**Erkeğimizi Bize Bağli Tutmanin Metodlari**

evet usturuplu soylemek lazım.sadece onlar ıcın deıl herkes ıcın yapılması gerekır.bırsey ısterken herkese karsı bastan tavırlı konusmamak lazım.ama yapıyoss ıste

ben de buradayım ve takipteyim
bir bucuk yıllık evliyim esim harika bir insan sabırlı ve anlayıslı ama hic farkında olmadıgım bir harekete bir söze kırılabiliyor hakikaten erkekleri anlamak zor ve ben anlamaya calısmak yerine uyumlu yasamaya ugrasmayı tercihettim evliligin ilk yılları uyum yıllarıymıs iyi niyetimi hep göstererek uyum yakalamaya calısıyorum ve ise yarıyor

erkekler bence her zaman zor olanı isterler karısından ama en basitiyle aldatırlar karılarını o yüzden bence cocuk degil şeytan demeliyiz onlara

erkekler bence her zaman zor olanı isterler karısından ama en basitiyle aldatırlar karılarını o yüzden bence cocuk degil şeytan demeliyiz onlara

SANA KESİNLİKLE KATILIYORUMMM
ES OLARAK ZOR OLANI SECIYOR VE BASIT KADINLARLA ESLERINI ALDATIYOR
AMA BU KONUDA ERKEKLERDEN COK KADINLARIN SUCU VAR. KENDILERINI EVLI ERKEKLERE NEDEN SUNARLAR ANLAMIYORUM. ONUN EVI OLDUGU VE SANA YAR OLMAYACAGI BELLIYKEN NEDEN ? :eek:klava::eek:klava::eek:klava:

burda methodlar var dediler kostum geldim ele geciriyim diye.
eee hani?
hadi kıslar saklamayın sizde biliyorum...
verin onları bana istiyorum istiyorum!!!

kızlar
eşimin bir kusuru olduğunda onu hemen söylemem ve günlerce düşünürüm.
nasıl söylesem de batmasa diye...
bundan da çok iyi sonuçlar alıyorum Allaha şükür.
benim eşim sinirli ve gururlu biri
öyle lafı ağzıma geldiğinde söyleseydim, şimdi aramızdaki sevgi ve saygı zedelenirdi diye düşünüyorum canlarım.
ben ona hassas davrandığım için o da kendini tartmak durumunda kalıyor.
6 yıllık evliyiz. şimdilik böyle ama ilerde ne olur Allah bilir
güleryüzlü olmadığımda eşim tanıyamayacağım tavırlar takınıyor
ben bu işi bööööyle yürütmekte çareyi buldum.
sizinde kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorummmm...

Erkeklerin erkekçe yönlerini bir kenara itersek eğer onları bize yakın tutmanın yolları şunlardır.

Zayıf olduğunuzu göstermeyin,
Mümkün olduğu kadar kendi işinizi kendiniz yapın,
Dırdır etmeyin,şikayetçi olmayın herşeyden,isteklerinizi makul yollarla dile getirin,tatlı dilli olun,
Ona değer verdiğinizi arada sırada da olsa gösterin,
Dozajında poppohlayın,övün.
Sözlerinize sadık kalın,kararlarınızı sürekli değiştirmeyin,
Kendilerine özel ,arkadaşlarıyla geçirecekleri zamanlara saygı gösterin,
Onu dinleyin,tavsiyelerine önem verin,
Güleryüz erkekleri baştan çıkarır,buna dikkat edin,
Yatakta fettan kesilin,her zaman ondan beklemeyin ilk hareketi.

Konu uzayıp gider..herşeyden öncesinde gerçekten seven erkeğin o gurur dolu sert erkek imajının altında sizden daha narin bir insan olduğunu unutmayın,ruhunu okşayın,onu zorda bırakmayın,rencide etmeyin,hatalarını yüzüne vurmayın.

Kişiden kişiye değişen faktörler var aslında. Üstüne üstlük kadının da karakteri eklenince farklı bir algoritma çıkıyor insanın karşısına. Ama öznel yorumlar yapabilirim biraz... :dance:

Kocacım bana birşey anlatmaya başlayınca her ne iş yaparsam yapayım bırakır ona yüzümü döner dikkatlice dinlerim ve ayrıntıları yakalamaya çalışırım...

Birşey isteyeceğim zaman biraz çocuklaşır, biraz ortalarda şımarıklık yapar, gönlünü eğlerim...

