Aile Planlaması Ertesi gn hap!yardm edinnnn...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

dloss35

Guru
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2009
2
0
41
merhabalar kafama takılan bı soru var hiç bi cevap alamıyorum yardım edın lutfen... adet gunume 3-5 gun kala eşımle bi hata dolayısıyla korunamadık. bılenler vardır belkı norlevo die bı ertesı gun hapı aldım 48. saatte bunu kullandım. son adetım 27 ocakta olmustu yaklasık bi 4- 5 gunluk gecıkme yaşadım test yaptırdım testte negatif doktorumda bu kadar stres yapma ondan dolayıda gecıkebılır dedı. henuz cocugum olsun ıstemıyorum ne yapıcagımı bılemedım bı akıl verın lutfennnn.....:1no2:

canım norlevo yüklü miktarda hormon içerdiğinden ötürü adet döngünde değişime neden olabilir hatta ara kanamada olabilir.hem sen 48 saatte almışsın bence etkili olmuştur. o yüzden şimdiden tedirgin olma.. ama şunu söylemek isterim bebeğin olacaksa önüne geçemezsin kısmetine mani olamazsın onuna.s

bende 22saatte aldım ama adette gecikme yaşadım 8gün geçince şüphelendim test yaptım sonuç pozitif kan testi yaptırmadım şu an bebek istemiyorum bebeğim daha çok küçük 13aylık ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin

canım norlevo yüklü miktarda hormon içerdiğinden ötürü adet döngünde değişime neden olabilir hatta ara kanamada olabilir.hem sen 48 saatte almışsın bence etkili olmuştur. o yüzden şimdiden tedirgin olma.. ama şunu söylemek isterim bebeğin olacaksa önüne geçemezsin kısmetine mani olamazsın onuna.s

cevabın için çok teşekkür ederim.ama bebek için henüz erken ama kısmette böyle gelmesi varsa yapabilecek bişe yoktur:1rolleyes: umarım gecıkmesı uzun surmez bende bu stresten kurtulurum testlerde negatif cıkıo ne olcaksa bır an once olsun :))

12. saatte hapı aldım sonuç 2 haftalık hamileyim. vede yaptıım idrar testi negatiftihemenkan testi yaptım şüphelenenler bence kan testi yapsın .

bende cok yasadim ve kullandim ertesi gün hapini hic gecikme olmadi ama tabi bünyeden bünyeye fark eder.
hbg tebrikler bak 12 saatte aldigin halde ilaci kacak yolcu binmis nasip,elden ne gelir.

merhaba.yeni evlendiğimde bende içmiştim ertesi gün hapını.hemen ertesi gün aldım ve içtim ilacın içinde zaten gebelik testi vardı,testi yapın ve hamile değilseniz ilacı için diyodu,ben yaptım hamile değildim ve ilacı içtim .ama beni çok kötü yapmıştı hiç unutamıyorum sabaha kadar uyuyamamıştım mide bulantsı vs.:kızgın:

bu durumu korunmadan önce çok fazla yaşadım o ilacı kullandıktan sonra aslas hamile kalmaman lazım..doğru kullandıysam ama... ilacın içeriği yüklü.. zaten döllenmeden sonra 5 gün geçmesi lazım hamile ollduğunu anlaman için.. detaylara dikkat etmen lasım...

acaba neden adet olmadım düşüncesi de adeti geciktiriyor.

Bol bol adaçayı tavsiye ediyorum...

adaçayı gerçekten iyi geliyor içim dışım adaçayı oldu zaten bu aralar :kızgın: bir hafta önce içtim ilacı yan etki olmadı ama adette olmadım strese girdim biraz :/

merhabalar kafama takılan bı soru var hiç bi cevap alamıyorum yardım edın lutfen... adet gunume 3-5 gun kala eşımle bi hata dolayısıyla korunamadık. bılenler vardır belkı norlevo die bı ertesı gun hapı aldım 48. saatte bunu kullandım. son adetım 27 ocakta olmustu yaklasık bi 4- 5 gunluk gecıkme yaşadım test yaptırdım testte negatif doktorumda bu kadar stres yapma ondan dolayıda gecıkebılır dedı. henuz cocugum olsun ıstemıyorum ne yapıcagımı bılemedım bı akıl verın lutfennnn.....:1no2:

