Aile Planlaması Ertesi gün hapi hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen bakın

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Renkli bukalemun

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2017
701
722
Merhaba kızlar
Ben Şubat ayında hamile kaldım.bebek 6 hafta da kalıp gelişmediği için gecikmeli düşük olarak Nisan ayının ortasında kürtaj oldum.kürtaj olalı tam 2 ay oldu.
Haziran ın ilk haftası ilişkiden sonra fark ettik ki prezervatif yırtılmış. (Şaka gibi okuduğumda/duyduğumda inanmazdım ama başıma geldi) hiç gecikmeden nöbetçi eczaneninde yan sokağımızda olmasından hemen ertesi gün hapı aldık. Ertes 72.
Reglim 4 gün gecikti lakin geçen ayda kürtaj dan sonra ilk adetim olduğu için gecikmeli olmuştu.
Ertesi gün hapı kullanmış olmama rağmen hamile kalma ihtimalim var mı?
Regl gecikmesi; kürtaj+ertesi gün hapına bağlı mıdır ?
Aksi gibi hiçbir regl belirtiside yok çıldıracağım . İdrar testi alıp çift çizgi görmekten korkuyorum.

Gebe miyim diye soruyorsunuz ama 17 haftalık da gebe görünüyorsunuz yani takvimde :)) anlayamadım ben.

Hormonları çok etkiliyor o ilaç gecikme sebebi o olabilir, gelinimiz de kullanıp bi 2 3 ay kadar gecikmeler yaşadı bikaç haftalık. Siz bi test yapın rahatlayın.

Ertesi gün hapı yüzde yüz koruma sağlamaz, gebe kalma ihtimaliniz vardır. Yan etkilerinden biri regl döngüsünü bozmasıdır ama bildiğim kadarıyla herkeste her zaman olmaz. Lütfen test alın ve böyle konuları foruma değil de bir doktora, eczacıya sorun gerekirse. Prospektüse bakın, internette vardır attıysanız da. Burada yanlış bilgiler olabilir, sizi yanlış yönlendirebilir.

Gebe miyim diye soruyorsunuz ama 17 haftalık da gebe görünüyorsunuz yani takvimde :)) anlayamadım ben.

Hormonları çok etkiliyor o ilaç gecikme sebebi o olabilir, gelinimiz de kullanıp bi 2 3 ay kadar gecikmeler yaşadı bikaç haftalık. Siz bi test yapın rahatlayın.
Ben onu kapatmayı unutmuşum teşekkür ederim size sonlandırmayı.ben 9.haftada kürtaj olmuştum üzerinden 8 hafta geçmiş

Ertesi gün hapı yüzde yüz koruma sağlamaz, gebe kalma ihtimaliniz vardır. Yan etkilerinden biri regl döngüsünü bozmasıdır ama bildiğim kadarıyla herkeste her zaman olmaz. Lütfen test alın ve böyle konuları foruma değil de bir doktora, eczacıya sorun gerekirse. Prospektüse bakın, internette vardır attıysanız da. Burada yanlış bilgiler olabilir, sizi yanlış yönlendirebilir.
Prospektüsü adeta hatmettim ilk 72saatte alırsanız gebelik olmaz diyordu kaldı ki ben üzerinden bir saat bile geçmeden aldım .
Beynim hamile değilimdir diyor ama birde etrafta herkes kürtaj dan sonra hemen hamile kalınır dediği için çatışıyorum

Ben onu kapatmayı unutmuşum teşekkür ederim size sonlandırmayı.ben 9.haftada kürtaj olmuştum üzerinden 8 hafta geçmiş
Allah hayırlı sağlıklı evlat versin hazır olduğunuzda inşallah..kondoma çok güven olmuyor, bi defa da benim içimde kalmıştı sabah koştur koştur jinekoloğa gidip çıkarttırmıştık, Allah tan bi şey olmadı :KK70:

Yaratan ol derse olur ,ama o haplar o kdr guvenilir ki adeta menepoza sokar :) saka bi yana gecikme de yapar hormonu bozuyoruz kolay mi?

ay çok rezildi ya doktor da şok olmuştu :KK70: bakın çıkardım içiniz rahat olsun dedi, ay nolur göstermeyin zaten çok utanıyorum demiştim :KK70: hayatımın en kepaze anlarındsn biriydi :KK70:
Ay gece gece kendi stresimi gerginliğimi unutturdun güldürdün beni Allah da seni güldürsün inşallah 😂☺️ şöyle bir hayal ettim de görüntüyü 🙈🙈

Ay gece gece kendi stresimi gerginliğimi unutturdun güldürdün beni Allah da seni güldürsün inşallah 😂☺ şöyle bir hayal ettim de görüntüyü 🙈🙈
amiiinnn ne güzel dua etmişsin :) o görüntüyü ben hatırlamak istemiyorum ama hayatımda ilk defa gördüğüm o doktor ve an zihnime çakılı, aklıma geldiği an gözümde canlanıyor..kadıncağız gülcekti de hipokrattan utandı zaar :KK70:

amiiinnn ne güzel dua etmişsin :) o görüntüyü ben hatırlamak istemiyorum ama hayatımda ilk defa gördüğüm o doktor ve an zihnime çakılı, aklıma geldiği an gözümde canlanıyor..kadıncağız gülcekti de hipokrattan utandı zaar :KK70:
Ya bu ne güzel içten bir anlatım nasıl sevecensin sen öyle 🥰şuan kocaman bir kucaklayıp sımsıkı sarılasım geldi ♥️

Ya bu ne güzel içten bir anlatım nasıl sevecensin sen öyle 🥰şuan kocaman bir kucaklayıp sımsıkı sarılasım geldi ♥
kucaklaşalım o zaman 🤗

Allah size sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah, sağlıklı sıkıntısız bir gebelik ve doğum geçirmeni diliyorum..

X