Erken hamilelik belirtilerine dair herşey

kardelennn123

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2023
157
46
29
Arkadaşlar herkese merhaba. 2 aydır burada okumadığım belirti kalmadı ama gerçekten genel olarak herkesin belirtisi kendine has. Ve bir gün hamile olduğumda buraya yazacağıma söz verdim Umutla çift çizgi bekleyenler için inşallah faydalı olur.
İlk başında şunu söyleyeyim, reglim aşırı ama aşırı düzenlidir fakat hamile kalmadan 1 ay öncesi 4 gün önce regl oldum ve normalde pıhtılı vs olmasına karşın 5 gün boyunca açık kırmızı ve az yoğun geldi. Regl bitimi Yumurtlama dönemimde 3 kez ilişki oldu tam emin değilim ama sanırım ovulasyondan bir gün önceki tuttu. İlk belirtim reglime bir hafta göğüslerimin üzerinde mavi iri damarlar oldu. Aynada görür görmez aa hamileyim dedim o kadar bariz. Ve bence hissediyorsunuz ya. Önceki 2 ayda da hissediyorum bu kez oldu diyodum ama gerçekten olduğundaki his çok farklı oluyo. Göğüslerdr şişkinlik oldu ama normal regl dönemindeki şişkinlikten farklıydı yumuşak gibi tarif edemiyorum. Haricen karnımda deli gibi şişkinlik oldu. Vücut ısım 36.7-37 arasında seyretti yüzüm kulaklarım ensem ateş çıkıyor gibiydi. Reglime 3 gün kala canım deli gibi erik çekti tabak tabak tuzlayıp yedim. 2 gün kala aşşırı gaz oldu. Hareket ettikçe baş dönmesi oldu. 1 hafta kala idrar rengim değişti( değişim derken net bişey söylemem normalde oldugundan farklı olması, herkeste farklıdır bu belirti)2 gün kaladan itibaren küçük tuvaletimin kokusu farklı gelmeye başladı bide üstü köpüklü gibiydi.Bide 1 hafta öncesinde gece sadece 1 kez öğürme ve aşırı mide bulantısı olmuştu kusamamıştım. Karışık anlattım gibi oldu ama inşallah açıklayıcıdır. Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin isteyen herkese nasip etsin amin

1 hafta kala yaptıgım test tek çizgiydi ama ben Belirtilerimden dolayı zaten üç dört gündür hamileyim diye geziniyordum. Beklenen adet tarihimde akşam yaptığım test 5 saniye içinde çift çizgi oldu. Akabinde hastanede kan verdim. Beta hcg 199 çıktı

Canım Allah tamamına erdirsin. Sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Ne zamandır planlıyordunuz. Bide gebelik için herhangi bitkisel bişy kullandın mı

Canım Allah tamamına erdirsin. Sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Ne zamandır planlıyordunuz. Bide gebelik için herhangi bitkisel bişy kullandın mı
Canım allah razı olsun isteyen herkese nasip etsin inşallah. Mart ayından bu yana planlıyorduk. Bitkisel hiç bişey kullanmadım elimden geldiğince dengeli beslendim. Abur cubur kola vs normalde de sevmem zaten. Ama şunu anladımki ne yaparsak yapalım rabbim ne zaman derse o zaman oluyor. Ben çin takvimine bakmıştım mart nisan kız ayıydı o aylarda olmadı diye çok üzüldüm istemsizce. Takvimde kız ayı bitti. İlk erkek ayında hamile kaldım. Bence akışına bırakmak en iyisi aşırı zor çok farkındayım ben de başaramadım ama öneri

Kanma bsy oldumu acaba hani derlerya yerlsme şeyi fln

Tabikide öyle. Rabbim ne derse o olur. Allahım inşallah bu ay sağlıkla gebe kalırım bende. Bu aydan çok ümitliyim. Ama bilmiyorum. Stres yapmak istemiyorum. Anne olmak istiyorum artık.

Kanma bsy oldumu acaba hani derlerya yerlsme şeyi fln
Hiç olmadı. Bende olur diye bekledim ama
Tabikide öyle. Rabbim ne derse o olur. Allahım inşallah bu ay sağlıkla gebe kalırım bende. Bu aydan çok ümitliyim. Ama bilmiyorum. Stres yapmak istemiyorum. Anne olmak istiyorum artık.
inşallah bu ay hayırlısıyla güzel haberler gelir sizden de

Kızlar ben döngümün 34. Günündeyim. 3-4 günlük bi geçikmem var. Gögüslerim günlerdir aşırı hassas. Kasıklarımda ara ara ağrı oluyor. Yerden her kalkmamda başım dönüyor. Acaba bunlar gebelik belirtisi midir

Test yapin ve kan verin, saydiklariniz hamilelik belirtileri arasinda.

önceden sürekli gebelik testi yapıyorum diye eşim genelik testlerini saklamış, şimdide sakladıgı yeri hatırlamıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…