Hapı 48 saatte içtiysen canım,gebelik riski yoktur.

bende 22saatte aldım ama adette gecikme yaşadım 8gün geçince şüphelendim test yaptım sonuç pozitif kan testi yaptırmadım şu an bebek istemiyorum bebeğim daha çok küçük 13aylık ne yapacağımı bilmiyorum yardım edin

Canım ilaç doğru kullanıldığı taktirde %100 e yakın koruma sağlıyor.
72 saati geçmemek lazım
72 saat içinde en erken sürede almak lazım
Daha önceden bir gebelik olup olmadığını bilmek lazım.
Hapı içtim ertesigünkü ilişkidede korur mantığıyla yola çıkıp,korunmasız ilişkiye devam etmemek lazım.
Ertesi gün hapı bir doğum kontrol yönyemi değildir çünkü

demek ki bünyeye göre değişiyor olay...ben de bir kez kullandım 14 saat falan sonraydı sanırım...adetim de gününde oldu..ne bulantı ne de başka bi yan etki yapmadı..

Bu hapın gebeliği önlediği doğru fakat geride bıraktığı iz? Çok kötü dengeniz alt üst oluyo ve bir çeşit depresyon etkisi yaptığıda bir gerçek.

12. saatte hapı aldım sonuç 2 haftalık hamileyim. vede yaptıım idrar testi negatiftihemenkan testi yaptım şüphelenenler bence kan testi yapsın .

yaaaaaaaaa bende 12 saatten ldım hapı..hemde en tehlikeli gündü...acaba bende hamile kalırmıyım:KK43:((((((

yaaaaaaaaa bende 12 saatten ldım hapı..hemde en tehlikeli gündü...acaba bende hamile kalırmıyım:KK43:((((((

ben 12.saatte aldım hapı . norlevo . sabahta içtim 12 saat arayla . 10 gün sonra kendimi kötü hissetmeye başladım inanılmaz bi halsizlik adet sancısı gibi ağrılar göğüslerde şişme adet belirtileriama içim rahat etmedi test aldım 1 çizgi silik çıktı kan testi yaptım pozitif çıktı doktoruma söyledim durumu ertesi gün haplarına güvenmeyin dedi böyle durumlarla çok karşılaşıyorum. bide yumurtlama zamanımmış o gün bilmiydm. sonuç olarak hamileyim herkes benim kadar şanslı olmayabilir. şu aralar çok duyuorum norlevo kullanıp hamile kalan. dikkat edin arkadaşlar benden söylemesi

Off ne diyorsun ...

12 saat içinde bende kullandım ..

Şuan Regl olmadan önce yaşadığım tüm semptomları yaşıyorum ..

Umarım bişi olmaz :KK43:

HAMıLE değilmişim..dün adet oldum ve asıl adet olmam gereken zamanda oldum..herhangibir yan etkisi olmadı bana

merhaba bayanlar
bu ilac hakkinda fazla bi bilgim yok ama esimle korunmadan iliskiye girdik aslinda adetim yeni bitti daha 2-3 oluo bi riski varmi bilmiorum ama hamile kalmak istemiorum..kullanmalimiyim??

Doktorum kesinlikle tavsiye etmiyor ve bu hap %100 koruma sağlamıyormuş arkadaşlar. Ben de test yapmadan bu ilacı içmiştim ve şimdi hamileyim...Üzeleyim mi sevineyim mi ikilemdeyim.Çünkü bu bebek istemeden geldi Allah'ın verdiği bir hediye bana..Ama ya ona zarar verdiysem istemeden...ınanın şuan çok karmaşığım...Lütfen normal bir korunma yöntemi kullanın.Çünkü bu ilaç çok ama çok riskli...

X