erkeğin kavga esnasında eşinin ailesine küfretmesi

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar evlendik evleneli eşim bir tartışma olsun hemen aileme ve bana küfür ve hakaret ediyor .birde sözüm ona islamı yaşamaya çalışan bir insan,ben o esnada olay dahada alevlenmesin diye sesimi çıkarmıyorum.sonrasında karşıma alıp konuştuğumda ise sessiz kalıyor.en son olayda koltuk takımı alınacak alınmıycak meselesi yüzünden yaşandı .küfreden kendisi küsende kendisi,dün akşam içimi döktüm sonunda patladım ama hala küs tavırlar sergiliyor .napacağımı bilmiyorum bu kaprisleri beni öldürüyor.iyi yönleri var tabiki zaten öyle olmasa geçinemezdik.fakat bu hakaret olayı artık kanıma dokunuyor .napmalıyım nasıl hareket etmeliyim bilemiyorum.ondört senelik bir evlilik sonuçta ,kendi mesleğim yok ayrılmak benim için çok güç ayrıca sevgi olayıda var .siz olsanız dövme olayı olmasa ama eşiniz size ve ailenize sinirlenince sürekli hakaret etse nasıl hareket edersinizsenağlama

çok zor bir durum, inşallah herşey yoluna girer diyeceğim ama ondört senedir böyle gelmiş bu böyle gider. ayrılmak imkanımda yok diyorsun, ama sevgi olayını anlayamadım ondört senedir bana ve aileme küfür eden biri hala nasıl sevilir anlaşılır gibi değil. ben olsam katlanamazdım kesinlikle, son bi defa konuşur bu şekilde devam etmeyeceğini söylerdim, hala aynı şekilde hareket etmeye devam ederse pılımı pırtımı toplar giderdim heralde. ama işin içinde olmayınca yorum yapmasıda kolay oluyo. allah sabır versin

bırak ailemi,bana küfretse bile bu iş biter.kesinlikle böyle bişeyi sindiremem..ne demek eşine küfretmek,ailesine küfretmek ya.ne kadar iyi yönü olursa olsun,kusura bakma ama çok terbiyesizce bişey bence:kızgın:

çok zor bir durum, inşallah herşey yoluna girer diyeceğim ama ondört senedir böyle gelmiş bu böyle gider. ayrılmak imkanımda yok diyorsun, ama sevgi olayını anlayamadım ondört senedir bana ve aileme küfür eden biri hala nasıl sevilir anlaşılır gibi değil. ben olsam katlanamazdım kesinlikle, son bi defa konuşur bu şekilde devam etmeyeceğini söylerdim, hala aynı şekilde hareket etmeye devam ederse pılımı pırtımı toplar giderdim heralde. ama işin içinde olmayınca yorum yapmasıda kolay oluyo. allah sabır versin

sevgiden ziyade bağlılık aslında benimki çok küçük yaşlarda evlenmem ayaklarımın üstünde duramamam sorun birde tabiki insan bu durum karşısında eşinde soğuyor ama hadi yuva yıkılmasın diye devam ettirmeye çalışıyor .kitap okumayı ve kendimi sürekli geliştirmeyi çok seviyorum ve zamanla eskiden beni o kadar rahatsız etmiyen mevzular şimdi batıyor.kendi micazım gereğide kavgacı bir insan değilim .bazen çevremdeki yakın arkadaşlarım sende onun gibi ona ve ailesine hakaret et diyor.fakat en başta kendime duyduğum saygıdan ötürü yapım gereği böyle yapamıyorum

Canım benim Allah yardımcın olsun, çok zor bir durum bence ya...
Eşinle doğru düzgün konuşsan anlamıyor mu?
Böyle olmaz ki bu yasakkelime
Sen onun ailesine kötü birşey söylesen nasıl diklenir ama dimi?
Bunu ona söyledin mi hiç?
Bu hareketlerinden dolayı senden soğuyorum de...
Umarım anlar seni... :teselli:
Hayırlısı olsun canım...

bilemiyorum çok zor.allah yardımcın olsun.bir komşum aynı durumdaydı.eşi 5 vakit namazını kılar ama en ufak kavgada komşuma ve annesine çok ağır küfrederdi.ister istemez kulak misafiri olurduk.allah başa vermesin.sen tavrını koysan o konuşsada böyle yaptığı sürece sen konuşmayacağını söylesen.bilemiyorum işe yararmı?

