Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Gelmedi Rosem hakkaten. Ayıptır. Dolandı dolandı gelmedi. Kutlamaya da gelmedi. Eve dönsün , böyle olsun yine ; elimden çekeceği var. Bu topiğin kurucu üyelerinden be o. Kızarım heee. klava:

Canlarım ben yatıyorum müsadenizle. İyi geceler. İyi uykular. Tatlı rüyalar. Şeniz :asigim:

Neyi diyon dıptıs'ımmmmm. Yoklama listesini mi? :jeyyar: sırnaşık şey

Senin de adın yok heee. ilk günden aldın eksiyi. Tırnakları da kesmemişsin. Eteğin boyu da kısa. :mymeka:

:smiley-cool: ben mini severim yavyum :lepi:
benim işim çok yaf. arada geliom bakıom zaten oft önümde açık hep gözüm burda şakkıdı

slm arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum.

ben 4.5 yıllık evliyim yaklaşık 1 ve 1-5 sene aralıklarla,üç düşük yaptım.üçüncüden sonra çok tahlilller yaptırdık ama düşük sebebini bulamadık.eşimin siperm değerleri biraz düşüktü 3. hamileliyim eşimin klomen ve E vitamini kullandığı ay oldu.kendime çok dikkat etdiğim halde o da düştü ve 1 sene sonra doktora başvurduğumuz da eşimin siperm sayısının 2 000 düştüğünü ve hareketliliğin çok düştüğünü öğrendik sonuç olarak da vorikosel çıktı.temmuzun 15 nde ameliyat oldu doktor sperm artırıcı ilac falan vermedi değerlerin düzelip düzelmediğini de en az 3 ay en çokta 1 sene içinde belli olur dedi.
eşimin siperm değerlerinin düşük olması da düşüklere yol açabilirmiş o yüzden ameliyattan sonra hep korunduk ve hale korunuyoruz.biraz daha zaman geçsin, sperm analizi yaptırmayı düşünüyoruz

sizden ricam bana önerileriniz neler...korunmayı bıraktıktan sonra da burda sizlerle gün saymak istiyorum,...

Neyi diyon dıptıs'ımmmmm. Yoklama listesini mi? :jeyyar: sırnaşık şey

Senin de adın yok heee. ilk günden aldın eksiyi. Tırnakları da kesmemişsin. Eteğin boyu da kısa. :mymeka:

Üstelik saçlarını iki örgü yapmamış ve çorapları da sarı renk örtmenim:jeyyar:

( ispiyonco badem:roflol: )

tatlı rüyalar herkese:1hug:

hemen hem eşinize hem de kendinize kromozom gen testi yaptırın..Bir de eşiniz için y mikro delesyon testi..Ya özel bir labaratuvarda ya da genetik bölümü olan herhangi bir üniversite ya da devlet hastanesinde yaptırabilirsiniz..

kromozon testi yaptırdık ikimizinkide normal çıktı ama y mikro delesyon testini bilmiyorum niçin yapılır yardımcı olurmusunuz.

biz düşükler için araştırmaya ünüversite hastanesine de gittik ve istedikleri bütün testleri yaptırdık hiçbirinden bir sonuç alamadık...

ilginiz için çok teşekkürler.

rica ederim biz de eşim için yaptırmıştık:1rolleyes:

y mikro delesyon testi özellikle ağır oligospermi sorunu yani ağır sperm düşüklüğü olan erkeklere yapılan bir test..Kan tahlili ile yapılıyor..Genelde bir kaç düşükten ya da olumsuz tüp bebek sonuçlarından sonra öneriyor doktorlar...Çok üzgünüm çoook

Ama ilk başta önerilmeli...:1closedeyes:

Fadik cim hosgeldin topigimize.a.s.

Biz burada gercekten cok güzel paylasimda bulunuyoruz.
Nevrosky hepimizi bir arada tutuyor, birbirimizden haberdariz hep, simdide yoklama listesi yapmis. (Güzel olmus)kaydirigubbakcemile

Sorularini ayni durumda olan arkadaslar cevaplayacaktir. Benim bu konuda maalesef bilgim yok. Zaten en begendim seyde burda, kimse ukalalik yapmiyor. Uydurma seylerde yazilmiyor.:asigim:

Sanada Allah kolaylik versin, insallah yakinda sende müjde verirsin bizlere.:CüvCüv:

Çok önemli bir şeyi daha söylemeyi unuttum

bu y mikrodelesyon testleri özellikle varikoseli olan erkeklerde uygulanıyormuş...

bize bunu hiç önermediler hatta biz düşükler için arştırma yaparken eşimin sperm değerlerini hiç sormadılar yakın bir zaman da sadece bir doktor düşüklerin sperm değerlerinden olabileceğini söğledi yani yeni öğrendik ameliyatı devlet hastanesinde oldu yaptırdığı bütün tesler hastanede dosyasında kaldı.bu yüzden dediğiniz o testi yaptırıp yaptırmadığımızı hatırlamıyorum.ama gerekirse bu testi tabiki yaptırırız..

çok sağoll

hoşbulduk canım gerçekten çok güzel paylaşımlarınız var.ben de artık aranızdayım a.s

Canım doktor var doktor var...:çok üzgünüm:

Allah ne onlara muhtaç etsin ne de onlarsız bıraksın..

Allah iyi doktorlara düşürsün hepimizi..:Saruboceq:

illa bir müddet çekeceksin,bir kaç düşük yapacaksın,onların ceplerini dolduracaksın,seni bir güzel sömürecekler sonra da eee hadi bu kez şu testi yaptıralım diyecekler..Hemen tedaviye giderlerse yeterince sömüremezler..klava:

yaptırdığınız testlerin sonuçlarının fotokopisini çektirin bir kaç tane de..sizde de bir kaç nüsha olmasında fayda var:1hug:

yaptırdığınız testlerin sonuçlarının fotokopisini çektirin bir kaç tane de..sizde de bir kaç nüsha olmasında fayda var:1hug:

çok haklısın canım a.s bütün testlerimi saklıyorum sadece eşimimim o ameliyettan önce yaptırdıklarını sonra bize vercekler sandık ama vernediler bizim elimize hiç geçmedi hastanede kaldı. ama eğer gerekirse ne tahlil olursa olsun yaptırırız inşallah

isteyin bize lazım ,fotokopisini çektiricez deyin...

Canım benım aramıza hoşgeldinn.Canım benımde eşimin tahlilleri doktorun dosyasında kalıyordu.Ben eşime dedim fotokobisini iste bende görmek istiyorum gözümle dedım ve dr vermiş fotokobısını sizde isteyebilirsinizz

hoşbulduk canım evet çok haklısınız en yakın zaman da teslerin kopyalarını isteyeceğim a.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…