Erken gebelik vajinal ultrasonda belli olur mu?

efeg

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
2
4
Merhaba, gebelik beklentim var ve bu ay regli belirtilerim erken başladı. Akıntı şikayetimle de doktoruma gittim genel kontrol amaçlı. Vajinal ultrasonla baktı ve 3-5 güne regli olacağımı duvarın yeterli kalınlığa ulaşmak üzere olduğunu söyledi. Ancak sonradan aklıma geldi acaba çok yeni olduğunda görememe ihtimalleri var mı? Yumurtlama günümün üzerinden 10 gün geçti ve bata da daha 6 gün olması gerekiyordu. Deneyimi veya bilgisi olan yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim.

Canım daha vajinal ultrason bile olsa görünmez gebelik biraz daha zaman gecmesi gerekir

Beta-hcg değeriniz 1.500-2000 leri bulmadan göremezsiniz. Bu da ortalama beklenen adet tarihinden 1 hafta 10 gün sonrası demek

Benim betam 295 ti 1 hafta sonra gelin keseye dediler düşün yani anca ozaman görünüyor

Genel kontrole gitmiştim rahmimin kalın olduğunu ve 3,8 mmlik bir kese gördüğünü söylemişti doktor. Hamile olma ihtimaline karşı kan testi verdi negatif çıktı ve polip olarak değerlendirdi. Yumurtlama günümden 3-4 gün sonraydı. Regl ol 2. günü bakalım operasyona alalım dediler ama ben hiç regl olamadım 7 aydır :) O yüzden beta şu kadar olmadan vajinalde görünmez diyenlere pek aldırış etmiyorum.

Doktorlar bile öyle söylüyor aldırış etmeseniz de, benim bebeğim görünmedi daha doktor asistanına 10binlerde olmadan göeünmez zaten dedi. Yani insanları yanlış bilgilendirmeyelim

Siznki görünmüş olabilir ama her insan da farklı bazı insanların geriden de gelebiliyor, normalde 5binlerde kese göeüniyor derler ama 7bin olduğunda bile keseyi zor gördüklerini söylemişti doktorum. Beta sadece kese göründükten sonra önemsiz.

Doktorlar bile öyle söylüyor aldırış etmeseniz de, benim bebeğim görünmedi daha doktor asistanına 10binlerde olmadan göeünmez zaten dedi. Yani insanları yanlış bilgilendirmeyelim
Vajinalde görüp karından göremediler benimkini de mesela 5000+ betayla sonradan göründü. Amacım yanlış bilgilendirmek değil. Başımdan geçeni söyledim. Her şey olabilir yani değişken bu işler :) hayırlısı olsun

Merhaba bende başımdan geçen bi şeyden bahsedeyim yorumunuzu okuyunca şüphe ettim. En son 29 haziranda adet oldum ve adetim düzenlidir 30 veya 28 günde bir olurum. Adetim geçmeden şüphelenip erken gebelik testi yaptım ve pozitif çıktı daha sonra kaset test yaptım silik çıktı ve kan testine gittim 8,23 çıktı 3 gün sonra tekrar kan verdim ve 4 çıktı kimyasal olabileceğini düşünüp birdaha kan vermedim ve adetimi bekledim 10 günden fazla günüm geçince doktora gittim ve muayene oldum karından ultrasonla bir şey göremedi ve vajinal muayene etti çok minik bir kese gördü ve kaset test yapmamı istedi yaptım ve negatif çıktı ve sağ yumurtalığımda iki adet su kisti çıktı bunlar zararsız dedi ve tarlusal adet söktürücü verdi şimdi sizin kan bile negatif çıkmışken gebe olmanız benim kafamı çok karıştırdı ve ben ilacı kullanıp bitirelim 5 gün oldu hala adet olmadım göğüs hassasiyetim başladı sanki olacak gibiyim ama bilemiyorum yardımcı olabilir misiniz nasıl anlayabilirim

Benim de ilk önce vajinal baktıklarında 3,8 mm kese görünmüştü ama kan negatifti. Polip dedi doktor ameliyat olmam gerekecekti ama dediğim gibi hamile çıktım. Sizin beta değerinizde düşme olduğu için belki birkaç güne regl olursunuz çünkü beta düşmeye başlamış bile. Kistlerden dolayı gecikiyor da olabilir. 1-2 hafta içinde olmazsanız tekrar baktırın belki rahim kalınlaşmasına kürtaj vs gibi uygulama yapabilir.

Benim beta düşmeye başladığında henüz regl günüm geçmemişti 1 ay önceydi yani daha sonra günüm geçti 15 gün oldu hemen hemen yine olmayınca gittim ve o zaman kese gördü mm söylemedi ama kaset testte negatif gördüğü için gebelik yok dedi

Ve kandaki beta düşmesini de söyledim 4-5 puan önemli değil ilk verdiğin önemli dedi

Selam canim, ayni durumu yasadim mayis ayinda. Regl gecikmemin ilk gunu kan negatif cikinca gecikmemin 5. Gunuydu sanirim kadin doguma gittim. Ulsltrason ile bakti ve max 5 gunde gelir adet goruyorum dedi. Ama hizli gelsin istiyosan tarlusal vereyim dedi ama gebelik riskine karsi beklemek istersen bir hafta gecikme sonrasi kan ver al dedi bende almak istemedim sonfa islerden vakit bulup anca kan vermeye gecikmemin 13. Gununde gittim brta hcg 30 du. Fakat iki gun sonra sifirlanmisti kimyasal dedi doktor. Ama kanamam olmadi gecikmemin 15. Gununde tarlusala basladim. 5 gun sonra regl oldum.

Yine kan testi verin net olması için bence

Yine kan testi verin net olması için bence
Ama tarlusak kullandım 6 gün boyunca doktorum yazdı yani ilaç bitti ve 7 gün içinde olursun dedi ama bugün 5. Gün gelen giden bir şey yok 7 gün bekleyeceğim yine gelmezse kan veririm artık teşekkür ederim sizede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…