degilsinizdir.

Ayrıca goguslerinizin hassaslaşması vb durumlar illa hamilelik belirtisi degildir, kullandiginiz ertesi gün hapları hormondur ve hormonlar insan vucudunda birtakim degisiklikler yapabilir.

Ayrıca goguslerinizin hassaslaşması vb durumlar illa hamilelik belirtisi degildir, kullandiginiz ertesi gün hapları hormondur ve hormonlar insan vucudunda birtakim degisiklikler yapabilir.
Bir anda vücudumuza yüksek derecede hormon almak hiç iyi bir şey değilmiş gerçekten. Hormonlarımın dengesini bozduğum için pişman oldum. Doktordan randevu aldım. Acaba ne gibi tahliller yapar doktor bir bilginiz var mı? Hormonlarımın dengesi bozulduysa bir şekilde tedavisi olur mu sizce?

Öncelikle zamanınızı ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim. Bazıları ara kanama yaşasa bile zamanında regl olmuş ondan endişelenerek reglimin geciktiğini düşündüm. Ara kanamaya göre hesaplarsam da 21'inde olmam gerekiyor. İnşallah daha fazla gecikmez.

Sen hamile kalmak istemiyorsun doğru mudur?
Doktora gideceksin, ben iliski yasadim ertesi gün hapi kullandim ama hamile miyim merak ediyorum diyeceksin, beta hcg.ye bakmak icin kan vereceksin, %99.99 negatif cikacak ve bitecek olay. Hormonlarin falan bozulmuş değil, bak üstte yazdiklarimi bir daha oku lütfen, regl.in falan gecikmiş değil bu kadar tedirgin olma. Tek bir ertesi gun hapiyla hormonlar bozulsa ohoooo bu sitede ne ilaç kullanan insanlar var ben de dahil buna o zaman biz komple mefta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…