Bana gün içinde söylediği şeyleri unutmam, mesela kayıp bir kalemden mi bahsetti, birkaç gün içinde bulur ona veririm, ya da çalışma masasına bırakırım. Onunla ilgili küçük detayları hatırlamam onu çok mutlu ediyor... "Aaa ben bile unutmuştum"...

Senin ailen benim ailem ayırımı yapmam, içimde bazen düşünceler olsa da asla annesini ve babasını suçlamam, kötülemem, laf etmem... Dolaylı yoldan hallederim... jeyyar

Ufak başarılarını göz ardı etmem ve ona bir motivasyon kaynağı olsun diye uğraşırım...

vs vs...

Tabi belli ayrıntıları siz de bekliyorsunuz karşı taraftan. Tek taraflı olmuyor yani hiçbir şey. Ama belli bir ritm yakalayınca denge sağlanıyor bence. Özen, sabır ve saygı çok önemli. Bunlar olmadan olmuyor kızlar yaaa...

köşen hepimize hayırlı olsun olacak da ben buna inanıyorum. Çok yararlı olacak, faydalanılacak bir konu açmışsın teşekkürler.Bütün arkadaşlara katılıyorum özellikle gelinciğe ve bilge gökçene. Bence sabırlı olmak bir çok şeyi hallediyor.Kelimeleri özenle seçmek, yani bin düşün bir konuş atasözü çok işe yarıyor.Yeni bir sayfada gerçekten çok akıllıca bilgiler vermiş, kurda sormuşlar boynun neden kalın diye o da kendi işimi kendim yaparım ondan demiş. İşte bu bir kaç şeyi yapabilirsek sinirlerimize hakim olabilirsek çok daha huzurlu bir hayatımız olacaktır.

Kişiden kişiye değişen faktörler var aslında. Üstüne üstlük kadının da karakteri eklenince farklı bir algoritma çıkıyor insanın karşısına. Ama öznel yorumlar yapabilirim biraz... :dance:

Kocacım bana birşey anlatmaya başlayınca her ne iş yaparsam yapayım bırakır ona yüzümü döner dikkatlice dinlerim ve ayrıntıları yakalamaya çalışırım...

Birşey isteyeceğim zaman biraz çocuklaşır, biraz ortalarda şımarıklık yapar, gönlünü eğlerim...

Bana gün içinde söylediği şeyleri unutmam, mesela kayıp bir kalemden mi bahsetti, birkaç gün içinde bulur ona veririm, ya da çalışma masasına bırakırım. Onunla ilgili küçük detayları hatırlamam onu çok mutlu ediyor... "Aaa ben bile unutmuştum"...

Senin ailen benim ailem ayırımı yapmam, içimde bazen düşünceler olsa da asla annesini ve babasını suçlamam, kötülemem, laf etmem... Dolaylı yoldan hallederim... jeyyar

Ufak başarılarını göz ardı etmem ve ona bir motivasyon kaynağı olsun diye uğraşırım...

vs vs...

Tabi belli ayrıntıları siz de bekliyorsunuz karşı taraftan. Tek taraflı olmuyor yani hiçbir şey. Ama belli bir ritm yakalayınca denge sağlanıyor bence. Özen, sabır ve saygı çok önemli. Bunlar olmadan olmuyor kızlar yaaa...

sanki kendi yazımı okuyormuş gibi oldum arkadaşım
bende bunlara çok dikkat ederim.
o dışarıda aslan olan adam ( dışarda yüzü pek gülmez, herkes şikayetçi) evde muhabbet kuşu oluyor.
ben tatlı tavırlar takındıkça, bebekmişim gibi davranır:dance:
ONU KAZANMAYI ÇOOOOK SEVİYORUM:dance::teytey::dance::teytey:

Kötü Kazen
SANA KESİNLİKLE KATILIYORUMMM
ES OLARAK ZOR OLANI SECIYOR VE BASIT KADINLARLA ESLERINI ALDATIYOR
AMA BU KONUDA ERKEKLERDEN COK KADINLARIN SUCU VAR. KENDILERINI EVLI ERKEKLERE NEDEN SUNARLAR ANLAMIYORUM. ONUN EVI OLDUGU VE SANA YAR OLMAYACAGI BELLIYKEN NEDEN ? :eek:klava::eek:klava::eek:klava:

Hemen soyleyim nedenini :) cunki erkek evinde mutsuz bosanmak uzere ve hatta ayri odalarda yatiyor senaryo hep ayni eee kadinlarda inaniyor hele hic evlilik yapmadiysa kadin erkege acimaya bile basliyor yazik mutsuz benle mutlu ve inaniyorki onunla guzel bir dunyasi olucak:) erkekler bir seytan gercekten allahtan zekalari kıt kadinlardaki beyin erkeklerde olsa yanmistik hemde cayır cayır :))) Kötü Kazen

