Erdoğan'dan 'doğum kontrolü' eleştirisi

3 dü bu çocuk sayısı ya ne ara 5 e yükseldi.
en azından 5den sonra korunmaya izin var mı, diyanet yakında fetvasını yayınlar.

o değil de Maltada da ertesi gün hapı tarzında doğum kontrol yöntemleri yasak olduğu gibi kürtaj da her koşulda yasakmış ya.

katıldığım bir temenni eğitimli neslin daha fazla çocuk yapması olacak.

Ama Malta'nın nüfusu yok. Burada elini kolunu çarp hamileler.

Ama Malta'nın nüfusu yok. Burada elini kolunu çarp hamileler.

yok orası da katı katolik adetlerine göre yönetiliyormuş.
boşanma daha yeni yasal hak olarak verilmiş, ondan önce boşanma da yasakmış.
gerçi bu örnek Avrupada tek sanırım.

cocuk yapmak istedigimiz zamanmı cinsel iliskiye giricez esimizle :)) yada her sene bebek yapıcaz

yok orası da katı katolik adetlerine göre yönetiliyormuş.
boşanma daha yeni yasal hak olarak verilmiş, ondan önce boşanma da yasakmış.
gerçi bu örnek Avrupada tek sanırım.
Katolikleri bu yüzden sevmeyiz

yazıyı okumadım,canlı dınlersem daha doğru olur,ekleme kespı biçme ne dercedir bılmıyorum,ben çocuk sahıbı olmak istemedığim için evlenmedım,benı tanıyan uyeler bılır zaten,ve RTE olan sevdamda ortada,fakat adamın her dediğini sankı herkes yapıyorda bunu eleştiriyorsunuz,sankı bugune kadar anamda dahıl (anama en eleştirdiğim nokta ve asla afffetmediğim nokta,fakırlığın içinde kaç tane doğurduğu için)RTE diyorduda mıllet doğuruyordu,kusura bakmasın hanımlar ama anne olup evlat yetiştirmek için değil,farklı emeller için doğrup duruyor,ben hiç evlenmedim,ve dini görevlerımı yerıne getirmeye çalışan biri olarak sözde akıllılar benı ıyı ama sünnet deyıp yerden yere vururlar,ve bu sunneti yerıne getırdıklerıdne dolayı kendılerını benden üstün görüp övüne övüne bır olurlar,bende dıyorum ki,iyi ama sünnet önce farzlar var,onları neden yaopmıyorusnuz(asla kımsenın farzlarını eleştirdiğimden değil,asala,sadece bana öle dedikleri için)yanı sizlerde RTE nin her dediğine tamam deyip buna muhalefet etmek sırf onu sevemediğiniz için,herkes fıkrını beyan eder,ama kişiye uymaz,uyar,herkesin kendı görüşü,ama bu ülkede kımse dediği için doğurmuyor bır kısım hanımlar,farklı hesaplar peşinde doğrurur,hanımlar kusura bakamyın ama bu gerçek,neye guvenıp doğruyorlar şaşıp kalıyorum,ha diceksınızki size ne mılletın doğurmasından,ee o zaman RTE de haklı o halde

esasında söylediklerinizin bir çocuğuna katılıyorum,özellikle evlilik kurtarma çocuğu ,erkek doğuracağım çocuğu Allah verdi ama korunmuyorum çocuğu gibi... ama sizin görüşünüz ve durumunuzdakiler azınlık.Oturup düşünebilmişsiniz ve ailenizde bunu anlayışla karşılamış.Döven bir koca çocuk istemedi derse haklı gerekçesi olacak , dini gereklilik deyip aç olsa da bakamasada devlet büyüğünden iyi mi bileceksin deyip çocuk yapılacak , kadının daha doğurmaması lazım canından olur denen kadını korunmasına izin vermeyen erkekler olaak ki ben birini gördüm göz göre göre öldü kızcağız.
Sıkıntı zaten burada eleştriye açık değil zaten bizim söylediğimiz kesim , düşünmez , araştırmaz körü körüne bağlıdır.Kadını ikinci sınıf görür doğursun başka ne işi var der.
Ben söylesem sen söylesen önemli değil bağlayıcılığı yok ama CB ve binleri peşinden sürükleyen bir insan RTE söylediğinde öyle takmamazlık yapamazsın.

