Ergen ailesi olmak

hale321

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2024
33
7
39
Merhaba arkadaşlar kızım oyundan kendi yaş gurubundan arkadaşlar edinmiş oyunda konuşup oynuyorlar erkek arkadaşları, eşimin de dikkatini çekmeye başladı bu durum ama erkeklerle konuştuğunu bilmiyor ,eşim aşırı tutucu biridir öğrenirse ortalık karışacak kızımla konuşmaya çalıştım beni dinlemiyor bi anne olarak aşırı kafama takıyorum işin içinden çıkamıyorum o yüzden fikrinize ihtiyacım var

Şuan kızınızın davranışı çok normal anormal olan siz ve eşinizsiniz. Oyunda erkeklerlede oynayabilir kızlarlada. Görende başka bişey yapıyor sanacak.

Haklısınız ama geç saatlere kadar oyun dışında da konuşuyor

Ben kızınızda bir sorun görmedim. Benim de oyundan edindiğim arkadaşlarım oldu hayatımın bir döneminde. Kızınızla bir “daha sakın Online oyun oynamama mı” ne konuştunuz Allah aşkına?

Ben kızınızda bir sorun görmedim. Benim de oyundan edindiğim arkadaşlarım oldu hayatımın bir döneminde. Kızınızla bir “daha sakın Online oyun oynamama mı” ne konuştunuz Allah aşkına?
Sadece oyun degil ki mevzu geç saatlere kadar tlfla konuşmaya devam etmesi oyun dışında

Sadece oyun degil ki mevzu geç saatlere kadar tlfla konuşmaya devam etmesi oyun dışında
Hanımefendi ben de ergenken sabaha kadar telefonla oynardım, gece yaşardım hayatımı baştan sona. Çok fazla abarttığınızı düşünüyorum. Bu şekilde davranarak sizden gizli yapacağını yapacak bir çocuk yetiştiriyorsunuz benden söylemesi

Hanımefendi ben de ergenken sabaha kadar telefonla oynardım, gece yaşardım hayatımı baştan sona. Çok fazla abarttığınızı düşünüyorum. Bu şekilde davranarak sizden gizli yapacağını yapacak bir çocuk yetiştiriyorsunuz benden söylemesi
Çok korkuyorum hayatı bilgisayar tlf başka aktiviteden hoşlanmıyor gözleri korkunç bakıyor

Çok korkuyorum hayatı bilgisayar tlf başka aktiviteden hoşlanmıyor gözleri korkunç bakıyor
Alternatif zaman harcayacağı şeylere yönlendirmeyi denediniz mi? Müzik, spor vs. Enerjisini atacağı, sosyalleşebileceği şeyler

Acaba kızını insan yerine koymadığın için olabilir mi? Burada sana insanlar kaç kere güzelce tavsiye verdi. Hiçbirini dinlememişsin. Şey sanıyorsun galiba çocuğun bir eşya? Ya da çocuk sadece barınma, yemek, temiz çamaşır ihtiyaçlarını karşılayınca kendi kendine yetişecek bir canlı mı?

Çok değişik birisin gerçekten. Hayattaki tek derdin kızının erkeklerle konuşması görüşmesi.

Hani şuraya "ya kızımla doğru iletişim kuramıyorum ne yapmalıyım" yazsan anlarız ama konun hep erkeklerle konuşması. Acaba biraz kızını anlamaya mı çalışsan? Onun davranışlarını görüp kabul edip güzel bir anne kız ilişkisi mi kurmaya çalışsan? Beraber aktivite hobi yapsanız bunun için uğraşsan. Mesela beraber evden yemek-tatlı yapıp satmaya çalışın, instagram sayfası açın, bir tanıdığından rica et sipariş versin, kızına uğraş çıksın hem iş başardığı için mutlu olsun, hem 50 lira 100 lira para kazandığını düşünsün hem bilgisyasar başından kalksın.