kavga etmenin tartışmanında bir adabı var canım

her evli çift tartışır ama kelimeler dikkatli seçilmelidir hakaret ve küfür hazmedilir gibi değil dil yarası unutulmaz bilirsin neden seni bu kadar kırıyor ne istiyor ailenden senle tartışırken ne dişye aileyide katarlar bilmem

bence sen ona demelisin bu tavrınla ne yapmak istiyorsun amacın ne ???

ailemi karıştırma de benimle tartışırken de ahlak kuralları içinde medeni bir şekilde tartışalım yoksa bende sana aynı şekilde davranırsam bu evli,liğin sonu gelmez de ve onu biraz korkut ayrıl demiyorum ama biraz korkmasında fayda var

kavga etmenin tartışmanında bir adabı var canım:1closedeyes:

her evli çift tartışır ama kelimeler dikkatli seçilmelidir hakaret ve küfür hazmedilir gibi değil dil yarası unutulmaz bilirsin neden seni bu kadar kırıyor ne istiyor ailenden senle tartışırken ne dişye aileyide katarlar bilmem

bence sen ona demelisin bu tavrınla ne yapmak istiyorsun amacın ne ???-tatlicadiarzu-

ailemi karıştırma de benimle tartışırken de ahlak kuralları içinde medeni bir şekilde tartışalım yoksa bende sana aynı şekilde davranırsam bu evli,liğin sonu gelmez de ve onu biraz korkut ayrıl demiyorum ama biraz korkmasında fayda var:nazar:

14 sene boyunca hicmi akillanmadi bu adam demekki sendende yüz buluyo ben aileme küfür ettirmem kesinlkle ama senin yerinde olsam ne yapardim bilemem bence her küfür ettiginde sende onun ailesine hakaret et küfür et belki anlar senin ne yasadigini :eek:klava:

arkadaşlar evlendik evleneli eşim bir tartışma olsun hemen aileme ve bana küfür ve hakaret ediyor .birde sözüm ona islamı yaşamaya çalışan bir insan,ben o esnada olay dahada alevlenmesin diye sesimi çıkarmıyorum.sonrasında karşıma alıp konuştuğumda ise sessiz kalıyor.en son olayda koltuk takımı alınacak alınmıycak meselesi yüzünden yaşandı .küfreden kendisi küsende kendisi,dün akşam içimi döktüm sonunda patladım ama hala küs tavırlar sergiliyor .napacağımı bilmiyorum bu kaprisleri beni öldürüyor.iyi yönleri var tabiki zaten öyle olmasa geçinemezdik.fakat bu hakaret olayı artık kanıma dokunuyor .napmalıyım nasıl hareket etmeliyim bilemiyorum.ondört senelik bir evlilik sonuçta ,kendi mesleğim yok ayrılmak benim için çok güç ayrıca sevgi olayıda var .siz olsanız dövme olayı olmasa ama eşiniz size ve ailenize sinirlenince sürekli hakaret etse nasıl hareket edersinizsenağlama

ben küfürü kaldıramam....:kızgın:
hele de aileme yapılırsa....
gözümün döneceği tek durumdur...Çok üzgünüm çoook
yapamayacağım şey yoktur o andan itibaren...
herkes haddini, yerini, kendini bilecek...
terbiyesizliğin alemi yok...

Size tokat atmış olsa, ki kesinlikle bunada karşıyım acısı 5 dakika içinde geçer.
Fakat söylenen sözlerin ve küfürlerin acısı kesinlikle geçmez.
Sizi bilmem ama ben kesinlikle katlanamam. :kızgın:

caty80 onun ailesiyle aran iyiyse onun annesine babasına olayı anlat ve onlara de ki daha fazla dayanamıycam ayrılcam de sizleri çok seviyorum de ama oğlunuza dayanamıyorum de. ayrılmasan da blöf yap umarım işe yarar

arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.aynısını bende yaşıyorum.ama ben kötü söz sahibinindir diyip rahatlıyorum.erkeklerin huyudur.huyları batsın.kendi ailelerine toz kondurmazlar ama.böyle yapan erkeklere allah bi ders versinki bi daha yapmasınlar.

