Erken ergenlik

Snowflakea8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2016
34
4
24
Ben 12 yasindayim . Erken ergenliğe girdim 10,5 yasinda . Bacaklarimdaki tüylerden rahatsız oluyorum . Annem yaşımın erken olduğunu söylüyor almak için . Ama etek , elbise falan giyemiyorum . Temmuzda da kuzenimin dügünü var . Elbise giymek istiyorum herkes elbise giyiyor . Buna çok üzülüyorum ne yapmalıyım yardım edin

Son düzenleme:
hoşgeldin,
annen haklı, giy sen eteğini, ne kadar kötü olabilir ki.
bir de annen demiştir,
ilk kez epilasyon hayat değiştiriyor, o yumuşak tüyler gidip sertleri geliyor, bu sefer düzenli olarak sürekli epilasyon yapman gerekiyor,
bu yaşta kendine bunu yapma.

hoşgeldin,
annen haklı, giy sen eteğini, ne kadar kötü olabilir ki.
bir de annen demiştir,
ilk kez epilasyon hayat değiştiriyor, o yumuşak tüyler gidip sertleri geliyor, bu sefer düzenli olarak sürekli epilasyon yapman gerekiyor,
bu yaşta kendine bunu yapma.

Ama gerçekten çok çirkin bir görüntü . Annem de giyme diyor etek , elbise . Napicam ben ya :110:

rahatsız edecek şekılde gıyme canım bence bu yaşta başlama zor olur daha da artırırsın....

Ama gerçekten çok çirkin bir görüntü . Annem de giyme diyor etek , elbise . Napicam ben ya :110:

yaşıtlarından mı çekiniyorsun, çok mu üzerine alınıyorsun,
ben görüyorum senin yaşında kızlar epilasyon yapmadan etek falan giyiyorlar, hiç de çekinmiyorlar,
ki doğrusu da bu bence,
daha epilasyon çilesine başlamak için yaşın gerçekten küçük.

yaşıtlarından mı çekiniyorsun, çok mu üzerine alınıyorsun,
ben görüyorum senin yaşında kızlar epilasyon yapmadan etek falan giyiyorlar, hiç de çekinmiyorlar,
ki doğrusu da bu bence,
daha epilasyon çilesine başlamak için yaşın gerçekten küçük.
Ya bakıyorum herkes giyiyor arkadaşlarımın böyle bir sorunu yok henüz . Ama benim var :/

bence etekten önce 10,5 yaşında regl olmanız çok anormal

bu yüzden doktora gidin öncelikle, birde bıldırcın yumurtası falan yiyorsanız hemen kesin ağzınıza bile sümeyin

bir de maalesef anne kafası sürekli dırdır edince ancak iyi tamam diyor

bu yüzden doktora gidin öncelikle, birde bıldırcın yumurtası falan yiyorsanız hemen kesin ağzınıza bile sümeyin

Geçen sene gittik zaten de ilgilenmediler . Genetik dediler . Yemiyorum .

merhaba güzelim
benim kızımda da erken ergenlik tehlikesi var
çocuk endokrin dr u takip ediyor, bu yaşa kadar hiç gittin mi bilmiyorum endokrin dr una
kemik yaqşına vs bakıldı mı?
sana tavsiyem dışarıda et ürünü,hazır gıdalar ve doğal olmayan hiç bişeyi yeme
mevsimi olmayan şeyleri yeme
hazır süt,yağlı peynir vb şeyleri tüketme
benim kızım 4 yaşında, biz 2 yaşından beri takip ediyoruz
allah kolaylık versin
illa elbise giymek istiyorsan uzun elbise giy böylelikle bacakların görünmez

Hormon testi yaptır
Tüylerin konusunda ben ağdayla almanda bi engel göremiyorum. Ama yanlış yönlendirmek istemem.. Benim kardeşim de 14 yaşında bacaklarını almaya başlamıştı.

Ben 12 yasindayim . Erken ergenliğe girdim 10,5 yasinda . Bacaklarimdaki tüylerden rahatsız oluyorum . Annem yaşımın erken olduğunu söylüyor almak için . Ama etek , elbise falan giyemiyorum . Temmuzda da kuzenimin dügünü var . Elbise giymek istiyorum herkes elbise giyiyor . Buna çok üzülüyorum ne yapmalıyım yardım edin
Koyu renk bir çorap giysen olmaz mı?Bir sürü çorap çeşidi var.

Regl olduktan sonra doktor da bir şey yapamaz artık. Çünkü ergenlik yaklaşık 2 yılda (kızlarda) regl olana kadar tamamlanan bir süreç. O 2 yıllık sürede bazı ilaçlarla yavaşlatılıyor sadece.
Yeğenimde böyle bir durum vardı o zaman araştırmıştım.

X