İstemiyor çok denedim
Bakın yasak olan her şey çeker. Telefonla geceleri konuşamazsın derseniz daha çok konuşur. Siz bu kadar çok kısıtlarsanız sizden gizli yapar. Onun sizden başka bir birey olduğunu kabullenmeniz gerekiyor. Girdiği oyunda ortam nasıl, konuştuğu şeylerde suç teşkil eden uygunsuz bir şey var mı? bunları denetlemeniz gerek sadece. Kendi okulundaki arkadaşları ile sorun yaşadığı için sanala kaymış olabilir. Bunların hiçbirinde sorun yoksa edineceği sorumluluklarını yerine getirdiği sürece istediği şekilde arkadaşlık kurabilir. Buna karışamazsınız.

Benim de aynı yaşta kızım var evet ergen ailesi olmak çok zor büyük sorumluluk ama iletişimle doğru iletişimle daha katlanilabilir oluyor.
Oyun ve netten arkadaş konuau demişsiniz biz 2 sene önce yaşadık bunları.
Çok korkardım kandıra aklar,başına bela olacaklar,zarar verecekler diye çok şükür olmadı.
Ben o dönem pedagog desteği aldırdım hem okul hem internet için çok faydasını gördü kızım.
Babasıyla da durumu paylaştım o çok güzel ve net konuştu bence çok etkili oldu.
Sınıftan,okuldan,sokaktan kendi yaş grubundaki erkeklerde gezmen konuşman arkadaşlık etmen normal kabul ediyoruz dedik
Ki babası sevgilin olmasını kabul etmiyorum duymak istemiyorum dedi.
Hâlâ oyun oynuyor ama eskisi kadar değil.
Bizim iletişim her sorunumuzu çözdü,bu yaz çalışmak istedi babası izin vermedi ama spor salonuna göndermek istiyorum seni diye alternatif sundu anında kabul etti.
Bu şekilde yaklasmanizi öneririm

Acaba kızını insan yerine koymadığın için olabilir mi? Burada sana insanlar kaç kere güzelce tavsiye verdi. Hiçbirini dinlememişsin. Şey sanıyorsun galiba çocuğun bir eşya? Ya da çocuk sadece barınma, yemek, temiz çamaşır ihtiyaçlarını karşılayınca kendi kendine yetişecek bir canlı mı?

Çok değişik birisin gerçekten. Hayattaki tek derdin kızının erkeklerle konuşması görüşmesi.

Hani şuraya "ya kızımla doğru iletişim kuramıyorum ne yapmalıyım" yazsan anlarız ama konun hep erkeklerle konuşması. Acaba biraz kızını anlamaya mı çalışsan? Onun davranışlarını görüp kabul edip güzel bir anne kız ilişkisi mi kurmaya çalışsan? Beraber aktivite hobi yapsanız bunun için uğraşsan. Mesela beraber evden yemek-tatlı yapıp satmaya çalışın, instagram sayfası açın, bir tanıdığından rica et sipariş versin, kızına uğraş çıksın hem iş başardığı için mutlu olsun, hem 50 lira 100 lira para kazandığını düşünsün hem bilgisyasar başından kal

Benim de aynı yaşta kızım var evet ergen ailesi olmak çok zor büyük sorumluluk ama iletişimle doğru iletişimle daha katlanilabilir oluyor.
Oyun ve netten arkadaş konuau demişsiniz biz 2 sene önce yaşadık bunları.
Çok korkardım kandıra aklar,başına bela olacaklar,zarar verecekler diye çok şükür olmadı.
Ben o dönem pedagog desteği aldırdım hem okul hem internet için çok faydasını gördü kızım.
Babasıyla da durumu paylaştım o çok güzel ve net konuştu bence çok etkili oldu.
Sınıftan,okuldan,sokaktan kendi yaş grubundaki erkeklerde gezmen konuşman arkadaşlık etmen normal kabul ediyoruz dedik
Ki babası sevgilin olmasını kabul etmiyorum duymak istemiyorum dedi.
Hâlâ oyun oynuyor ama eskisi kadar değil.
Bizim iletişim her sorunumuzu çözdü,bu yaz çalışmak istedi babası izin vermedi ama spor salonuna göndermek istiyorum seni diye alternatif sundu anında kabul etti.
Bu şekilde yaklasmanizi öneririm
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim 🙏