Kötü söz sahibinindir!!!:kahve:

Sana ve ailene ettigi küfürleri kafirleri kendi ailesine annesine babasina etmis oluyor aslinda.... bunu nettende arastirabilir ve ona gösterebilirsin!!!!:nazar:

Anlayana tabiki!!:kızgın:

Ayricada hem suclu hem güclü birde , onun senden gelip özür dileyecegine agzim dillim tutulsaydida böyle küfür etmeseydim diyecegine birde küsüyor???!!! Tövbe töbve yaaa:mymeka:

Vallaha seni bilmem arkadasim ama ben olsam 14 sene icinde kafasini patlatmistim herhalde böylesinin!!Çok üzgünüm çoook

Tandiklarimiz var adam ailesine küfür etmeyi birak din iman kuran kitap küfür ediyor kansiz!!, bir keresinde karisi dayanamadi ettigi laflara masadaki kül tablasinla kafasini yardi adamin, ehhh dinsizin hakkindan imansiz gelir...:1closedeyes:

Allah yardimcin olsun....:Saruboceq:

bakın ıste bu;
sız kendı agzınızla soyluyorsunuz olay dahada alevlenmesın dıye ses cıkarmıyorum yanı aıleme ve bana kufretmesıne ses cıkarmıyorum.bunun devamının gelmesı kacınılmaz son
ılkınde bır kıyamet koparılır bır ortalık dagıtılır
kım oluyorsunda kufur edıyorsun bana anama babama dıye bır guzel kusulur surundurulur
sonra o senın pesınden kossun bır daha yapabılıyomu bak bakayım
ben adamı gebertırım ya ne demek bana aıleme hakaret
kusura bakmayın ama kocanızda olsa sızın aılenız dıger taraftakıler
ne esımın aıleme nede aılemın esıme tek kelıme soylemesıne ızın vermem
bır kere aılem daha ıstenmeye gelınmeden esıme bır laf soyledı hala yerı geldıgınde lafını sokarım.
hayatta kurallarınız katı olsun olması gereken neyse o olsun
asla olay uzamasın yok efendım kusluk kavga olmasın demeyın
aılenıze sıze kufur etmıs kus olmasanız ne cıkarkı???

arkadaşım seni çok iyi anlıyorum.aynısını bende yaşıyorum.ama ben kötü söz sahibinindir diyip rahatlıyorum.erkeklerin huyudur.huyları batsın.kendi ailelerine toz kondurmazlar ama.böyle yapan erkeklere allah bi ders versinki bi daha yapmasınlar.

arkadasım lutfen erkeklerın huyudur ne demek ya
ben 6 senelık evlıyım ne esım oyle bırsey kullanır nede kullandırırım
yapmayın allah askına yaa
kotu soz sahıbınındı dıyıp rahatlıyorum ne demek
kırın dagıtın tepkınızı koyun bakın bakalım soyleye bılıyormu
anlamıyorum vallahı ya ne demek kufuru bıle hak gormektır bu.
evlat kolaymı yetırstırılıyor
annenız babanız sızı ne zorlukla buyuttu yaaa
elın oglu kızıma soverek benı ansında kızım sussun dıyemı
kusura bakmayın pes dıyorum

küfürden hoşlanmam.kutsal şeylere küfür edilmesine çok kızıyorum. aile de bunlardan biri.

tepki göstermekte geç kalmışsınız.
konuşmayı deneyin.
eğer konuşmaktan anlamıyorsa, ailesinin yanında rencide edin. ailesinin de ayıbı bu,temelden verilmesi gerekenleri vermemişler.belki bu konuda onlar gerekeni söyler(söylemeli)

küfürden hoşlanmam.kutsal şeylere küfür edilmesine çok kızıyorum. aile de bunlardan biri.

tepki göstermekte geç kalmışsınız.
konuşmayı deneyin.
eğer konuşmaktan anlamıyorsa, ailesinin yanında rencide edin. ailesinin de ayıbı bu,temelden verilmesi gerekenleri vermemişler.belki bu konuda onlar gerekeni söyler(söylemeli)

sakın ha ailesini yanında rencide etme daha kötü olur. benim dediğimi yap annesine babasına yaklaş ve istemesemde ayrılmayı düşünüyorumde. bakalımnoluyo.
ben anneme sordum bu konuyu damadın böyle bişey yapsa naparsın dedim meşe sopasıyla kovalarım dedi.bizden ne istiyo dedikaydirigubbakcemile

eşiniz size ve ailenize olan saygısını yitirmiş durumda saygı olmadan bir evlilik nasıl devam ederse sizinkide öyle devam edecektir üzülerek söylüyorum bunu ama ne yazıkki doğrusu bu saygı olmayan yerde sevginin olması düşünülemez

hani derler ya kavgada söylenmez, o tabirden olmus sizinki de .
kavgada sölenmeyecek seyler demıs. dememesı lazım tabı esını degıstırmeye calıs,
sakinken anlat bunların denmıcegını.. kolay gelsın.

X