Erkek çocuk neden kızlarla daha çok iletişim kurar ?

Kedimekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2018
77
12
31
Oğlum 5 yaşında anaokuluna gidiyor. Sınıfında en çok kimi seviyorsun ve kiminle oynuyorsun sorusu genelde kız arkadaşı oluyor. Çok sevdiği ve sürekli oynadığı erkek arkadaşı da var ama kız daha çok. Mesela bi ortama girdiğimiz de erkek arkadaştan önce kız arkadaş ediniyor ve kızlarla daha rahat iletişim kuruyor. Sitede sürekli kızlarla oynuyor. Kendi cinsiyetinin farkında ama sürekli kızlarla arkadaşlık kurması ilk tercihi o olması beni endişelendiriyor. Bu durum böyle gider ve okul hayatında zorbalığa uğramasından korkuyorum. Sonuçta toplumda sürekli kızlarla arkadaşlık kuran erkelere özellikle erkekler tarafından neler söylendiğini biliyoruz. Dışlanmasından korkuyorum

Erkek çocukların enerjisini yakalayamıyor olabilir. Kızlar daha çok oyun kuruyor. Daha sakin oyunlar oynuyorlar.

Kız çocukları hep erkek çocuklarla iyi anlaştığında bir sorun yok. Hatta ‘erkek gibi kız maşallah’ yakıştırması bile var; erkek çocuklar kızlarla anlaşınca lolololo.. bırakın cinsiyetçi yaklaşımları. Çocuk kiminle mutluysa onunla oynasın. Daha 5 yaşında.

Arkadaşlar keşke herkes üremese diyoruz ya üremeden sorumlu devlet bakanı olacak.Uremek isteyenler çok ciddi psikolojik testlerden geçecek ama sağlam testlerden aylarca sürecek testlerden.testi geçemeyen direk kisirlastirilacak yalnızca testleri daha doğrusu anne baba olabilir sıfatını kazananlar üreyebilecek.
Bu cehaletin ve kepazeliklerin önüne ancak böyle geçebilir,bu hastalıklı toplumu ancak böyle duzeltebilirz.
Sadece bu olay için değil ölen narinler,ozgecanlar,caglalar,handeler için söylüyorum.

Iletisimi kuvvetli bir cocuksa, hatta gelisimi yasitlarindan ilerideyse kizlarla daha iyi anlasiyor olabilir. Kiz cocuklari erkek cocuklardan daha hizli olgunlasir bu yuzden oyun oynama bicimleri de daha komplekstir. Benim annemin kendisiyle yasit dayisi ustun zekali ve cocukken sadece kizlarla arkadaslik ediyormus.
Sizin daha onceki konulariniza baktim. Sanirim cocugunuzun bir kimlik karmasasi yasadigindan suphe ediyorsunuz. Asla boyle bir sey olamaz demeyecegim, bu da bir ihtimal. Dilerseniz bir cocuk psikologuna goturun, oyun terapisiyle icinde tuttugu bazi seyler varsa anlatabilir.

Of ne kadar cahilce sacmasapan bir düşünce ya.kizlarla konuşan erkeklere ne denir biliyormusmus ne deniyor hanfendi(!) söyleyin de biz de bilelim.cocuklarin kafasına sacmasapan şeyler sokmayın.birakin kimle anlaşıyorsa onunla arkadaş olsun.
Evet cahilce saçma sapan ama bir Ekşi sözlüğe girip baktığınızda bile neler yazıldığını görürsünüz. Bunlar benim için sorun değil sorun olan oğlumun yaşayacağı sıkıntılar

Evet cahilce saçma sapan ama bir Ekşi sözlüğe girip baktığınızda bile neler yazıldığını görürsünüz. Bunlar benim için sorun değil sorun olan oğlumun yaşayacağı sıkıntılar
Birincisi eksi sozluk artik eskisi gibi degil, ergen yuvasi, o yuzden oradaki yorumlari dikkate bile almayin bence.
Birakin cocugunuz kiminle arkadas olmak istiyorsa onunla olsun. Bende ikiz var ve kizim ogluma gore cok sosyal ama oglum da cok hareketli. Gorumcemin oglu var mesela, o da kizlarla takilmayi seviyor cunku standart bir oglan cocugu gibi sert, kosturmali bir yapisi yok. daha kibar, daha nazik. Sizin endisenize gelecek olursak da gozune kestirdigi, begendigi kizlara da gidip cicek veriyor, sariliyor:KK70: Her cocuk farkli, her cocugun yapisi da farkli.
Cocuklar cok acimasiz, erkeklerle takilsa bile cocuklar dalga gececek baska baska seyler bulabilirler. Bence endiselenmeyin.
Cocugunuz sosyallesmese, hic arkadasi olmasa oturun endiselenin ama bu oyle degilki.