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim 🙏
Rica ederim ne kadar sakin olursaniz o kadar iyi olur.
Kıza aksaniz kendi kendinize kızın o sınırı atın sonra konuşun.
Eğer sürekli odasında olup telefon istiyorsa sürekli birşeyler bulun.
Mesela hadi sofraya yardım et hadi kurabiye yapalım hadi şunu yapalım.
Müzik açın beraber dinleyin,dizi izlerken bı iş yapın.
Spor salonu çok iyi geldi bizim kıza sizde bence deneyin hem sosyal çevresi genisleyebilir.

Rica ederim ne kadar sakin olursaniz o kadar iyi olur.
Kıza aksaniz kendi kendinize kızın o sınırı atın sonra konuşun.
Eğer sürekli odasında olup telefon istiyorsa sürekli birşeyler bulun.
Mesela hadi sofraya yardım et hadi kurabiye yapalım hadi şunu yapalım.
Müzik açın beraber dinleyin,dizi izlerken bı iş yapın.
Spor salonu çok iyi geldi bizim kıza sizde bence deneyin hem sosyal çevresi genisleyebilir.
Deniycem çok sağolun yapıcı yorumunuz için çok teşekkür ederim,, nasıl davransam ters tepiyor bu benimle de alakalı biliyorum biz cok baskıcı bir ailede büyüdük eşimde aynı şekilde... tabiki çocuğumu bu durumdan etkilemesini istemiyorum ama annesin aklıma herşey geliyor sanal alem herşey dönüyor içinde sadece erkek değil ki mevzu,ama insanlar o yöne çekiyorlar bilmiyorum belki de soru sorma tarzım yanlış bilmiyorum ama işin içinden çıkamadigim için buradan fikir almaya çalışıyorum,tabi ki herkes Kendi fikrini yazıyor ama gerçekten kimse kimseyi anlamıyor...

Deniycem çok sağolun yapıcı yorumunuz için çok teşekkür ederim,, nasıl davransam ters tepiyor bu benimle de alakalı biliyorum biz cok baskıcı bir ailede büyüdük eşimde aynı şekilde... tabiki çocuğumu bu durumdan etkilemesini istemiyorum ama annesin aklıma herşey geliyor sanal alem herşey dönüyor içinde sadece erkek değil ki mevzu,ama insanlar o yöne çekiyorlar bilmiyorum belki de soru sorma tarzım yanlış bilmiyorum ama işin içinden çıkamadigim için buradan fikir almaya çalışıyorum,tabi ki herkes Kendi fikrini yazıyor ama gerçekten kimse kimseyi anlamıyor...
Benim kızım oyun arkadaşına işte şu numara otobüsle sabah okula gidiyorum gibi birşey söylemiş.
Sonra o oyundaki gelicem seni bulucam demiş.
Tabii çocuk korkuyor bana da anlatamiyor arkadaşlarına söylemiş annesi geldi anlattı.
Hemen konuştum yaptığı hatayı anladı pişman oldu ona ders oldu.
İnternette başlarına ne geleceği belli olmuyor temkinli olmak lazım.
Birde aileden baskı görünce tamamen uzaklaşıyor o zaman tek çıkış sanal arkadaslari gibi görünüyor.
Evet zamanla anlıyor ama o zaman da biz bitmiş halde oluyoruz.
Tek yapacağınız sakinlik, sabır.
Babası baskı yapsa da siz yapmayın en azından evde bir kişiye güvensin yanında olduğunuzu bilsin siz destek olun,ona guvendiginizi hissettirin.

X