Erken gebelik belirtileri

Sidredamla

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2018
23
14
33
Arkadaşlar merhaba;
Gebe kalmaya karar verdiğim gibi araştırmaya başladım ve en büyük yol gösterenim , yardımcım bu site oldu.Bu nedenle hamile kalınca bende yazmak ve yazılarını okuyarak yardım aldığım arkadaşlar gibi yardımcı olmak istedim.Öncelikle telefona uygulama indirdim ama asla işime yaramadı tarihleri tutturamıyor.Ovulasyon kiti aldım.Netten almanız her türlü daha karlı.Ben laoquick aldım ama piyasada bir çok marka var. Daha sonra doktora gittim hamile kalmak istediğimi söyledim testlerimde sorun çıkmadı ve erken hamile kalmak istiyorsan innofolic combo ilacını kullanacaksın.Kullanmaya başladım.24 saatte bir özellikle sabahları (eşlerin spermleri daha hareketli olurmuş) ilişkiye girdim ve belime yastık yerleştirdim ayaklarım dik 1 saat yattım.Kalkınca 3 4 saat duş almadım.Aldığım zamanda ılık hatta soğuğa yakın duş aldım.Bebek istediğim andan itibaren hiç bir ilaç almadım ve yemeklerime dikkat ettim özellikle et ve balığa ağırlık verdim. Çok şükür bebeğim kendini aratmadı ve 3. Ayda hamile kaldım.

BELİRTİLERİM
Gögüslerim :reglimin 13 gün öncesinden acayip şişti.Uçları sürekli çıkık haldeydi ve sürekli ağrıyordu.Uç çevresi koyu kahverengi oldu.Sporcu atletlerini giyiyordum sürekli.
Kasık ağrılarım: 15 gün öncesinden sürekli kasık ağrım oldu tabi bebek mi ovulasyon mu karar veremedim.
İçimdeki his: Tabiki tıbbı geçerliliği yoktur ama o ay hamile kaldığımı hissettim elim sürekli karnımdaydı.
Mide bulantısı: Regli tarihimden 10 gün önce bir gün eşimle dışarda yemek yedik.Reflü hastasıyım o yüzden mide yanmam başladı reflüden sandım aynı zamanada kasık ağrılarım devam ediyordu fazla önemsemedim eve geldim ve kustum 3 gün boyunca bulantım devam etti yediğim yemekten sandım.Bidaha bulantım ara ara oldu sürekli devam etmedi.
Akıntı: regli tarihimden 5 6 gün önce akıntım başladı ve akıntısı olan biri değilimdir.
Reglim geciktikten 2 gün sonra test yaptım kop koyu çift çizgiyi gördüm ve çok şükür bebeğim 9 haftadır benimle.
Rabbim isteyen herkese çok geciktirmeden bu muhteşem duyguyu yaşatsın.
Merak ettiğiniz bir şey olursa elimden geldiğince cevap verir yardımcı olurum.Tabiki doktor değilim ama merakınızı belki birazcık giderebilirim.

Canim hayirli ugurlu olsun bebegin. yuvana saglik bereket huzur getirsin insallah...

merhaba bayanlar öncelikle rabbim.kimsenin kucağını bos bırakmasın.biz esimle geri çekilme yöntemiyle korunuyoruz tepki gelecek biliyorum korunma yöntemi degil avunma yöntemi bu ama olursada tabiki aldırmam suan icin.degilsede 2sene sonrası icin dusunuyoruz sadece biraz erken olmus olur benim bugun regl gunum goguslerim 2gundur cok acıyor arada hafifden kasık agrısı var bosalma oncesi sıvıdanda gebe kalınabiliyormus sizce regl olmazsam testi nezaman yapsam dogru sonuc alırım kusura bakmayin biraz uzun oldu simdiden tesekkurler

hayirli olsun canım saglıkla kucagina alirsin insallah

hayirli olsun canım saglıkla kucagina alirsin insallah
Teşekkürler canım amin.Ben regli günüm geçtikten 2 gün sonra yaptım kop koyu 2 çizgiyi gördüm geç döllenme olmadığı sürece regli gününden itibaren yapılan testlerin doğru sonuç verdiğini biliyorum

biz geri cekilmeyle korunuyoruz ancak 4gun gecikti adetim goguslerim cok sis sadece hamilelige ihtimal vermiyorum ama rabbim ol dediysede kabulumuz tabiki olacak gibiyim 2gun daha bekleyip test yapacam bende

Canim allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin. O soyledigin ilaci doktor vermeden icemiyoruz sanirim ?

Merhaba. Cok guzel, bebek isteyen anneler icin faydali bir yazi olmuş. Teşekkur ederim.Sağlikla bebeginize kavuşun inşallah.

Canim allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin. O soyledigin ilaci doktor vermeden icemiyoruz sanirim ?
Yeni gördüm kusura bakma.Reçetesiz bir ilaç eczaneden direk alıyorsun devlet karşılamıyır ama benim doktorum önermişti istersen gidip doktoruna danış.teşekkür ederim güzel yorumun için

Istahim açıldı biraz adetim 2 gün gecikti test yaptım ama negatif çıktı çok kotuyummm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…