Oğlum 5 yaşında anaokuluna gidiyor. Sınıfında en çok kimi seviyorsun ve kiminle oynuyorsun sorusu genelde kız arkadaşı oluyor. Çok sevdiği ve sürekli oynadığı erkek arkadaşı da var ama kız daha çok. Mesela bi ortama girdiğimiz de erkek arkadaştan önce kız arkadaş ediniyor ve kızlarla daha rahat iletişim kuruyor. Sitede sürekli kızlarla oynuyor. Kendi cinsiyetinin farkında ama sürekli kızlarla arkadaşlık kurması ilk tercihi o olması beni endişelendiriyor. Bu durum böyle gider ve okul hayatında zorbalığa uğramasından korkuyorum. Sonuçta toplumda sürekli kızlarla arkadaşlık kuran erkelere özellikle erkekler tarafından neler söylendiğini biliyoruz. Dışlanmasından korkuyorum

Bi doktoramı görünseniz🤦🏻‍♀️

Arkadaşlar keşke herkes üremese diyoruz ya üremeden sorumlu devlet bakanı olacak.Uremek isteyenler çok ciddi psikolojik testlerden geçecek ama sağlam testlerden aylarca sürecek testlerden.testi geçemeyen direk kisirlastirilacak yalnızca testleri daha doğrusu anne baba olabilir sıfatını kazananlar üreyebilecek.
Bu cehaletin ve kepazeliklerin önüne ancak böyle geçebilir,bu hastalıklı toplumu ancak böyle duzeltebilirz.
Sadece bu olay için değil ölen narinler,ozgecanlar,caglalar,handeler için söylüyorum.
Yavaş gel.

Birincisi eksi sozluk artik eskisi gibi degil, ergen yuvasi, o yuzden oradaki yorumlari dikkate bile almayin bence.
Birakin cocugunuz kiminle arkadas olmak istiyorsa onunla olsun. Bende ikiz var ve kizim ogluma gore cok sosyal ama oglum da cok hareketli. Gorumcemin oglu var mesela, o da kizlarla takilmayi seviyor cunku standart bir oglan cocugu gibi sert, kosturmali bir yapisi yok. daha kibar, daha nazik. Sizin endisenize gelecek olursak da gozune kestirdigi, begendigi kizlara da gidip cicek veriyor, sariliyor:KK70: Her cocuk farkli, her cocugun yapisi da farkli.
Cocuklar cok acimasiz, erkeklerle takilsa bile cocuklar dalga gececek baska baska seyler bulabilirler. Bence endiselenmeyin.
Cocugunuz sosyallesmese, hic arkadasi olmasa oturun endiselenin ama bu oyle degilki.
Oğlum gerçekten algısı çok açık ince ruhlu ve yaşıtlarına göre daha çocuk ruhlu eğlenmeyi sohbet etmeyi çok sever hemen arkadaşlık kurar. Aslında davranışları hiç kız gibi değil bi keresinde yani sınıfta çok beğendiği bir kız olduğunu da söylemişti ama dediğiniz gibi çocuklar çok acımasız ve ben fazla düşünen bir anneyim belki bunlar normal ama lar bazen içimi kemiriyor.

Bir anne olarak endişesini belirtmiş, korkularını söylemiş. Adam gibi yorum yapıp sakinleştirmek zor mu gelip öfkenizi kusuyorsunuz ? Hayır ya siz kimsiniz nesiniz ? Nerden alıyorsunuz bu hakkı abi ?

Olaya çok cinsiyetçi yaklaşmışsınız. Küçük yaşta kız çocuklarıyla oyun oynaması ileride onu eşcinsel yapacağını sanmıyorum. İçiniz rahatlasın diye bir çocuk gelişim uzmanina danışın isterseniz. Çünkü eşcinselliğe eğilim sadece küçükken kız çocuklarıyla oynamakla olmuyor. Eğer öyle olsaydı kız çocukları da erkek çocuklarla oynuyor, o zaman onlarda büyüyünce eşcinsel olurdu.

Ekşi sözlük mü😂orayı ciddiye alan mı var? Geneli 15-25 yaş arası ergen tayfa. Sizin muhatabınız orası değil fikir almak istiyorsaniz bir uzmana danışın

Söylemlerini acımasızca buluyorum. Türkiye gibi bir ortam da yaşarken be çocuklar toplum bu kadar acımasızca olunca oğlum adına endişeleniyor olmam gayet normal. Benim için kiminle oynadığının bir önemi yok asla da karışmıyorum onunla neden oynuyorsun demiyorum sadece ilerde dışlanmasından korkuyorum. İlkokul çağlarımda sınıfımda hep kızlarla takılan ama cinsel yönelimi olmayan bir erkek arkadaşım vardı ve diğer erkek çocuklar ona acımasızca kelimeler söyler ve onu uzaklaştırırlardı benim korkum be endişem sadece bu

Oğlum gerçekten algısı çok açık ince ruhlu ve yaşıtlarına göre daha çocuk ruhlu eğlenmeyi sohbet etmeyi çok sever hemen arkadaşlık kurar. Aslında davranışları hiç kız gibi değil bi keresinde yani sınıfta çok beğendiği bir kız olduğunu da söylemişti ama dediğiniz gibi çocuklar çok acımasız ve ben fazla düşünen bir anneyim belki bunlar normal ama lar bazen içimi kemiriyor.
cocuklar acimasiz ama her konuda acimasiz. Koylu derler, sisko derler, kepce derler. Herseyi derler. Birazcik rahat olmaya calisin, bu endiselerle cocugunuzu da etkilersiniz. Cocuk da sizin sevginizden mahrum kalmamak icin kendi benliginden vazgecmeye kalkar.

Oğlunuz için endişenizi anlıyorum ama o yaşta mutlu olduğu oyunları oynar; mutlu olacağı arkadaşlarıyla.
Elbette her anne yaratıldığı bedene uygun yaşamasını ister çocuğunun. Daha çocuğunuz çok küçük bunları kafaya takıp üzülmeyin :) Hayatı yaşayın, keyfinize bakın

X