Arkadaşlar Tatli Dil Güleryüz Kizdiğinda Hemen Belli Etmenek Yeri Geldiğinde Oturtmak Onun Yaninda Ailesene Iyi Davranmak O Yokken Suratlarina Bakmamak Oooooooo O Kadar çok Yöntem Varki Biz şeytaniz Bayanlar Istedikten Sonra Alem Eder Kallem Eder Erkekleri Haklariz Sabece Akilli Hareket Edelim Bu Kadar Basit:hooray:

:asigim::asigim: :1hug:
İşte çoğumuzun yakınlarımızla paylaşamadığımız bir konu..
Kadınlar Klubünde çekinmeden birbirimizle bu konuda tecrübelerimizi paylaşabiliriz diye düşündüm..
Bu konuda benimle paylaşabileceğiniz en az bir deneyiminizin olduğunu biliyorum ve hepinizi köşeme bekliyorum..
Aramızda yaşça bizden büyük ve bu konuda tecrübeli arkadaşlarımız çok..
Hepimizin bu konuda çaresiz kaldığımız anlar oluyor. işte bu anlarda tecrübelerimizi paylaşarak erkeğimize karşı stratejiler geliştirelim..
Bütün erkeklerin birer çocuktan farksız olduğunu düşünüyorum bazen.. Yeni oyunlar yaratarak onu kandırmak bizim elimizde bence...
Haydi bir olalım ve onunla aşkın, huzurun, ve mutluluğun yollarını arayalım.

:1hug: :asigim::
erkekler doyumsuz hep daha afazlasını beklıyorlar bayanlardan farklı olsun bakımlı olsun ben kızsamda kavga etsek te surat asmasın ıstıyolar ben kaçamak yaptıgımda benı anlayısla karsılasın olduuuuuuuuuu canımmm:::::::::))))) eger sızde kusur aramakta kararlı ıse bın tane bulur zaten ıstersenız geysa olun ........ama temızlık bakım acayıp onemlı sabah o işe gıtmeden kahvaltısını hazırlayın hafıf makyajınız ustunuzde ev ıcıne uygunn ama tertıplı kıyafetler olsun bayılıyolarrr çok fazla üstüne düşüp dır dır etmeyın o televızyon ızlerken içeri az gıdın bakın kı onlar hayatım nerdesın gel dıye selenmeye baslıyolar zatennnn....... ve esımden bılıyorum en uyuz oldukarı hep aynı sac modelıyle ve rengıyle dolaşmamız degısık gormek ıstıyolar bızı ..bıde bı sey ıstıyolar sa sızden yıyecek vs ıkıncı kez soyletmeden yapmaya calısınnnnnnn denedımm ıse yarıyyo ama bı zaman sonra sıkılıp sınırlerınız tepenıze cıkabılıyorrrrr ..olsun o işe gıdınce evde bıraz bagırın
bı kaç bardak kırın gecıyo guler yuzunuz eksık olmasın

erkek bağlı olmak istemiyosa ne kadar uğraşsanız da bence bişey değişmez içinden gelmeli adamın beni zorla sev bana bağlı kal diyemezsin ama tabi bazen değişiklikler süprizler yapmak gerekir onun için ve de aşkı canlı tutabilmek için

Kesinlikle bu lafa katılıyorum. Sizi sevmeyen ya da size aşık olamayan birini ne yapsanız elinizde tutamazsınız :) ama size azıcık ilgisi varsa biraz çaba harcadıktan sonra kendinize bağlayabilirsiniz :KK66:

vs vs...

Allah duyarlılığınızı daim etsin, ne içten yazmışsın öyle..

Erkekler için çok çaba sarf etmeye değmez.İçinde varsa ,bağlı ise eşine ,sevgilisine gerisi hikaye.Kimi der süslen,püslen.Hiçbir zaman erkek için süslenmem kendim için yaparım.Onlar bizim için ne yapıyor ki?Erkekleri elde tutma sanatı diye savlar atarsak ortaya ,o uygulamadığımız kurallar bir gün başımıza bela olur .Erkek onları yapmamız gerektiğini düşünür.Kendi elimizle sonumuzu hazırlarız.Kendini haklı görmesine neden oluruz.Bir erkeği ne kadar çok seversen seveyim,onun içim bu konularda hiçbir çabam olmaz.

çok zor çok
ben hiç beceremedim bu erkeği elinde tutmayı:1no2:
kaçan kurtuluyo vallalülülülülülü

X