vallahi kadınlara acımıyorum,akılllıııı olsunlar,akılllııııı,benım arkamda hiç kımse yoktu,ben 2010 konu açtım çcocuk sahıbı olmayı istememmk gibi,şimdilerde oliva devam ettrıyor,vallahi eğitimsiliside böle,ekonomık özgürlüğü olan böle,kadın değişmezse değişmez,kımse kusura bakamasın,ama hanımlar çok fena bır kesım varrr,evli adamı elinde tutmak için kaça doğum yapan,kendısını döven söven adamı elinde tutmak için fakırlıpın içinde doğuran ,yıne hep kadın,ahhh ahh,oğlunu baş üstüne tutup kızına sus otur dıyende kadın,ensestete göz yuman da kadın,ne suçu var erkeklerın,hepsını paşa gibi başımmızda gezdıryourz,(ben ve benım gıbıler hariç )kendımı öveceğim bu konuda kusura bakmayın,hanımlar akıllanmaz,tre doğurmayın dese ınat doğururrlar,onumu dınleyecekler,ailende doğur dıyor toplumda,sennn akıllı ol doğurma,bu kadar net arkadaşım çok net,düzelrimi bu druum açıkcası bılmıyorum,daha hafta sonu bır yere gittim,herkesın gelir sevıyesi yoksek bır ortam eğitim sevıyesi öle,herkesın elinde bir çocuk,bağımlı gıbı,ayy susayım,ban yıcam,bana saldırcaklar şimdi,ama gerçek annen babaların önünde saygı ile eğiliyorum,ama ana baba olayamayanlarada bır o kadar öfkelyim

Bende cumhurbaskanina bi mektup yazim da, bari benim tedavi masraflarimi karsilasin. Madem o kadar istiyor cocuk

Zengin koca bulun bana, hemen evleneyim, senesine de doğururum söz!
Ne sandınız ya, bu devirde para yokken çocuk mu yapılır be!

Dehşetle dinledim.
İnanca sığmayan korunmak değil o çocukları doğurduktan sonra bakımını,eğitimini üstlenemeyip sokaklarda büyütmektir.
Şu an bu ülkede üniversite mezunları 1300 Tl maaşa çalışıyor.
Tanıdığım var 1300 e çalışıp evli olup 1 çocuğu olan.
Mucize yaratıyorlar diye düşünürken üstüne bunu izledim.
Yazık günah yahu.
O çocuk büyüyecek.
Beslenmesi,giyimi,eğitimi,kitpları,kursları,sosyal faaliyetleri.... Bu kadar basit mi ya ?
İnsanlar tek çocuğu yapmaya korkuyor bu devirde.

hatırladım açtığınız konuya ve çok saygı duymuştum.Allah isteyene versin çocuğu hep ettiğim duadır.
Kadının kadından çektiğini hiç bir erkekten çekmez belki 10 defa burada yazdım.Aşağı yukarı aynı sözleri söylemişiz.
Zaten kızların okumaması ,eğitim almaması, konuşmaması da hep aynı sebepten.
Ah kadınalr ahhh...

Çocu
çocuğuna el kaldıran ey anne kızını ezen ey anne,psikolojın hazır değilse doğurmaaaa,doğurdun kendını eğit,anne ol,anne müsvedesi dğeil,yahu oğluna sevdiğğni kızı almayan oğlunu kıskanan yıne kadın,kardeşinin abisinin kaısını kıskanan yone kadın,bizde abimize eline çiçek berıyorz,hanımına ver diye,onun almadığı hedıyeyı bız alıyoz,oda çok şükür bızı başında taşır,ıyı anlaşmak zondatız yarınlarımız için,hanımlar vazgeçin,bu savaşın kazananı yok,kadının kadınla yaptığı savaşın kayıp edenı çok,haydın barışalım,egodan vazgeçelim,ama çokkk tatlı hanımlar var,çokk öpüyorum onları

Suriyeliler bizim yerimizede doguruyor. Ser sefil cocuklar. Bu ulkenin gelecegine guvenip nasil dogurur ki bir insan. Kuzenim cok istemesine ramen ikinci bebege cesaret edemiyor. Ya savas cikaarsa ya bizde suriyeliler gibi olursak diyor. Sen ilk once ulkede guvenligi saglada ondan sonra karis milletin yatak odasina. Boyle bir talebin dillendirilmesi bile hem de cumhurbaskani tarafindan ayiptir yahu.Cumhurbaskani dedi diye kimse dogum yapmiyodur herhalde kendi colugu cocuguda dinlemior kendisini daha ailesine sozu gecmiypr kalkmis millete demec veriyor. Allah evlat sevgisini isteyen herkese tattirsin.

Menopoz olana kadar çocuk doğuramam valla hiç kusura bakma.
Haa istediğim 3 çocuk aslında ama maddi durumum daha iyi olursa yaparım.
Benden fazlasını bekleme

Bir konuda yanılıyorsunuz çocukları dinlemiyor olabilir ama Erdoğanı bugün tabarcasına seven dinleyenler var

Bir konuda yanılıyorsunuz çocukları dinlemiyor olabilir ama Erdoğanı bugün tabarcasına seven dinleyenler var
Taparcasina sevenlerin maddi anlamda cikar sagladiklarini dusunuyorum. Onlar dogursun nasilsa para akiyor. Uc de yapar bes des de.yoksa para olmadan 5 coxuk yapan bir insanin aklina sasarim ben bu devirde. 2 ideal bence ama tek coxuk ile daha guzel ilgilenir aile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…