Erken uyanan bebekler

dreamm134

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
161
35
35
Kızlar merhaba 10 aylık kızım ne sabah 5 bucukta uyanıyor bir türlü ileri cekemedim uyanma saatini kurulu saat gibi o saatte gözünü acıyor 6 dan önce odadan cıkarmamaya ısrarla geri uyutmaya calısıyorum ama malesef aylardır böyleyiz

Tatilde annemlere gittim fethiye ye bahceli evleri temiz hava carptıgından mı bilmiyorum orda da uyku saatleri aynıydı ama sabah 6 bucuk 7 de uyanıyordu

Benim bebeğimde 10 aylık genelde 6da uyanıyor ama arada 5.30 oluyor hatta bugün 5de uyandı 🤦 7.30 yatırmak için bi tık erken geldi bana ama. Ben her gün sabit 20.30da yatırıyorum. Gündüz kaç kere ne kadar uyuyor sizinki?

Benim bebeğimde 10 aylık genelde 6da uyanıyor ama arada 5.30 oluyor hatta bugün 5de uyandı 🤦 7.30 yatırmak için bi tık erken geldi bana ama. Ben her gün sabit 20.30da yatırıyorum. Gündüz kaç kere ne kadar uyuyor sizinki?
2 uyku yapıyor toplamda 2 saat uyuyor ama annemlerde de o saatte uyutuyordum orda 7 lere kadar uyuyordu

Odaya kalın perde takıp karartmayı denediniz mi? Belki en azından 7’ye çekebilirsiniz. Akşam uyuma saati iyi aslında o ayda bir bebek için.

Odaya kalın perde takıp karartmayı denediniz mi? Belki en azından 7’ye çekebilirsiniz. Akşam uyuma saati iyi aslında o ayda bir bebek için.
Odamda kalın perde var oda karanlık olmasına ragmen kurulu saat gibi gözünü acıyor yine de inatla yataktan cıkarmıyorum uyutmaya calısıyorum ama uyumuyo

Odamda kalın perde var oda karanlık olmasına ragmen kurulu saat gibi gözünü acıyor yine de inatla yataktan cıkarmıyorum uyutmaya calısıyorum ama uyumuyo
Sanırım kaderim benim oglum da bebekken böyleydi sabah 5 te uyanır kendi kendine sesler cıkarırdı baya bir bu sekilde devam ettik umarım kısın 6 lara ceker yaz saatinden de olabilir günes erken doguyor bebeklerin biyolojik uyku saatleri sasıyo

Standardını çok bilmiyorum ben oğlumun ihtiyaclarina göre ilerliyorum ama benimkine göre sizinki baya az uyuyormus. Benimki sabah uyandiktan 1 saat sonra falan bir daha uyuyor 1 saat civarı. Sonra 11 gibi uyuyor o uykusu 2 saat falan sürüyor (günün en sevdiğim zamanı 🤪) bir de 15-16 gibi uyuyor o da 1-1.5 saat. Kendisi uyumak istiyor zaten deli gibi gözlerini ovusturuyor. Akşamda en son 20.30 da uykusu geliyor yatırıyorum. Bizim de gece uyanmalarimiz aşırı sık o beni mahvediyor. Daha hiç diş de çıkarmadı 😩

Standardını çok bilmiyorum ben oğlumun ihtiyaclarina göre ilerliyorum ama benimkine göre sizinki baya az uyuyormus. Benimki sabah uyandiktan 1 saat sonra falan bir daha uyuyor 1 saat civarı. Sonra 11 gibi uyuyor o uykusu 2 saat falan sürüyor (günün en sevdiğim zamanı 🤪) bir de 15-16 gibi uyuyor o da 1-1.5 saat. Kendisi uyumak istiyor zaten deli gibi gözlerini ovusturuyor. Akşamda en son 20.30 da uykusu geliyor yatırıyorum. Bizim de gece uyanmalarimiz aşırı sık o beni mahvediyor. Daha hiç diş de çıkarmadı 😩
Ya aslında gündüz uykuları daha uzun da ben uyandırıyorum irlandalı anne gündüz uykularında her uykusunda bir saatten fazla uyursa gece sık uyanıyor diyo onun saatlerini baz alıyorum gece o yüzden uykularımız iyi bizimki de hala diş cıkarmadı 10 aylık ama tık yok

Bence sizinkinin gündüz uykuları fazla belki ondan fazla uyanıyor gece uykusundan calıyor diyorlar gündüz ayına göre bakın isterseniz gerçi bebişiniz kac aylık bilmiyorum ama

Ben uyandirirsam iyi uyansa bile sonrasında çok mızmız oluyor. Son uykusunu çok uzun uyumadigi sürece hiç ellemiyorum. Sizinki emiyor mu mama mı? Meme için mi kalkıyor diyorum bazen

Uyku saatini 9 a gecseniz belki işe yarar.. 1 hafta hep ezanla uyandık bizde hep aynı saatte uyanıyordu.. ama o zmn diş sancısı vardı..

Ben uyandirirsam iyi uyansa bile sonrasında çok mızmız oluyor. Son uykusunu çok uzun uyumadigi sürece hiç ellemiyorum. Sizinki emiyor mu mama mı? Meme için mi kalkıyor diyorum bazen
Bizimki de ben uyandırdıgım icin mızmız hep ama gece uykusu düzenli oldugu icin değer bence gündüz mızmızlıgına mama iciyor memeden de olabilir uykuya dönmek icin memeyi istiyor da olabilir kac aylık bebeginiz

Bizimki de ben uyandırdıgım icin mızmız hep ama gece uykusu düzenli oldugu icin değer bence gündüz mızmızlıgına mama iciyor memeden de olabilir uykuya dönmek icin memeyi istiyor da olabilir kac aylık bebeginiz
Bizimki memeden dolayı bence çünkü 2 çekip dalıyor hemen tekrar. Öyle geri uyusun diye bogusmali bir uyaniklik olmuyor. 4 gün sonra 10 aylık olcak

X